Skocz do zawartości

Pilot Vanishing Point - opinie


ArielN

Polecane posty

Da się, jak je wreszcie kiedyś zainkuję. :)

Jak była jeszcze Bella przy Marszałkowskiej, można sobie było przetestować. Nie ma Belli, nie ma imprezy... ;)

Zerknij na to wykończenie: http://www.ebay.pl/itm/NEW-Edition-Pilot-Namiki-Matte-Black-Vanishing-point-Capless-18kt-M-nib-F-P-/360425132781?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item53eb0312ed

Aż żałuję, że się pospieszyłem i wziąłem zwykłego czarnego CT...

Dość często trafiają się modele CT ze stalówką GT. To normalne, katalogowe połączenie, ale przez to pióro wygląda, jakby było jakieś niekompletne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

W końcu miałem okazję przetestować Pilota Vanishing Point. W egzemplarzu, który miałem przyjemność używać przez kilka godzin, nie zauważyłem, aby stalówka była niestabilna. Oby tak było w większości przypadków. Vanishing Point chyba wyląduje w etui.

Nie wiecie, czy są gdzieś jeszcze dostępne w Warszawie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 months later...

Przeglądam ten watek ponieważ właśnie rozpakowałem takowe cudo "green ice". Jestem zachwycony! :clap1:

Nie podzielam obaw emilien, że stalówka się rusza. Owszem, wykazuje pewną elastyczność przy silniejszym nacisku. Można to zweryfikować po wyjęciu wkładu. Zresztą właśnie ten wkład z konwerterem decyduje, że jest to pióro z bardzo stabilnie umocowaną stalówką. Moja jest rozmiaru M. Ale płynie po papierze niemal bez oporu i nie wymaga żadnego nacisku, więc można pisać cieniutko. Da się ciągnąc kreskę trzymając za koniuszek pióra czyli jedynie pod siłą jego ciężaru. Wydaje mi się bardzo praktyczne. Chyba będzie jednym z moich mobilnych piór :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...