Jump to content

Montblanc czy Mont Blanc?

ArielN
 Share

Recommended Posts

Na znanym serwisie aukcyjnym coraz częściej pojawiają się błędy w pisowni nazwy marki. Niestety problem dotyczy nie tylko wpadkowych zdarzeń w związku ze sprzedażą podróbek, ale również doświadczonych sprzedawców. Jak jest poprawnie – Montblanc czy Montblanc?

Oczywiście Montblanc. Pełna nazwa firmy: Montblanc International GmbH.

:)

Myślę że Montblanc (ten z Hamburga) zlecało na przestrzeni lat produkcje niektórych egzamplarzy piór rzemieślnikom z zewnątrz, co mogło powodować rozdzielność w pisowni. Co więcej nazwę Montblanc posiada miejscowość i gmina w departemencie Hérault we Francji.

Myślę że Montblanc (ten z Hamburga) zlecało na przestrzeni lat produkcje niektórych egzamplarzy piór rzemieślnikom z zewnątrz, co mogło powodować rozdzielność w pisowni.

Yoshiru,

Wydaje mi się, że to bardzo mylna teoria. Po pierwsze zakłada zlecanie produkcji przez Montblanc na zewnątrz, po drugie zupełny brak kontroli nad zleconą produkcją przez samą firmę, po trzecie totalną ignorancję ze strony podwykonawcy, a po czwarte brak w procesie produkcji elementu kontroli jakości.

Masz jakieś konkretne informacje, że Montblanc zlecał produkcję poszczególnych egzemplarzy rzemieślnikom na zewnątrz?

Co więcej nazwę Montblanc posiada miejscowość i gmina w departemencie Hérault we Francji.

Jaki dostrzegasz związek między nazwą firmy a miejscowością i gminą we Francji? Z historii firmy i relacji osób z nią związanych wiadomo, że nazwa pochodzi od góry Montblanc.

Cóż, po pierwsze jestem yoshiru nie yoshiro. Tekst o gminie i miejscowości we francji nie ma związku jako takiego z marka Montblanc, a jedynie z dyskusją na temat gór i budyni w proszku, jest jedynie akcentem humorystycznym. Co do rzemieślników to jest to jedynie teoria :lol:.

Edited by yoshiru

• 5 months later...