Skocz do zawartości

Pelikan - jak "pies do jeża"


Polecane posty

Cześć 

 

pokrótce....

dawno... dawno... temu w przepaściach szuflady znalazłem pióro....

ponoć pióro mego ojca - które on dostał na maturę (czyli lata 50'te)

z tego co pamiętam to tak ono wyglądało...

ud4825_LPP1050101.JPG

 

ponieważ... byłem wtedy mały i głupi...

to je wrzuciłem gdzieś - do jakiś rupieci....

po kilku latach je znalazłem - i ponieważ nie chciało pisać - to znów je "skazałem" na niebyt wśród rupieci...

.... pewnie gdzieś jest jeszcze... aktualnie trwają poszukiwania "zakrojone na wielką skalę" ;-)

 

wiem tylko, że to (chyba) Pelikan....

 

Z w/w powodów obecnie zainteresowałem się Pelikanami...

ale biorę się do nich "jak pies do jeża"....

nie wiem... co - ale jakoś "mi nie leżą"....

są drogie "jak chol..."  więc o kupnie "na próbę" mowy nie ma...

 

Proszę - może ktoś ma jakiś pomysł na to aby maksymalnie" po taniości"

kupić jakiegoś Pelikana - który Waszym zdaniem byłby "przekonywujący"...

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba bardzo ciężkie zadanie :)

 

Po taniości i jeszcze "przekonywujące"? ;)

 

Ja wymyśliłem kiedyś sposób następujący: jeśli "zawezmę się" na jakieś pisadełko to siedzę nad zatoką i klikam cierpliwie na wymarzony model dając skromną kwotkę (uwaga na koszty przesyłki) i nie biorąc udziału w walce. No i na ogół cierpliwość jest wynagradzana, czasami nawet bardzo. Trafiają się cacuszka za dolca! Ale czy to wyszłoby z Pelikanem? Czarno widzę. Ale przyznam że z tym ptakiem nie próbowałem takiego sposobu ponieważ jakoś na niego jeszcze nie zachorowałem :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też tak się "do tego" zabierałem. Miałem kilka M30/20/ P20 (http://www.ruettinger-web.de/e-pelikan-modell-p1.html) i dopiero z P1 (najstarszy z tej serii) coś zaiskrzyło. Fajne pióro, do tego ze stalówką B (italic). Przed P1 kupiłem 400nn w szylkrecie. Pióro które zawsze mi się marzyło i... trochę się rozczarowałem. Tzn szkoda mi go było nosić do pracy, ciężko mi się było z nim "rozkręcić" ;)

6 mies temu dorwałem 140 na allegro w przyzwoitej cenie (wcześniej pisałem egzemplarzem PanaQ). I to dopiero jest TEN Pelikan. Mimo że mały, mimo że tani, mimo że stalówka miewa swoje humory (musiałem delikatnie naprostować) pisze mi się nim świetnie i używam go prawie nieprzerwanie od tamtego czasu. :) Na allegro zdarzają się nieidealne egzemplarze w przystępnych cenach, ale trzeba czekać. Długo czekać. Ja czekałem ponad rok  ;) Na ebay nie próbowałem, ale ceny z tego co widzę są bardziej "kolekcjonerskie". 

Aha, miałem jeszcze M205. Czarne. Pióro które ze współczesnej seri M ze stalową stalówką najbardziej mi się podobało i jakoś mnie nie powaliło. Jakby "bez duszy" jakkolwiek dziwnie to brzmi w porównaniu ze 140. 

Edytowano przez Pilot Inspektor
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czarodziej, on 27 Nov 2014 - 01:19, said:

A może kolega @andreo chce popisać takim piórem, możemy się gdzieś spotkać i zobaczy czy to jest to ;-)

Chyba to lepsze niż zakupy w ciemno

 

 o!!! jesteś z okoli UĆ ;-)

 

spotkanie - bardzo chętnie :)

(będzie PW w tej kwestii)

 

ryard, on 26 Nov 2014 - 21:28, said:

....to siedzę nad zatoką i klikam cierpliwie na wymarzony model.....

 

 

ja niestety nie mam „paszportu” ;- (jakoś za tępy jestem na „zagraniczne wojaże””

czyli nie używam „zatoki” ;-)

kupuję czasami (używając w/w nazewnictwa) nad Stawem „AlleDrogo” ;-)

 

ale może?? Ktoś pomógłby mi w „zarzuceniu sieci” (pouczyć o „żeglowaniu na zatoce”??

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę - może ktoś ma jakiś pomysł na to aby maksymalnie" po taniości"

kupić jakiegoś Pelikana - który Waszym zdaniem byłby "przekonywujący"...

Na zdjęciu masz Pelikana 140 który bije na głowę większość współczesnej produkcji. Na ebayu można go znaleść poniżej 300 zł (razem z przesyłką). Ewentualnie za trochę więcej możesz poszukać Pelikana 400. A zakupów w zatoce nie ma się co obawiać, moim zdaniem o wiele lepiej (i bezpieczniej) jest tam niż na allegro. Zresztą właśnie sprawdziłem, na allegro też możesz kupić P140 w podobnych cenach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...