Skocz do zawartości

Rotring 600... od niego się zaczęło


michalop

Polecane posty

Od Rotringa 600 zaczęła się przed laty moja przygoda z piórami.

 

Niedawno udało mi się kupić, nie produkowane już od lat pióro z serii 600 w idealnym fabrycznym stanie.

Mam nadzieję, że ostatnio reaktywowana firma, poszerzy swoją kolekcję i wróci do produkcji tych moim zdaniem szczególnie pięknych w swej technicznej formie piór.

 

 

i3KwV0.jpg

hDLPDA.jpg

dBJ3zL.jpg

nxBUbU.jpg

lyEX7I.jpg

r0SKXu.jpg

qe2igT.jpg

v3qfNA.jpg

4I2HZr.jpg

GIXkJt.jpg

TrIy2w.jpg

JE1Jh4.jpg

yJp7L3.jpg

KqdVF9.jpg

 

 

 

piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcę Rotringa 600 i kolejne czarne ;)

 

w F-C Basicu i innych dziureczki wyglądają jak lekko muśnięte laserkiem, moje w czołgu były bite gwoździem na kowadle! :P

 

http://www.piorawieczneforum.pl/index.php?/topic/3793-czo%C5%82g-w-trumience/?hl=rotring

 

Twoje mi się bardziej podoba ;-)

Ale oba bym przygarnął :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od Rotringa 600 zaczęła się przed laty moja przygoda z piórami.

 

Niedawno udało mi się kupić, nie produkowane już od lat pióro z serii 600 w idealnym fabrycznym stanie.

Mam nadzieję, że ostatnio reaktywowana firma, poszerzy swoją kolekcję i wróci do produkcji tych moim zdaniem szczególnie pięknych w swej technicznej formie piór.

Jak to "ostatnio reaktywowana"? 

Ja też na początku interesowałem się Rotringami. Trochę przestałem, kiedy zawiodła mnie jakość wykonania mojego Initiala i Quattro Executive, w którym w momencie zepsuł się mechanizm wybierania wkładu. 

600 to z pewnością jedna z najbardziej docenionych linii tej marki i jej najwyższa półka. Sam chciałbym takiego, najlepiej ze złotą stalówką, ale to nie są tanie rzeczy...

Dzisiaj Rotring nie produkuje już eleganckich instrumentów piśmienniczych a jedynie takie dla specjalistów. Nie wiem, czy w świetle tego, jak wygląda dzisiejszy rynek, jest to wielka szkoda, ale na pewno była to dobra decyzja ze strony Newell Rubbermaid.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekawy wątek można znaleźć tu:

 

http://www.penexchange.de/forum_neu/viewtopic.php?f=5&t=9006&hilit=rotring+600

 

 

 

1997 beschäftigte Rotring weltweit 3.400 Mitarbeiter, 1.200 davon am Firmensitz in Hamburg. Im gleichen Jahr verkaufte das Unternehmen Produkte im Wert von 480 Millionen D-Mark in 140 Ländern. Es ist das Jahr, in dem die Inhaber-Familien Riepe und Barthe das Unternehmen an den US-Konzern Newell Co veräußern. Dieses US-amerikanische Unternehmen hält sich bis heute im Hintergrund, das Handeln besorgen andere. Bei den Schreibgeräten ist das die Tochterfirma Sanford.

Mit Sanford-Newell als Eigentümer beginnt bei Rotring der Personalabbau. Im September 2002 wird die Hamburger Rotring-Produktion weitgehend geschlossen, 200 Beschäftigte erhalten die Kündigung. Zwei Jahre vorher hat Sanford (Newell) die Marken Parker, Waterman und Papermate gekauft. Damit gibt es im eigenen Konsortium zu viele produzierende Standorte – in Europa.
Dennoch erinnern sich viele (ich auch!) gerne an jene Zeit, als diese Marken in Hamburg unter einem Dach in der Schnackenburgallee zusammengefasst waren: Am Service gab es – meistens – nichts zu meckern! Im Gegenteil! Neben seinem Hauptgeschäftsfeld, den Zeichengeräten, lancierte Rotring eine Reihe interessanter Füller. Den Durchbruch schaffte keiner, abgesehen vom 600.

Am 1. März 2013 muss Rotring den Abbau von 70 Prozent der bis dahin noch verbliebenen Arbeitsplätze ankündigen. Der Kundendienst, das Lager sowie das, was es an Produktion noch gegeben hat, werden in Hamburg aufgegeben. Ein Jahr später – Ende Februar 2014 – ist die Ankündigung umgesetzt.
Das „Verschlanken der Strukturen“ begründet Sanford-Rotring damit, „… in wirtschaftlich schwierigen Zeiten nachhaltiges Wachstum sicherzustellen“ (Hamburger Abendblatt, Internetausgabe, 01.03.2013).
Intern heißt es, das Unternehmen werde mit seinen Marken zukünftig nur noch in Ländern mit Wachstumsmärkten präsent sein. (Zentral-)europäische Märkte zählen nicht dazu, auf diesen Märkten werde das Angebot zumindest gestrafft.

 

aktualnie Rotring produkuje m.in. ciekawy ołówek (z rysikiem do tabletów) z serii 800:

 

 

 

 

 

 

 

 

piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...