Skocz do zawartości

Pióro na prezent - limit 2000zł.


Romii

Polecane posty

Witajcie.

Zadanie jest nastepujące: potrzebuje kupić pióro na prezent.

Prezent dla poważnego mężczyzny, często chodzącego w garniturze, biorącego udział

w negocjowaniu i podpisywaniu sporych kontraktów.

Pierwsze moje skojarzenie to montblanc 146, czyli klasyka bez żadnych szaleństw.

W grę wchodzi rownież seria "Signature for Good" - chociaż tutaj już przekraczam założony budżet.

Pióro nie może być krzykliwe - całe złote odpadaja.

Pióro powinno być nowe, najlepiej dostępne w Polsce i z możliwością zakupu z faktura VAT.

Biorę tez pod uwagę ebay-a ale tutaj robi sie mało czasu - dobrze byłoby mieć go przed świętami.

Kolejna opcja to zakup od kogoś na forum. Jeśli ktoś ma na zbyciu takie pióro poproszę o propozycje na PW. W grę wchodzi egzemplarz nieużywany najlepiej z oryginalnym opakowaniem.

Budżet 2000 zł - nie jest sztywny, ale wolałbym go nie przekraczać.

Wszelkie propozycje bedą mile widziane :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym brała coś ogólnie znanego i jednocześnie reprezentacyjnego, bo według mnie, przeciętny kowalski w garniturze nie odróżni pióra Nakaya od pióra Jinhao ;) - to taka skrajność, która uważam, że mimo wszystko w przypadku osoby, która piórami nie jest w żaden sposób zainteresowana może mieć miejsce - i nie chodzi mi tu tylko o właściciela ale także o tych, co na to pióro będą patrzyli ;) MB według mnie jest najbardziej znane, ponadczasowe i kojarzące się z prestiżem. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może coś innego, bardziej klasycznego,... dystyngowanego,... 

 

Może brytyjska elegancja,...

 

w dodatku jeśli sprawy się potoczą nie po myśli zarządu,...

 

to jedyna w swoim rodzaju okazja kupienia dobrego pióra nie z drugiej ręki...

 

i to z tego co się dowiedziałem poniżej 2k,... zostanie na etui lub parę atramentów...

 

Conway Stewart model 100... ot taki na ten przykład...

 

W2GkrX9.jpg

 

mnie przypadł do gustu i to bardzo, zwłaszcza stalka Italic Fine...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jeśli pelikan najbliżej to:

Wypasione duże pióro pelikan M1000 miałem okazję pisać nim i nie przejmuj się jesli ci powiedzą że jest zbyt duże ja mam małe dłonie i leżało mi jak ulał 

 

pelikan_m1000.jpg

 

lub ductus coś dla miłośników stylu piór pelikana

 

ductus.jpg

 

 

 

lub mniej popularne lizard M101N

 

$(KGrHqR,!qIFCC(ci5YNBQw,vgv7C!~~60_35.J

 

 

 

Osobiście mnie najbardziej podoba się M1000 to wypasione pióro z dużą stalówkom po prostu klasyka mnie urzeka

Edytowano przez peterek_primosz
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano z prostej przyczyny Romii, pelikan 1000 jest bardziej wypasiony w sensie że jest większy, ma większą stalówe a MB146 jest droższy i mniejszy, poza tym z tego co widzę przekroczył by twój limit 2000 zł budżetu na pióro, no chyba że znasz miejsce gdzie można go wyrwać za mniej niż 2200zł.Podsumowując wybierając pelikana masz 300zł w kieszeni i wypasa pióro w dłoni

Edytowano przez peterek_primosz
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biorąc pod uwagę możliwość zakupu w sklepie limit jest 2000zł netto - spokojnie kupie MB i Pelikana M1000.

Tutaj już bardziej grają rolę kwestie trafienia w gust.

Do stawki dołączyła jeszcze Aurora 88 i Visconti Homo Sapiens, dodatkowo coś Montegrappa - tylko tutaj limit za niski niestety.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jesli chodzi o walory pisarskie to co bierzesz pod uwagę gładkość pisania, delikatność, lekko szurającą stalówkę? twardą stalówkę, stalówkę z fleksem?

 

Tutaj trudno coś powiedzieć - preferencji nie znam, wychodzę z założenia że w takim przedziale cenowym każde pióro będzie pisać co najmniej dobrze. Na 100% interesuje mnie pióro ze złota stalówką, raczej gładko piszące, fleks nie jest wymagany.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Restoration

a to pioro to ma byc prezent "od siebie" czy taki "funkcjonalny". jesli to pierwsze to postawilbym na cos mniej znanego i oklepanego i o ile sie da zachowujac cene i wykonanie- niszowego. a jesli to drugie to mb 146, chyba nie ma nic bardziej rozpoznawalnego wsrod choc trache znajacych temat, a za razem klasycznego i eleganckiego?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...