Skocz do zawartości

Caran d' Ache temperówka niezwykła...


Polecane posty

Kolejny tydzień z możliwością poznania produktów Cd'A,… 

 

przy okazji kolejnego zesłania,… sklepik znalazłem zacny w 1,5 godziny tylko jedno piętro zaliczyłem

 

i dalej w temacie ołówków, kredek,...

 

piękna temperóweczka,...

 

może mało kieszonkowa,...

 

ale,… ma w sobie to COŚ...

 

WpKVoKp.jpg

 

y74cWWW.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam takie temperówki, tyle że wtedy to radzieckie były. Miały też wihajster pozwalający przymocować toto do stołu. Jedyne co mi się nie podobało, to ślady ząbków zostawiane na ołówku :/ Jakbym poszukał dobrze, to może znalazłbym ją gdzieś ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam takie temperówki, tyle że wtedy to radzieckie były. Miały też wihajster pozwalający przymocować toto do stołu. Jedyne co mi się nie podobało, to ślady ząbków zostawiane na ołówku :/ Jakbym poszukał dobrze, to może znalazłbym ją gdzieś ;)

 

wihajster jak najbardziej jest w komplecie...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam takie temperówki, tyle że wtedy to radzieckie były. Miały też wihajster pozwalający przymocować toto do stołu. Jedyne co mi się nie podobało, to ślady ząbków zostawiane na ołówku :/ Jakbym poszukał dobrze, to może znalazłbym ją gdzieś ;)

Mnie się  nie podobało także to, że po kilkukrotnym użyciu zepsuło się to cudo. Mam nadzieję, że te caranowskie są bardziej trwałe :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też miałem taką temperówkę mocowaną do stołu. Chyba z żółtego plastiku z korbą. Zostawały ślady na ołówku po mocowaniu w szczękach :/

 

Później miałem inną, na gumowych podstawkach.

 

HZ_1601194_1499_4a44f6a7744a9.jpg

 

A pierwsza moja temperówka wyglądała tak:

 

z14464708Q,Temperowka--ktora-w-swojej-op

 

Nie wiem czy pamiętacie ale były też za głębokiej komuny (początek lat 80-tych) chińskie temperówki w kształcie różnych zwierzaków :D

 

SDC17431.JPG

 

Miałem też taką :P

 

kxitl.jpg

 

Jednak zawsze najlepsze okazywały się małe zwyczajne, metalowe.

 

temperowka-metalowa-pojedyncza-kum.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pierwszą frezarkę kupiłem w Czechosłowacji. był to grant V bodajże, bez szczęk. była też grant VI ze szczękami, ale nie było akurat w sklepie, a jak już była, to przecież już miałem piątkę, więc... służyła mnie ta temperówka kilkanaście lat, aż pękło dno i było dno, bo nie można jej było przykręcić do stołu, a ciężko było jednocześnie trzymać temperówkę, ołówek i do tego jeszcze kręcić korbką. jakiś czas temu kupiłem zwykłego chinolona ze szczękami za 13zł i sobię chwalę.

 

natomiast z tych które pokazał Robert miałem i samochody i ostrzałkę na żyletki i chińskie wszelakie. a z wszelkich najmilej wspominam fajansowe z roznegliżowanymi panienkami, miałem (mam) całą serię, chyba pięć panienek. jedna klejona, gdyż wzięła i się rozpraskała o posadzkę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.. najmilej wspominam fajansowe z roznegliżowanymi panienkami, miałem (mam) całą serię, chyba pięć panienek. jedna klejona, gdyż wzięła i się rozpraskała o posadzkę.

Aż boję się zapytać w jakich okolicznościach była że musiała być klejona, a do tego roztrzaskała się :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak z pozostawianiem śladów po uchwycie w temperówce?

 

pytasz o kredki wyczuwam,...

 

na jednym rodzaju bardzo miękkich nie lakierowanych Lyry, drobne wgniecenia pozostały...

 

dzieciaki największą zadumę miały nad tym dlaczego temperówka nie struga do upadłego końca,...

 

oczywiście kredki,... tylko zaczyna kręcić się jałowo...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiórki są bycze. bardzo dobrze się nadają na rozpałkę (do krzesiwa), tylko wtedy lepiej jakiś patyczek nieimpregnowany sobie postrugać. najlepiej brzozowy, albo z żywiczny sosnowy.

 

no,... o tym nie pomyślałem,... :hmm1:

 

jeszcze tylko krzesiwo i będzie zabawa... :mosking:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...