Skocz do zawartości

Callifolio Andrinople, czyli kreacja prosiaczka na dożynki


bosa

Polecane posty

Witojcie, wszyscy ludzie! :)

 

Do recek atramentów czas wrócić! Dzisiaj na warsztat idzie kolor, cytując Visvamitrę, "dla twardzieli". Wcześniej recenzowany przez niego oraz Akszugora.

Przed Wami:

 


 L'Artisan Pastellier Callifolio 

Andrinople

 

Róż niczym prosiaczek na dożynki. Siejący postrach a grozę. Spośród słabowitych wyróżniający Prawdziwych Twardzieli.

 

86c03d86-a7c4-4a4e-98bc-58ccb834a1f9_201

 

Czym to się je?

 

Przede wszystkim trzeba mieć mocny żołądek. Jeśli macie, zapraszam do czytania dalej :)

 

Próbkę do stałam od wyżej wspomnianego Visvamitry. Powiem szczerze, po przykrych doświadczeniach z R&K Fernambukiem, podchodziłam do niego jak pies do jeża. 

 

Jak to się skończyło? Napiszę w podsumowaniu.

 

 

 

Suche męskie fakty

 

Przepływ: Dziwny. Skokowy. Dobry, ale miewa momenty zawahań, kiedy trzeba go nieco popędzić.

Startowanie: raczej bez większych zarzutów w napełnianym kilka razy piórze, w nowo napełnionym musiałam się trochę nagimnastykować.

Schnięcie: dobre. Rozmazuje się tylko w miejscach, gdzie stalówka zostawia nieco więcej atramentów, w końcówkach liter. Sama linia schnie nawet poniżej 5s i to na Oxfordzie...  :blink: 

 

XwgIUeq.jpg

 

Cieniowanie: małe. Widocznie tylko przy grubej stalówce. (Zważcie, że test był robiony Parkerowską eMką...)

Nasycenie: Niedobory cieniowania nadrabia tu. Jak na róż, porządnie nasycony.

Wypełzanie na stalówkę: Nie zaobserwowałam jakiegoś wielkiego.

Kalafiorzenie: Pomimo nazwy - raczej nie. Pożyjemy zobaczymy, ale w tej materii Callifolio nigdy mnie nie zawiodły. 

 

A jak to się piszę tym?

 

Jak już się rozgrzeje, zacznie płynąć porządnie, całkiem gładko sunie.

 

TLbQ53A.jpg?1

ARmo00k.jpg

YFqNERR.jpg

FevxnM2.jpg

uZFbK1C.jpg

BOGKkOS.jpg

6VYVFDF.jpg

W0eDlmC.jpg

qs7OFsO.jpg

P1dKCW3.jpg

T2RhAPQ.jpg

vJYiHiO.jpg

DCFUrB0.jpg

CkfbMOv.jpg

Iqd0Y8X.jpg

cHzAMtg.jpg

 

 

 

Zestawienie z kilkoma innymi, gwoli porównania

 

8NpRa2J.jpg

gjfWrPz.jpg

3ALx9qT.jpg

 

 

 

 

 

I rysuneczek dla Magudy:

 

NinXNZ3.jpg

 

 

Podsumowywiwując:

Podchodziłam jak pies do jeża i powiem szczerze, jestem mile zaskoczona.  Trudno jest znaleźć zastosowanie nie-rysunkowe dla tego typu atramentów, zdecydowanie odradzam pisanie nim dłuższych tekstów, nawet wielkim fankom - kłuje w oczy niemiłosiernie. Ale ja znalazłam - uwielbiam robić drobniutkie notatki czarnym lub granatowym atramentem. Akcenty, najważniejsze słowa-klucze pisane Andrinoplem wśród czerni świetnie przyciągają wzrok, pasują i ułatwiają mi uczenie się. I jak wyglądają! :D Słowem - przydałby mi się. To jeden z najbardziej przyjemnych różów z jakimi miałam do czynienia.

 

Dziękuję za uwagę

Bosa :)

 

 

 

 

 

I różową babeczkę na koniec :)

 

 

babeczki_urodz_1_487.jpg

Edytowano przez bosa
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosiaka biorę, jak swojego, ale kolor... pewnie matką będąc zwariuję i dziecko będę ubierać na różowo, podkreślając, że córka, ale póki co... no nie, jakoś nie :P

To nie tylko kwestia wariactwa matki, ale producentów ubranek dla dziewczynek. Po kilku latach przekonałam się do różowego, wiec prosiaczkowy mi się podoba :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stać! Stać! Błąd!

 

 

 

Zestawienie z kilkoma innymi, gwoli porównania

 

8NpRa2J.jpg

gjfWrPz.jpg

3ALx9qT.jpg

 

 

Zamiast R&K Fernambuk powinno być Diamine Sunset.

 

 

Ten kolor nie ma z Fernambukiem nic wspólnego. Napisałam to zanim zrobiłam atramentomaziajki, bo myślałam, że mam gdzieś jeszcze jego resztkę w próbce do zestawienia. Nie miałam, jak się później okazało. Wstawiłam więc w zamian Sunset, potem miałam poprawić, nie poprawiłam, mój błąd, wybaczcie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O, to ja dziś zrobię test R&K Fernambukowi. Już ładuję pióro :D

 

Miłej zabawy :D Z tym pomarańczem Sunsetu to on ma niewiele wspólnego... A od Andrinople czerwieńszy nieco chyba jest. Każdemu recenzującemu wychodził inny. Zobaczymy, jaki wyjdzie u Ciebie :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...