Skocz do zawartości

Pióro forumowe 2014: Wiland PWF


ArielN

Polecane posty

  • Odpowiedzi 198
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Pomysł leży na dokładnie przeciwnym biegunie w stosunku do Lamy PWF. Administracja chciała czegoś wyjątkowego, unikatowego, czegoś co stanie się wydarzeniem, wzbudzi emocje i... udało się. ;) Komplikowanie sprawy przez gotówkowe wpłaty i odbiór osobisty jest przeciąganiem struny w moim odczuciu, ale pewnie ma jakąś przyczynę. Pytanie, czy tak skonstruowana propozycja spotka się z odzewem, czy też losowanie nie będzie konieczne;) BTW, może nie byłoby od rzeczy przeprowadzić dwie inicjatywy równolegle: wydarzenie, czyli Wiland PWF sztuk 5 i wspólne świętowanie, czyli pióro-dla-każdego PWF sztuk iletrzeba. No, ale to już po ptokach. :P

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy i Koleżanki,

 

Pióro dostępne dla dużej grupy Forumowiczów już mieliśmy. Wówczas pojawiły się głosy: "żaden unikat, toć to tylko grawer", "a dlaczego nie prawdziwy limit? Zróbcie prawdziwy limit.", "Może coś z wyższej półki?".

 

Teraz, po kilku latach starań, udało się bardzo dużym nakładem pracy i czasu stworzyć wyjątkowe pióro, więc chętnych zapraszam do wzięcia udziału w przedsięwzięciu :thumbup:. Negocjacje cenowe okupiliśmy mocnym nadszarpnięciem nerwów i chorobami lękowymi. Uwierzcie na słowo, że 1350 zł to cud.

 

À propos podróży do Warszawy i zasad płatności, to pamiętajcie proszę, że pozory mylą. Wymóg osobistego odbioru pióra i bezpośredniej wpłaty na rzecz twórcy pióra to nie jest widzimisię administracji forum. Więc proszę się nie dziwić <_<. Lokalizacja, jak pokazało listopadowe spotkanie jest dogodna pod względem dojazdu i stanowi geograficznie, pociągowo, samochodowo i samolotowo swoisty złoty środek patrząc na mapę całej Polski i nie tylko Polski.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie weźcie się ogarnijcie, ciekawa inicjatywa, widząc poważne podejście Ariela do spraw forum to na pewno nie ostatnia. A tu jak zwykle musi być po polsku...wszyscy narzekają i narzekają i nigdy nic nie pasuje, jak jest lato to za gorąco, a jak zima to za zimno. Za darmo by wam dawali to też by nie pasowało bo trzeba tyłek ruszyć i pójść odebrać. Brak słów, dzieciarnia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Teraz, po kilku latach starań, udało się bardzo dużym nakładem pracy i czasu stworzyć wyjątkowe pióro, więc chętnych zapraszam do wzięcia udziału w przedsięwzięciu  :thumbup:. Negocjacje cenowe okupiliśmy mocnym nadszarpnięciem nerwów i chorobami lękowymi. Uwierzcie na słowo, że 1350 zł to cud. 

 

 

Marcinie, z całym szacunkiem dla wkładu pracy jaki włożyliście we wspaniałą inicjatywę pióra forumowego, to jednak trudno mi uwierzyć, że 1350 zł za takie pióro to cud. Moim zdaniem jest to wysoka cena. Sławne na świecie pióra Michela Audiarda, francuskiego rzeźbiarza kosztują niewiele więcej. Przypomnę, że ten Pan realizował zamówienia dla prezydentów, królów, gwiazd show-biznesu. itd.

 

oto przykład z ebaya:

 

http://www.ebay.it/itm/AUDIARD-SCULTURE-PEN-/281484292524?pt=Penne&hash=item4189c571ac

 

_DSC2563_zpse262e71d.jpg

 

limit: 10 egzemplarzy. I nie jest to wyrób wykonany tylko na tokarce, ale odlew, ręcznie dopracowany.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie podoba mi się bardzo stwierdzenie, wypowiedź Lepkiego...

Co do samego pomysłu, wkładu czy pióra zastrzeżeń nie zauważyłam, co do ceny - owszem pewne głosy się pojawiły - można zrozumieć. 

Aczkolwiek ostatni warunek jest nawet dla mnie nie do przeskoczenia, i nawet jeżeli gotowa jestem kupić pióro, na spotkaniu nie mam najmniejszej możliwości stawić się osobiście. I nie chodzi tutaj jak to nazwał kolega Lepki "ruszenie tyłka" czy lenia, po prostu nie zawsze da się przylecieć... A wrzucanie tego do wora "dzieciarnia" jest po prostu przesadą  :huh:

 

Wydaje mi się, że za chwilę w ruch pójdą pazury, bo ktoś śmiał coś napisać a nie tylko przychylnie przytaknąć... A chyba nie o to chodziło...

 

Ja tam ewentualnie poczekam na Targowisku :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby administracja przewdstawiła ofertę taką, jak przedstawiła, ale nie nazywając pióra forumowym, to nikt (prawdopodobnie) nie miałby zastrzeżeń. Zorganizowanie ograniczonej, ekskluzywne oferty ciekawego pióra, losowanie, odbiór osobisty, itp, itd -- świetny pomysł! Przyklasnąć i wyrazić słowa uznania. Jednak nazwanie tej akcji piórem forumowym, to zahacza o hucpę. Tak, że tego...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

foxy, sam napisałem wcześniej, że ostatni warunek mnie dziwi (o ruszeniu tyłka chodziło mi o coś innego...złap kontekst mojej wypowiedzi), teraz już wiadomo, że to nie jest widzimisię ArielN. Nie zmienia to jednak faktu, że rozpętała się burza o to, że pióro nie jest dostępne dla każdego. Przypomnę za Marcinem, że takie pióro już było, zapewne jeszcze kiedyś się pojawi kolejna inicjatywa z piórem forumowym dla większej grupy odbiorców. Poruszenie ogromne, skargi, obrażanie się o nie wiadomo co, a przecież nikt nikogo do niczego nie zmusza. A już czepianie się sformułowania "pióro forumowe" jest co najmniej śmieszne. Bo co znaczy to pióro forumowe? Dla mnie to pióro stworzone przez forum dla forumowiczów, nie ważne dla ilu, ale jest to specjalnie dla tego forum. Pierdół się czepiacie. 

Edytowano przez Lepki
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

foxy, sam napisałem wcześniej, że ostatni warunek mnie dziwi (o ruszeniu tyłka chodziło mi o coś innego...złap kontekst mojej wypowiedzi), teraz już wiadomo, że to nie jest widzimisię ArielN. Nie zmienia to jednak faktu, że rozpętała się burza o to, że pióro nie jest dostępne dla każdego. Przypomnę za Marcinem, że takie pióro już było, zapewne jeszcze kiedyś się pojawi kolejna inicjatywa z piórem forumowym dla większej grupy odbiorców. Poruszenie ogromne, skargi, obrażanie się o nie wiadomo co, a przecież nikt nikogo do niczego nie zmusza. A już czepianie się sformułowania "pióro forumowe" jest co najmniej śmieszne. Bo co znaczy to pióro forumowe? Dla mnie to pióro stworzone przez forum dla forumowiczów, nie ważne dla ilu, ale jest to specjalnie dla tego forum. Pierdół się czepiacie. 

Jeden egzemplarz, też byłby forumowy?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E, ja tam nie wiem czy ktoś się na kogoś obraził ;) Ewentualnie ofoszył się troszkę ktoś, ale tego nie zabronisz ;P 

Swoją drogą, dyskusja wre, byle miało to ręce i nogi, pazurów chyba nikt nie chce. Jest tutaj tyle osób, że nie da się każdorazowo wszystkim przypodobać... 

A forum jest od dyskutowania i pisania...

 

 

Musicie chyba wziąć parę głębszych.... Wdechów ;)

 

 

 

Lepki ostatnie trzy słowa Twojej wypowiedzi mnie zmroziły na chwilę.... Bo wyczytałam tam całkiem coś innego... :lol:

Edytowano przez foxy
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie miały zmrozić, a jedynie ostudzić ;) Obrażać nikogo nie chciałem i tego nie robiłem, a jedynie przedstawiłem jak bardzo niektórzy się spinają mimo, że nie ma to sensu, pióro powstało, warunki jakie są każdy widzi i raczej sie to nie zmieni. Może czas zrozumieć, że w życiu nikt nie dopasuje się do wszystkich, bo się nie da i już. Administracja wpadła na taki a nie inny pomysł, każdy decyduje czy weźmie w tym udział czy nie. Dzieciarnia to dobre słowo, bo niektórzy zachowują się jak dzieci, coś jest nie tak jak chcą i to jest główny problem. Ale to problem tylko tych osób. Być może normalnie tsyrawe wszystko jest tak jak ty chcesz, wydajesz polecenia i inni muszą Cię słuchać, a może jesteś zwyczajnie typem "zawsze znajdę dziurę w całym", tego nie wiem, ale to głównie do ciebie piszę. Nie lubię strasznie cwaniactwa a kolega na takiego cwaniaczka wygląda.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś na którymś anglojęzycznym forum strzelili sobie "forumową" Nakayę. Kto chciał, zamówił. Kto nie chciał, nie zamówił.

Nie ma obowiązku posiadania pióra forumowego. Nie rozumiem, w jaki sposób fakt, że ktoś takowe kupi, ma go czynić lepszym.

Piór w tej edycji jest mało, producent przewidział taką formę dystrybucji i tyle w temacie. Wiland nigdy nie był marką nastawioną na masową produkcję.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy dam radę się zebrać finansowo, zwłaszcza, że czasu nie jest dużo. Jeszcze pomyślę.

Ograniczona do 7 (a właściwie 5) ilość mnie nie bulwersuje. Z dotychczasowych doświadczeń piór forumowych wynika, że nie ma jakiegoś masowego udziału forumowiczów. Np. Mina FoP została wyprodukowana tylko w 26 egzemplarzach, bo więcej chętnych nie było, mimo braku ograniczeń i dużo bardziej przystępnej ceny. Na limitowane pióra Briana Edisona (akcja 2014 - były do wyboru 2 wzory) znalazło się w całym świecie łącznie ok. 170 chętnych, pomimo akcji na FPN. Przykład podany przez Alveryna jest jak najbardziej na miejscu. Gdybyśmy zdecydowali o podobnym pomyśle (np. Nakaya z ceną 15-20% niższą niż u producenta) to nie sądzę, żeby ilość chętnych przekroczyła kilka osób. Nakaye z 15% rabatem można było kupić od BuyLux na PenShow i kolejek nie było. Tak więc nie przesadzajmy z tą elitarnością.

Pióra Wiland, jak to już napisał Alveryn, są z natury rzeczy elitarne. Nawet seryjne są produkowane w ilości dwudziestu kilku sztuk. Projekt PWF jest bardzo ciekawy. Pomysł, że wszystkie 7 piór tworzy całość, jeśli zostaną razem zebrane jest naprawdę interesujący. To pióro, to bardziej projekt artystyczny niż użytkowy. Nie mówmy zatem o tym, że za te pieniądze można kupić co innego. Problem to właśnie to, że "co innego". To tak, jakby mówić, że za cenę Picassa mogę kupić 100 Kossaków (nie łapcie mnie za słowa - proporcje mogą być inne, nie jestem koneserem sztuki).

Ograniczenie do 1 pióra na osobę odpowiada filozofii tego projektu. Kwestia osobistego odbioru ma też znaczenie, bo zapewne twórca chce zobaczyć w czyje ręce idzie jego dzieło i czy ma szansę na zaistnienie w przyszłości jako całość. Bardzo ciekawy projekt!

 

PS. A projekt jest przygotowany specjalnie dla PWF, więc z pewnością jest to pióro forumowe.

Edytowano przez adamon
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach


×
×
  • Utwórz nowe...