Skocz do zawartości

Groenmarkt Smaragd - PW Akkerman


visvamitra

Ankieta  

13 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy ten kolor ci się podoba?

    • Tak
    • Nie
    • Trudno powiedzieć
      0


Polecane posty

PA Akkerman to sklep z tradycjami. Kilka lat temu zaczęli sprzedawać atramenty z logo Akkermana, które dzięki niepowtarzalnym butelkom, stały się obiektem westchnień osób zainteresowanych tematem.

 

Gama kolorów jest ciekawa. Właściwości atramentów raczej niezłe. Nie za bardzo wiadomo, kto produkuje atramenty dla Akkermana, ale tu i tam słychać ciche głosy, że jest to Diamine.

 

Pomału zestawiam Akkermany, których próbki mi podesłano a że Diaminy poznałem dość dobrze, odruchowo szukam odpowiedników.

 

Kiedy zacząłem pisać Groenmarkt Smaragd od razu nasunęło mi się skojarzenie z Umber Diamine. Porównanie na końcu recenzji.

 

 

Tak kończą się zabawy strzykawką i atramentem

WdBRiZ.jpg

 

 

Krople atramentu na ręczniku kuchennym

 

zTOxhz.jpg

 

 

SOFTWARE ID

 

 

mhWwMY.jpg

 

mxLVk8.jpg

 

Papier ksero Lyreco Budget 80 g  - Kaweco Sport Classic, eyedropper, blaszka B

 

 

h0C5cy.jpg

 

 

25x9lh.jpg

 

xwMaxr.jpg

 

9a6Gby.jpg

 

A teraz GS obok Umber Diamine

 

 

 

 

Kaweco Sport Classic przekształcone w eyedropper, blaszka B

 

nLD8gM.jpg

 

(Umber - dolny trójkąt, GS - górny trójkąt)

 

 

T6Kqta.jpg

 

(GS - linie wertykalne, DU - linie horyzontalne)

 

K5dCC0.jpg

 

 

 

(pierwsza linijka - GS; dwie pozostałe - DU)

 

 

Podobieństwo jest spore. Oczywiście nikogo za rękę nie złapała ani żadne takie, ale jakby ktoś polubił Groenmarkt Smaragd a płyn w butelce był na wyczerpaniu, można rozważyć zastąpienie zawartości kałamarza bardzo udanym Umber Diamine.

 
Edytowano przez visvamitra
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Akszugor - myślę, że nie.

 

Z drugiej strony nie znam całej linii Diamine więc trudno mi będzie niektóre dopasować. Ale zobaczymy. Mam ambicję oczyszczenia szuflady ze wszystkich walających się w niej próbek, w tym z Akkermanów. Tak więc każda przechodzi tę samą procedurę, kilka kropli na ręcznik kuchennym, strzał strzykawką na Mondi 120 g (A4 tnę na trzy paski, a paski na pół; z jednej kartki A4 mam 6 kartek na "rozbryzgi").

 

Później do Kaweco Sport. 

 

I wio.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z uwagi na specyfikę sprawy, myślę że warto założyć osobny wątek poświęcony tej kwestii. Zapytałem autora niniejszego testu, bo wydaje mi się to naturalne, skoro wskazał na tak duże podobieństwa i je udokumentował.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...