Skocz do zawartości

Jinhao 159


jarko82

Polecane posty

Jako że maslanymi oczkami patrzałem na Montblanca Meisterstuck, postanowiłem kupic coś "Montblancopodobnego", dopóki mnie na niego nie będzie stać ;) Wybór padł na Jinhao 159.

Pióro jest ciężkie, super lezy w dłoni. No i smakowicie się prezentuje. Początkowo zalałem go Lamy Blue Ink, potem Pelikanem 4001 Royal Blue, ale najlepiej mu spasował czarny ink Parker Quink. Powiem Wam, że najbardziej mnie urzekł tłoczek...jest taki konkretny, nie to co tłoczek Lamy :) Jinhao zamówiłem we wrocławskiej firmie Aris, która ma przebogaty wybór Chinczyków. Nio i przeszła mi ochota na MontBlanca, teraz będę kupować Sheaffera. Przejdźmy do zdjęć:

 

 

QmmR9bw.jpg

 

 

mezvQ4S.jpg

 

 

A6Nyv7g.jpg

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie takie "brzęczenie" (choć to bardziej wibracje) pojawia się w Hero 704 :D 

 

Zamówiłem Sheaffera 100 matowo niebieskiego o stalówce M. Jestem niezwykle podekscytowany, bo moja szafka rozrośnie sie o dwie buteleczki niebieskiego Sheaffera :D A Jinhao też bedzie wiernie służyć, pozdrawiam!

 

Ja się zastanawiałem nad 100 i 300 i wybrałem 100. Dobre pióro, ale drobne i z perspektywy czasu wybrałbym jednak 300 :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam bydlaka (miałam dwa, ale.. no własnie, szerzy się choróbsko po ludziach i oskubują mnie czasem z piór ;)), cenię i chwalę, w przeciwieństwie do x450 nie musiał się ocierać o micromesh, jest doskonały taki, jaki jest :D

 

konwerter rzeczywiście brzęczy, ale wybaczam mu to, bo chyba te konwertery są jednymi z najlepszych no name, jakie wciskam w pióra, oryginalny Waterman potrafi się kłócić w piórkiem WM, a te skubańce wchodzą i siedzą  :blink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Właśnie mi się rozleciał na części, poszedł do kosza :( Ale w osiedlowym papierniczym czekają na mnie już inne Chińczyki. Biedne pióro, Hero blue mu zatankowałem, zdążyło jeszcze napisać recenzję...

Edytowano przez jarko82
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dosłownie się rozleciał na kawałki przy odkręcaniu skuwki i wyjmowaniu tłoczka, ehh

 A mi się cosik nie chce wierzyć, że ot tak ci się rozpadło bez żadnej przyczyny.

 Moim zdaniem musiał być wcześniej uszkodzony, czytaj (rzucony o coś twardego, nadepnięty lub podobnie)

 niekoniecznie musiałeś to widzieć (mogła to zrobić inna osoba).

 Posiadam 2szt. Jinhao-159, użytkuje je prawie codziennie (jedno) od ponad 2 lat i nic się poważnego z nimi nie dzieje :bezradny: 

 (prócz nieznacznych mikro rysek), wiele osób na forum chwali sobie to piórko. :thumbup:

 Jinhao -159 wykonany jest z dość grubego plastyku, więc dziwne żeby się rozpadło jak przykładowo plastyk ekologiczny

 (tym bardziej nowe piórko).

 Nie pisze że 159 jest to rewelacyjne pióro na dziesiątki lat, ale moim zdaniem jest dość dobrze i solidnie wykonane

 no i cena na duże plus. Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

I zajrzałam tutaj... 

Pióro, które zostało mi przedstawione w samych superlatywach na spotkaniu z kolegą z forum, i cóż począć? 

Ciekawość górą, zamówiony i czekam ;)

 

Jak to mówią ciekawość pierwszym stopniem do piekła, ale ja podążam za wersją - pierwszym krokiem do wiedzy :P

 

Gdyby coś, będę krzyczeć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I zajrzałam tutaj... 

Pióro, które zostało mi przedstawione w samych superlatywach na spotkaniu z kolegą z forum, i cóż począć? 

Ciekawość górą, zamówiony i czekam ;)

 

Jak to mówią ciekawość pierwszym stopniem do piekła, ale ja podążam za wersją - pierwszym krokiem do wiedzy :P

 

Gdyby coś, będę krzyczeć.

Foxy, dbaj o niego, mam juz drugie Jinhao 159., bo pierwsze po kilku upadkach na glebę się rozleciało. To dobre pióra jednakże, moje obecne bardzo mokro pisze, niebieski Skjrip Sheaffera wygląda w nim na granatowy. Dobry wybór, pozdrawiam!

Edytowano przez jarko82
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...