Skocz do zawartości

Montblanc czy Wiland?


Polecane posty

Witam serdecznie,

sytuacja przedstawia się następująco, zastanawiam się nad kupnem jednego z dwóch piór

1) Montblanc 146

2) Wiland Aleksandra (http://wiland.eu/aleksandra.html)

wybór jest ciężki a oba pióra podobają mi się. O Montblancu opinii jest sporo ale o Wilandzie poczytać można niewiele. Czy ktoś z szacownych kolegów/koleżanek miał/a styczność z tymi egzemplarzami?

Pozdrawiam

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dosyć ciekawy dylemat. Miałem styczność z Aleksandrą Wilanda oraz z Montblanc 146. To są zupełnie różne pióra na niemal każdej możliwej płaszczyźnie. Czego chciałbyś się dowiedzieć na temat Wilanda?

 

DSC_0520.jpg

Wiland Aleksandra; źródło: pioromaniak.blogspot.com

 

Montblanc11.JPG

Montblanc 146 vs Montblanc 74; źródło: pioromaniak.blogspot.com

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o porownanie stalowek, jakosc wykonania, osobiste uwagi. De facto mam wybrac sobie jedno na prezent. Wiland to sec-hand a Montblanc to normalny zakup. Z tego co wiem u Wilanda jest jeszcze tylko 1 Muki i 4 Stary. Zastanawialem sie po prostu czy Wiland to faktycznie klasa czy moze raczej pióro do leczenia kompleksow?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem jednorazowy kontakt z tym Wrzecionkiem. Nie mam dużej dłoni ale trzymało sie go zaskakująco dobrze, jak najlepsze pióro, bardzo wygodnie. To naprawde przemyślany projekt. O urodzie się nie wypowiadam.

Mi się podoba z tej marki najbardziej Star (nie mylić z 66).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawialem sie po prostu czy Wiland to faktycznie klasa czy moze raczej pióro do leczenia kompleksow?

 

Ani jedno, ani drugie. Najlepiej jednak, abyś przed zakupem Aleksandry przymierzył się do tego pióra. Jest bardzo specyficzne i bardzo duże. W odbiorze przypomina dwumetrową Angelinę Jolie o skrytym charakterze tatrzańskiego drwala, któremu jak się zbierze, to mierzy prosto w dziób. Sto czterdziestce szóstce bliżej do Seana Connery z czasów Jamesa Bonda. Chociażby biegał w różowych obcisłych gatkach i butach na 5-cio centymetrowej dmuchanej podeszwie, po wsze czasy będzie odbierany jako uosobienie klasy i elegancji.

 

Chcesz ponadczasowe pióro na co dzień? Montblanc 146. Chcesz pióro wedle wszelkich miar wyjątkowe? Wiland.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybym miał możliwość kupienia Wilanda to nie zastanawiałbym się długo tylko po prostu go kupił.

I absolutnie nie po to, żeby nim pisać. Nie po to zostało zrobione w ilości 21 sztuk.

To pióro ewidentnie do gabloty - nie do użytku. Myślę, że kolega @wemakeanicepear nas wkręca :).

 

Pozdrawiam.

Edytowano przez Romii
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Napisano wczoraj, 11:29

Gdybym miał możliwość kupienia Wilanda to nie zastanawiałbym się długo tylko po prostu go kupił.

I absolutnie nie po to, żeby nim pisać. Nie po to zostało zrobione w ilości 21 sztuk.

To pióro ewidentnie do gabloty - nie do użytku. Myślę, że kolega @wemakeanicepear nas wkręca :).

 

Pozdrawiam.

 

Kwestia podejścia. Od jakiej liczby sztuk pióro już nie jest do gabloty? W każdym razie niektórzy właściciele Aleksandry nie tylko niemi piszą (lub pisali jak posiadali) ale i pozwalali nie-gablotowym-profanom (:P:rolleyes::wub:) się karnąć. Ale oczywiście każdy ma prawo wyjątkowo traktować limity, zwłaszcza jak to inwestycja. Ja to się zastanawiam, jak się robi gruszkę? B)

Edytowano przez mac.kozinsky
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 months later...

Witam serdecznie,

sytuacja przedstawia się następująco, zastanawiam się nad kupnem jednego z dwóch piór

1) Montblanc 146

2) Wiland Aleksandra (http://wiland.eu/aleksandra.html)

wybór jest ciężki a oba pióra podobają mi się. O Montblancu opinii jest sporo ale o Wilandzie poczytać można niewiele. Czy ktoś z szacownych kolegów/koleżanek miał/a styczność z tymi egzemplarzami?

Pozdrawiam

I co kupiłeś?

Oba pióra są zarąbiste, i co najważniejsze, świetnie nadają się do codziennego użytku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...