Skocz do zawartości

Waterman Facette, czyli kobiecy, złoty maluszek


bosa

Polecane posty

Dzień dobry wieczór, wszyscy ludkowie! :)


 


Poznajecie może tego pióreczka?


 


27b4549a1be0bf7f.jpg


 


Otóż wyobraźcie sobie, że taki oto złotek do mnie przyleciał i uwił sobie gniazdko w moim Piórogrodzie.


 


No dobrze. Tak naprawdę nie przyleciał. Dostałam go. W prezencie od Całkowicie Tajemniczej Osoby I Zupełnie Nie Wiadomo Kto To Jest  ;) 


 


YCvmHl0.jpg


AZLj44A.jpg


jY2tVTA.jpg


DI5oEiS.jpg


 


 


Chciałabym z Wami podzielić się wrażeniami i radością z tego małego cacka, bardzo się z nim zaprzyjaźniłam.


 


Uch, jak ja dawno nie pisałam recki pióra! No nic. Mam nadzieję, że jeszcze pamiętam, jak się to robi!


 


 


Wygląd  


...bo od czegóżby innego mogła zacząć kobieta! 


 


Charakterystyczny Facettowy złoty wzorek. Daje po oczach. Ciężko mi zrobić zdjęcie, wyrywa się. Walczy. Malutki, ale dzielny. Odbija światło w mój obiektyw. Ale ja nie poddaję się. Uchylam się. Unik, garda, cios. W nos.


Pod małą, płasko zakończoną skuwką  kryje się zgrabna stalóweczka. Klips "zwykły", prostokątny, bez charakterystycznej dla choćby Hemi czy Executiva podłużej szczeliny, loga Watermana, czy szpiczastego zakończenia.


 Całe piórko przypomina chudziutki walec. 


 


fBIXWD2.jpg


 


 


 


Stalówka


...i wrażenia z pisania


 


RCwKh50.jpg


Kz7waXD.jpg


 

 


Jak wyżej pisałam, mała. To słowo przewinie się w tej recenzji 20387602 razy w rozmaitych formach gramatycznych :D


Złota naturalnie, osiemnastokaratowa. Elastyczna, poddaje się łatwo lekkiemu naciskowi (a zwykle mimowolnie z takim piszę), dostosowuje się elegancko do stylu naszej kreski. Gładko sunie po papierze, z klasycznym granatowym Pelikanem 4001 dogaduje się bez zarzutu, startuje od razu, mało atramentu wypuszcza na wypełzanie.


 


 


önvpDpk3U.jpg


Bez oznaczenia grubości - może być grubą efką, klasyczną emką, cieńszą be. Pełny serwis, zaimponowała mi. 


 


 


QHkM4TZ.jpg


cJrAFTd.jpg


DPg6A65.jpg


MHW6IWC.jpg


 


Ciemność nadchodzi...


jGgg66O.jpg


 


ZnMazpS.jpg


RyQQAxS.jpg


6iwxsnk.jpg


aYcu2bV.jpg


 


 


 Konstrukcja


 ...czyli pokaż kotku co masz w środku


 


Sekcja plastikowa, jak również spływak, bardzo lekka. Pióro napełniane konwerterem Watermana.


 


D3Xixfp.jpg


Ctx8qHX.jpg


 


 


 


Wymiary


...czyli "zważyłeś mnie, zmierzyłeś mnie..."


 


Pióreczko waży 34 gramy, z czego tylko 10g to sekcja z konwerterem, 24g - skuwka + tyłek.


 


Długość całego:


zamkniętego: około 11,5 cm


otwartego: około 10,5 cm


Długość skuwki: około 4,5 cm


 


 


 


 Jak toto leży w łapie


 


Zgrabnie wpasowuje się w dłoń. Znika w niej niemal całe podczas pisania. Leciuchne, zupełnie nie męczy nadgarstka. Odradzam zakładanie skuwki na odwłok. Znacznie wtedy traci na wygodzie pisania, przez lekką, plastikową sekcję i obciążenie z tyłu traci na wyważeniu.


 


bgEJGZE.jpg


dSghM4c.jpg


DbHXoD6.jpg


 


Porównanie


...z powszechnie znanym i lubianym innym Wodnympanem - Hemisphere


 


x8v7bDm.jpg


3dMMk3t.jpg


FQWsM4y.jpg


NXOmckW.jpg


00qrk8E.jpg


 


 


Podsumowywiwując


.


..bardzo cieszę się, że piórko do mnie trafiło. Wypisywane jest na potęgę, stalóweczka śmiga jak na łyżwach. Jeszcze raz dziękuję mojemu wspomnianemu na początku CTOIZNKTJ :rolleyes:  , jak również konisowi, który owo pisadło udostępnił i jako nagrodę w Jesiennym mini konkursie dać raczył.


 


 


 


 


Dziękuję Wam za uwagę


Bosa :)


 


 


 


 


 


A babeczek nie będzie, bo to nie recenzja atramentu.


 


 


 


 


 


 


...


 


 


 


 


 


 


Będą naleśniki!


 


moje-nale%25C5%259Bniki.jpg 


Edytowano przez bosa
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle jest kolorów, a ty Pelina 4001?

 

O tempora, o mores.

 

Powód jest prosty. Już jakiś czas temu pojawił się na forum pomysł/pytanie/petycja, żeby recenzować pióra jednym, znanym wszystkim atramentem, o sprawdzonym przepływie i innych właściwościach, żeby było wiadomo, na ile kreska jest sprawą jego,a  a na ile stalówki. To nie jest recenzja tego atramentu przecież. I mnie się ten pomysł bardzo podoba i uważam go za logiczny. Toteż jęłam go wprowadzać w życie. I już.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powód jest prosty. Już jakiś czas temu pojawił się na forum pomysł/pytanie/petycja, żeby recenzować pióra jednym, znanym wszystkim atramentem, o sprawdzonym przepływie i innych właściwościach, żeby było wiadomo, na ile kreska jest sprawą jego,a  a na ile stalówki. To nie jest recenzja tego atramentu przecież. I mnie się ten pomysł bardzo podoba i uważam go za logiczny. Toteż jęłam go wprowadzać w życie. I już.

 

I bardzxo dobrze, i bardzo mądrze. :thumbup:

 

Chwalę też - nareszcie - własne zdjęcia, które okrasiły recenzję, a nie ściągane z Internetu.

Bardzo przyjemnie się czytało, a jeszcze przyjemniej oglądało!

:clap1:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do każdej mojej recenzji dodaję własne zdjęcia. Zestawienia wyszukiwane w Internecie traktuję jako dodatek, nigdy nie roszczę sobie do nich praw, piszę zawsze, że nie są moje. Zwykle też jest ich mniej niż moich własnych autorskich... Traktuję to jako rozszerzenie recenzji, zarysowanie przed Wami szerszego widoku. Czasami też jest inna sytuacja: recenzuję na przykład atrament przysłany w próbce i wstawiam kałamarz wzięty z Internetu, bo sama jego zdjęcia nie zrobię, bo nie mam, a chcę stworzyć pełną recenzję.

Stąd to się bierze w moich pracach.

Mogę tak nie robić, jeżeli to Wam bardzo przeszkadza.

 

Dziękuję wszystkim za miłe słowa :)

Edytowano przez bosa
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bosa, Twoje recenzje, Twój wybrór przekazu. Nie przeszkadza mi jedno zdjęcie kałamarza, czy zdjęcie porównujące Twój kleks z kleksem Gouletów.

Jednak sporo trzeba się namęczyć z przewijaniem strony w dół, by dojść do konkretów. Piję do tej recenzji:

http://www.piorawieczneforum.pl/index.php?/topic/5888-diamine-oxblood-czyli-wpad%C5%82am-w-zachwyt-przy-lampce-wina/

 

Ale głowa do góry. Powyższa recenzja pióra zmierza ku doskonałości. Trzymam kciuki :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sam bym tego lepiej nie napisał. jest jedno ale. Sapkowski. na Swaroga! nie lepiej Kresa? Kres ma lepsze cytaty. jak nie znasz Kresa, daj znać, to jak będę w Lublinie dam Ci dwie pierwsze książki, ja już przeczytałem, także tego.

 

ps. znany i lubiany... ja pelikana 4001 blue-black w życiu w ręcach nie miałem. także tego.

Edytowano przez rbit9n
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ps. znany i lubiany... ja pelikana 4001 blue-black w życiu w ręcach nie miałem. także tego.

 

Jak wyżej. Nie znam i raczej nie polubię :)

 

Ale pamiętaj Bosa, że to, co napisałem w pierwszy poście, napisąłem wyłącznie po to, żeby się podroczyć. Nie należy traktować tego poważnie :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...