Skocz do zawartości

Lamy Vista – test oraz konwersja na eyedropper


Mariusz888

Polecane posty

"Pióra produkowane przez Lamy są kojarzone są z przyborami piśmienniczymi, których naczelną ideą jest bycie maksymalnie pragmatycznymi. Zero zbędnych ozdobników plus sto procent użyteczności w połączeniu z prostą formą – takie są Lamy. Osobiście lubię pióra bardzo zdobne, jednak w tej prostocie jest coś urzekającego. Oczywiście o piórach wiecznych tego niemieckiego producenta słyszałem już bardzo dawno, jednak jakoś nigdy nie składało się, ażebym takie pióro zakupił. Nadszedł jednak moment kiedy podjąłem decyzję, o tym, że taki stan rzeczy nie może trwać dłużej i „jakieś Lamy trzeba kupić”. Na „celowniku” było kilka modeli, które z pewnością w przyszłości mają dużą szansę zagościć w kolekcji, jednak na początek wybrałem model Vista. Jest to nic innego jak transparentna wersja najpopularniejszego modelu Safari.

 

Ideą było także przerobienie pióra na tzw. „zakraplacz” czyli eyedropper. W tym celu trzeba zakleić nie tylko otwory na końcu korpusu, ale także okienko podglądu atramentu, które w tym modelu jest „nie wiadomo po co”. Alternatywą jest zakupienie również pióra kulkowego z tej serii, ale o samej przeróbce później...."

 

Czytaj całość

 

lamy_vista_sm-13.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ha, sęk w tym, że mi się nie podobają Lamy, nie podobają zakraplacze, nie podobają pióra w których widać flaki i nie podobają przeróbki do których trzeba smarów z marketów budowlanych :-) Zwyczajnie nie mogę się przekonać do artykułu piśmienniczego, w którym się coś przelewa albo widać mechanizm wewnętrzny. Pióro kojarzy mi się z elegancją a nie z urządzeniem przemysłowym.

 

Ale jestem pełen podziwu dla pomysłu i realizacji. Pytanie techniczne - czy te bąbelki powietrza na końcu korpusu to efekt zamierzony czy uboczny kleju?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ha, sęk w tym, że mi się nie podobają Lamy, nie podobają zakraplacze, nie podobają pióra w których widać flaki i nie podobają przeróbki do których trzeba smarów z marketów budowlanych :-) Zwyczajnie nie mogę się przekonać do artykułu piśmienniczego, w którym się coś przelewa albo widać mechanizm wewnętrzny. Pióro kojarzy mi się z elegancją a nie z urządzeniem przemysłowym.

 

Ale jestem pełen podziwu dla pomysłu i realizacji. Pytanie techniczne - czy te bąbelki powietrza na końcu korpusu to efekt zamierzony czy uboczny kleju?

Wiadomo, że nie musi się podobać każdemu - mnie się bardzo Lamy podobają, a do tego lubię pióra przezroczyste :) Dla przykładu ilekroć ciągnie mnie to MB 149 to odrzuca mnie w nim jego czarna, ale już potwornie nudna klasyka. Po prostu czarne pióra wydają mi się nudne i oklepane - więc jak widać różnie z tym bywa :) Co do pytania technicznego to powietrze uwięzło podczas mieszania obu słkadników kleju, ale powiem, że nawet fajnie to wygląda :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Restoration

Wiadomo, że nie musi się podobać każdemu - mnie się bardzo Lamy podobają, a do tego lubię pióra przezroczyste :) Dla przykładu ilekroć ciągnie mnie to MB 149 to odrzuca mnie w nim jego czarna, ale już potwornie nudna klasyka. Po prostu czarne pióra wydają mi się nudne i oklepane - więc jak widać różnie z tym bywa :) Co do pytania technicznego to powietrze uwięzło podczas mieszania obu słkadników kleju, ale powiem, że nawet fajnie to wygląda :)

to tak jak mi:). czarne piora sa fajne, ale nie na codzien, podobaja mi sie demonstratory i piora w rozne mazy i latki, ewentualnie jesli jednokolorowe to w jakichs jaskrawych kolorkach. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja poproszę o fotki jak wyglądają zaklejone okienka w korpusie oryginalnym, bo nie mogę ich dostrzec. :)

Chciałem zobaczyć jak to wygląda, zanim nabędę coś takiego na przeróbkę :)

Na zdjęciach ich nie dostrzeżesz bo na zdjęciach pióro ma przełożony korpus z pióra kulkowegoz zaklejonymi otworami z tylu korpusu. ;) Zrobiłem też wersję z zaklejonymi otworami w korpusie z pióra, i nie wygląda to źle ale już zdecydowanie nie jest tak dobrze jak w przypadku stosowania korpusu z pióra kulkowego. Jak będę miał chwilę to pstryknę jakieś szybkie zdjęcie samego korpusu - pewnie nie będzie to specjalnie wyszukane foto ale może będzie widać o co mi chodzi :)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...