Jump to content

Noodler’s Ink Turquoise


Mariusz888

Recommended Posts

W związku z tym, że zasób atramentów rozszerzył się ostatnio o kilka buteleczek atramentu produkcji Noodler’s Ink. Często podkreślam, że atramenty tej firmy bardzo lubię. Dlaczego? Przejdźmy więc do konkretów… Standardowo całość na stronie Zegarki i Pióra

 

Atrament:

Test przeprowadzałem na papierach Oxford 90g oraz PolLux 80g. W roli pióra wystąpiło Kaweco Sport Skyline ze stalówką B. Atrament nie ma żadnych problemów z przepływem. Stalówka sunie bez problemów po papierze. Generalnie nie występuje problem strzępienia – jedynie na gorszych papierach wykazuje minimalne strzępienie, ale naprawdę trzeba się przyjrzeć z bliska. Na np. Oxford’zie nie ma żadnego problemu. Podobnie wygląda sprawa przebijania.

 

Nasycenie jest w mojej ocenie bardzo dobre. Co prawda nie jest to z pewnością klasyczny kolor turkusowy. Te klasyczne turkusowe barwy wykazują właściwie jedynie najjaśniejsze partie tekstu. Być może, jeżeli ktoś lubi cienkie i podające małą ilość atramentu stalówki, to faktycznie uzyska tekst w kolorze stricte turkusowym. W przypadku grubych i tzw. „mokrych” stalówek, kolor znacznie bardziej kojarzy mi się z głęboką niebiesko-zieloną barwą oceanu. Wspomniane nasycenie jest wg mnie bardzo dobre i jest takie, jakiego oczekiwałem.

 

Cieniowanie także stoi na wysokim poziomie. Jest naprawdę dobre i nie można mu nic zarzucić. Na mniej chłonnych papierach wysycha umiarkowanie szybko. Natomiast na tych o wyższej chłonności wysycha błyskawicznie, żeby nie powiedzieć „od razu”.

 

Po około dwóch tygodniach od zakupu nie zauważyłem żadnych negatywnych cech dotyczących tzw. „wychodzenia na stalówkę” czy też zasychania.

 

Czytaj całość

 

noodlers_turquoise_sm-6.jpg

 

noodlers_turquoise_sm-1.jpg

 

noodlers_turquoise_sm-2.jpg

Link to comment
Share on other sites

Piękne cieniowanie w tej grubej stalówce. Różnicowałeś nacisk, że jest aż taka różnica w kolorze poszczególnych liter?

Nie tyle nacisk co ilość atramentu bo tytuł pisałem stalówką maczaną, więc ilość atramentu w niej nie jest stała jak w przypadku piora wiecznego i stąd głownie wynika kolor - więc im dalej od umoczenia w atramencie tym jaśniej :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...