Skocz do zawartości

Gdzie kupić Pelikana/Twsbi?


Gość Restoration

  

17 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jakie pioro z tlokiem wybralbys? (300zl+)



Polecane posty

Gość Restoration

Witam. Za jakies 2 tygodnie szykuje mi sie przyplyw gotowki. Zaplanowalem przeznaczyc go na zakup piora (:unsure:). Chcialbym miec w koncu pioro tlokowe, czyli piston filler. Kwota jaka bede miec to okolo 3 stowy. W gre wchodzi wiec pelikan (m200, m205, m150- chociaz troche mniejsze- niby niewiele) i TWSBI. Chcialbym aby bylo transparentne, ale nie jest to konieczne. Domyslam sie (a moze nieslusznie?) ze TWSBI bedzie mialo gorsza stalowke, ale za to jest wieksze. Przegladajac allegro mozna kupic pelikany za troche ponad 300. TWSBI nie ma. Na ebayu pelikany z niemiec (zeby nie doliczyli mi cla i vat) wychodza ze 100zl drozej. TWSBI za ponad 300. Moje pytanie jest takie: gdzie kupujecie swoje pelikany/twsbi? A moze jakies inne propozycje pior z tlokiem w podobnej cenie? pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Restoration

Jeśli Pelikan to może coś starszego? 140 jest fajnym piórem. Co do TWSBI to już jakiś czas temu kupowałem 540 u Andersonów i doszło bez cła i VAT.

chcialbym aby pioro bylo nowe, poza tym starsze trzeba licytowac, a ja sie nie znam. czy zeby nie dostac cla i vat w przypadku gouletpens czy andersonpens trzeba miec szczescie, poprosic wysylke gift czy sami tak wysylaja?

+ najbardziej mi sie podoba, ale cena wyzsza. musialbym dolozyc.21516.jpg

Edytowano przez pitzmaker
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale warto do tego pióra dołożyć, jest świetne :) Z kosztami wysyłki do PL da się za 400-420 PLN. 

 

Z drugiej strony z TWSBI 580 ze stubem 1,1 się nie rozstaję. Uwielbiam to pióro i tę stalówkę.

 

W Europie możesz kupić TWSBI w La Couronne Du Comte (z kosztami wysyłki będzie ok. 220 PLN) lub w The Writing Desk (z kosztami wysyłki będzie ok. 250 PLN).

 

Wyjdzie na jedno z Gouletami przy obecnym kursie dolara a ominie cię stres, czy dojdzie VAT czy nie :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Restoration

Łi, ale 540, tam chyba ktoś inny robił stalówki. F pisze gładko, równo i umiarkowanie grubo.

gdzies wyczytalem ze do 540 Bock, a do 580 JoWo. najbardziej kusi mnie ten pilot, no ale zobacze ile bede miec ostatecznie $.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również brałem u Goutelów. Wyszło mi coś około $73. Przesyłka USPS 1st class szła równe 7 dni. VATu mi nie doliczono

Ja tez TWSBI kupiłem niedano u Gouletow i zdecydowanie polecam. Pelikanów jeszcze żadnych nie mam wiec tez jestem nieobiektywny.

Kupiłem stuba 1.1 i EF-ke dla równowagi. Do codziennego użytku swobodnie F byłaby optymalna, ale ja potrzebowałem

stalki naprawdę cienko piszącej. 1.1dla odmiany jest miodzio i zastanawiam się czy nie sprawić sobie kolejnego

zeby mieć obie jednoczesnie i używać :).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TWSBI z F-ką jak piszę, próbował ktoś?

 

Ja z moją Fką miałem mały problem, bo przerywała, ale to dlatego, że nie wymyłem pióra przed zalaniem. Sam producent radzi aby pióro umyć zanim się zatankuje atramentem. Po całonocnej kąpieli w wodzie z płynem do mycia naczyń pióro zaczęło działać tak jak powinno. Daje kreskę może nie najcieńszą, ale mokrą. Nie skrobie i fajnie sunie po papierze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybym miał wybierać to kolejność wyglądałaby tak:

1. Stare Pelikany (model 140, wariacje na temat 400)

2. Nowe Pelikany, model M300 i wyżej

3. TWSBI, zwłaszcza ze stalówką stub

4. Nowe Pelikany model M200 i niżej

Stare Pelikany mają zdecydowanie najlepsze stalówki spośród wymienionych piór,z moich obserwacji wynika że są również, paradoksalnie, najbardziej niezawodne (zwłaszcza w porównaniu z najtańszymi współczesnymi pelikanami).

Nie obawiałbym się kupowania na eBayu przez licytację, wszystkie swoje stare pelikany (i kilka nowych) kupiłem w ten sposób. Jeżeli kupujesz w Europie (Niemcy są niewyczerpanym źródłem Pelikanów) to nie ma vatu i cła (drobna uwaga: uważaj na aukcję "kup teraz" i niemieckie sklepy, tu może pojawić się informacja że będzie doliczony vat. Z reguły informacja jest wyraźnie widoczna).

Swoje Twsbi kupowałem we wspomnianym wcześniej sklepie La Couronne Du Comte, nie było z nimi żadnych problemów. Vat oczywiście był, wliczony w cenę jak we wszystkich europejskich sklepach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...