Skocz do zawartości

Długopis lepszy niż pióro?


Thay

Polecane posty

  • Odpowiedzi 202
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Zdecydowanie pióro, długopisem cisnę niemiłosiernie, odbija się na pozostałych kartkach, i boli mnie ręka szybiej od pisania długopisem...

Z pióra mam przyjemność pisania czegokolwiek, moim piórem nie daję innym pisać... kiedy ludzie widzą, że piszę piórem często chcą spróbować, przypominają sobie jak sami pisali piórem..(kiedyś w podstawówce było obowiązkiem pisać piórem, o zgrozo teraz dzieci mogą pisać wszystkim...;/

Po Twoim wpisie wnoszę jak poniżej:

Zbyt dużo:

  • siłowni
  • fitnessu
  • leżenia na szezlongu u psychologa

;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy piszę długopisem ślizga mi się ręka, takimi niekontrolowanymi posunięciami. W efekcie zamiast litery O wychodzi niedomknięty romb, albo kanciasta szóstka. Dlatego aby cokolwiek przeczytać muszę robić odstępy między literami, a to wygląda nieładnie, koślawo i wydłuża proces pisania. Piórem pisząc mam ładniejsze i czytelniejsze pismo, a szelest stalówki sunącej po papierze jest jak muzyka medytacyjna. Pisanie piórem ma w sobie coś metafizycznego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Kiedy piszę długopisem ślizga mi się ręka, takimi niekontrolowanymi posunięciami. W efekcie zamiast litery O wychodzi niedomknięty romb, albo kanciasta szóstka. Dlatego aby cokolwiek przeczytać muszę robić odstępy między literami, a to wygląda nieładnie, koślawo i wydłuża proces pisania (...)

Mam to samo. Nie umiem ładnie pisać długopisem. Kupiłem ostatnio (za złotówkę! na tzw. starociach) do kompletu do mojego Pelikana M200 długopis - K200 (niebieski marmurek). Wygląda jak nowy. Miał niesprawny mechanizm, ale w serwisie naprawili mi go za 80 zł. Mimo że jest piękny, leży nieużywany. Niby wygodny, niby przyjemnie leży w ręku, ale muszę się mocno wysilać, żeby pismo było staranne, przez co szybko czuję dyskomfort. Czyli kolejna funkcja długopisu - towarzystwo dla pióra, z którym tworzy pewną całość.

Towarzystwo...? Czy nie powinienem się czasem zaniepokoić tym uosobieniem...? :hmm1:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja natomiast dośc długi okres czasu pisałem długopisami i teraz jak przesiadłem się na póro to na nowo poprawiam swój styl pisama. Długopis noszę na wypadek gdyby te 3 pióra którym robię notatki w jakiś magiczny sposób naraz się wypisały. Plus łatwiej mi pożyczyć komouś długopis niż pióro bo wiem że raczej go nie zepsuje :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobnie jak Ty ;) Ostatnio notatki na zajęciach z pediatrii robiłam piórem, ale jednego dnia przerzuciłam się na długopis (żeby mi czasem czarny atrament nie kapnął na białą spódnicę, to by był problem :P) i teraz ciężko mi odczytać to, co tego dnia napisałam. Poza tym jakoś moje długopisy mają tendencję do pisania "falami", raz grubiej, raz cienko i blado, z piórem jakoś nie mam tego problemu.

Dodatkowo niewielu z moich znajomych używa piór, ostatnio się koleżanki dziwiły :P a przecież nie ma w tym nic dziwnego :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.


×
×
  • Utwórz nowe...