Skocz do zawartości

Długopis lepszy niż pióro?


Thay

Polecane posty

  • 2 weeks later...
  • Odpowiedzi 202
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Zastanawiam się, co gorsze - i myślę, że wylanie się atramentu z pióra do kieszonki najlepszej koszuli to jednak gatunkowo nie to samo, co wylanie się tuszu z długopisu... :lol: To ostatnie przeżyłem w Bardzo Ważnej Podróży Służbowej... :cry:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tusz z długopisu to zupełnie inna bajka niż atrament. Jak przegryzłem długopis i posmakowałem wkładu, to na długo zrozumiałem, że BIC'ów się nie memle w buzi. Pod tym względem pióro też lepsze niż długopis.

Edytowano przez jwrzask
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Gość nilfein

IMHO długopis jest lepszy (a właściwie - jedyny) w momencie wypełniania druków samokopiujących lub jako pisadło do pożyczenia piórowemu ignorantowi. Nawiasem mówiąc, ludzie nie korzystający z piór wiecznych mają dziwną manierę odskakiwania jak oparzeni, kiedy podaje im się swoje pióro np. do podpisu ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMHO długopis jest lepszy (a właściwie - jedyny) w momencie wypełniania druków samokopiujących lub jako pisadło do pożyczenia piórowemu ignorantowi. Nawiasem mówiąc, ludzie nie korzystający z piór wiecznych mają dziwną manierę odskakiwania jak oparzeni, kiedy podaje im się swoje pióro np. do podpisu ;)

Kiedyś były też stalówki do pisania przez takie druki. Teraz nie robi się już chyba specjalnych, ale niektórymi gwoździami pewnie by się dało. Choć ja obawiałbym się zniekształcenia (rozgięcia skrzydełek) stalówki.

Myślę, że lepiej, aby się oswajali z wolna. Bo tak, gdy z krzykiem odskakują, to im się piórowstręt pogłębia i trauma coraz gorsza.

Taaak... Stwierdzenie,,Ja nie umiem pisać piórem'' po prostu mnie zadziwia. :wacko:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pracy często używam długopisu, ale mam też pióra.

Długopisy częst ktoś sobie pożyczy bez pytania z mego biurka, często też pożyczy i nie odda. Pióra nigdy nikt nie pożycza i nie bierze. Czasami po otwarciu i zobaczeniu, że to pióro, szybko je odkładają na miejsce :)

Głupim zaleceniem jest też nakaz używania tylko niebieskiego atramentu w piórze czy wkładu w długopisie.

Edytowano przez Akszugor
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.


×
×
  • Utwórz nowe...