Skocz do zawartości

Pierwsze pióro po latach. Do codziennego pisania oraz "rysowania"


Matylda

Polecane posty

Witam wszystkich :).

Podczytuje was już od wielu dni i w końcu postanowiłam sie odezwać i podpytać o kilka rzeczy :).

Zdecydowałam się na zakup pióra + kilku tuszy (bo lubię mieć wybór + plus nie mogłam sie zdecydować na jeden). Problem w tym, ze nie jestem pewna czy dobrze wybrałam, myślę nad Lamy vista lub safari ewentualnie Pilot Kakuno. Bardzo często przy notatkach/ popijając kawę czy też czytając mam w zwyczaju rysować / "ślaczkowac"/ w skrócie tworzyć różne bohomazy także musi być to pióro, które da sobie z tym radę, czy moje wybory są trafne? Czy powinnam rozejrzeć sie za czymś innym? (mam także na oku aukcje pióra cross century ii)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do piór wiecznych używamy atramentów nie tuszy (kwestia nazewnictwa). Safari i Vista to de facto to samo pióro tylko w innym kolorze (a właściwie jego obecności lub braku). Myślę, że swobodnie sobie poradzą z postawionymi wymaganiami. Jeżeli planujesz używać atramentów z butelek (a nie naboi) to do tych piór musisz dokupić konwerter - pasuje tylko oryginalny Lamy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich :).

Bardzo często przy notatkach/ popijając kawę czy też czytając mam w zwyczaju rysować / "ślaczkowac"/ w skrócie tworzyć różne bohomazy także musi być to pióro, które da sobie z tym radę, czy moje wybory są trafne?

 

Jeśli Ci się podobają, to wybór jest trafny, lamy to mocne pióra, a co do "gryzmołków" to każdym piórem da radę bez problemu ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do piór wiecznych używamy atramentów nie tuszy (kwestia nazewnictwa). Safari i Vista to de facto to samo pióro tylko w innym kolorze (a właściwie jego obecności lub braku). Myślę, że swobodnie sobie poradzą z postawionymi wymaganiami. Jeżeli planujesz używać atramentów z butelek (a nie naboi) to do tych piór musisz dokupić konwerter - pasuje tylko oryginalny Lamy.

Przepraszam za pomyłkę ;). Oczywiscie chodziło mi o atrament (za dużo pracy z komputerami i drukarkami stąd ten tusz).

Co do "podobania się" to tutaj na tą chwilę nie jest to dla mnie najwazniejsze, istotniejsza jest dla mnie cena ponieważ zawsze istnieje u mnie zapotrzebowanie na posiadanie większej ilości "pisadeł" w pobliżu także myślę o kupieniu dwóch lub trzech sztuk stad musi być to pióro dobre ale znośne cenowo :).

Dziękuję wam za opinię :).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jinhao 911 dawne 325

blazejs (433) omnie.gif (Kupujący) Pozytywny 26 paź 2014, 18:05 4619174008 - Odpowiedz pokaż Jinhao 325 to jedno z moich ulubionych piór. Nie można go już kupić więc bardzo się ucieszyłem, że wróciło jako Jinhao 911. W tej cenie żadne inne nie jest w stanie go pobić. Pisze nawet na atramencie, który zapycha inne pióra. Bardzo polecam! Edytowano przez Jinhao
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jinhao 911 dawne 325

blazejs (433) omnie.gif (Kupujący)

Pozytywny

26 paź 2014, 18:05

4619174008

A mam kilka Jinhao na oku ! A dokładniej to Jinhao 126/x750/301 ale zerknę i na 911 skoro polecasz :). Cos czuję, że na dwóch piórach sie nie skończy.... Ech jakby mi mało zainteresowań było ;).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jinhao 911 dawne 325 blazejs (433) omnie.gif (Kupujący) Pozytywny 26 paź 2014, 18:05 4619174008 - Odpowiedz pokaż Jinhao 325 to jedno z moich ulubionych piór. Nie można go już kupić więc bardzo się ucieszyłem, że wróciło jako Jinhao 911. W tej cenie żadne inne nie jest w stanie go pobić. Pisze nawet na atramencie, który zapycha inne pióra. Bardzo polecam!

takie forum, weszłaś w paszczę lwa po prostu :P

takie forum, weszłaś w paszczę lwa po prostu :P

Ależ ja nie narzekam :D (póki co ;))

Cieszę się wręcz,że znalazłam forum w ojczystym języku o takiej tematyce, ja z tych co jeszcze z ciekawością w tą paszcze lwa zaglądają ;).

P.s dzięki temu forum odkryłam już w jakie pióro kiedys zainwestuje większą sumę pieniedzy..także lista sie powiększa (a mój portfel już zaczyna cicho kwilić)

Edytowano przez Matylda
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...