Jump to content

Pan Grega


Iux

Recommended Posts

Nie wiem kompletnie, czy nie powinienem podpiąć się pod podpięty "warsztaty", jakby co, to przepraszam i proszę o interwencję.

Taka krótka refleksja. W środę byłem w Krakowie. Pelikan M1000, zakupiony od kolegi, "przerywał" pomimo stu płukanek.

Zadzwoniłem dzień wcześniej. Szpitalna blisko rynku - miodzio.

Wszedłem. Starszy pan, z rękami nieziemsko (co za widok, normalnie mistrz) utytłanymi atramentem podszedł i podniósł pióro do góry, krótko stwierdził, że spływakowi i stalówce daleko do siebie, więc ją wyprofilować trzeba. Na jutro. Ale... Pan zamiejscowy? Dobrze, za godzinę przyjść. Zostawiłem pióro bez najmniejszego kwitka i papierka, że zostawiłem. I bez cienia strachu nawet... Gdzie indziej bym się nie odważył, za drogie.

Wróciłem za dwie godziny, wepchałem się przed tłumek młodzieży, odebrałem. Jego krótki komentarz: teraz, to jak na Pelikana przystało pisał będzie. Trzy dychy. Ile szczęścia ;-)

Pisze!!!! (zatankowałem zieleń :-)

Edited by Lux
Link to comment
Share on other sites

Przychylę się do opinii Alveryna. I to nie w kwestii wrażenia, ale tego co Pan Grega wyrabia z piórami. Idąc do niego pamiętajcie, żeby sto razy podkreślić, że części mają pozostać oryginalne i (Boże broń na przyszłość) żeby nie zmieniał na siłę systemu napełniania. Jeżeli nie umie naprawić poprzez przywrócenie do stanu oryginalnego, niech nie wykonuje prac. Pan Grega słynie z naprawy plungerów poprzez usunięcie plungera i sklejanie zaślepki z korpusem.

Link to comment
Share on other sites

Brause Iserlohn. Stare, tanie pióro, ale ma (jak dla mnie) świetną stalówkę i nie chciałbym go odstawiać. Poza tym jest ładne :blink:

Problem już tutaj opisywałem - pióro po prostu trochę cieknie (albo ma olbrzymie pełzakowanie stalówkowe). Rozbierałem je i jedyne co mi przyszło do głowy, to źle wykonany spłwak - niesymetrycznie wycięty kanalik, jest jakby pod prawym skrzydełkiem stalówki. :blink:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...