Skocz do zawartości

Rodzaje stalówek


iza

Polecane posty

Witajcie

 

Mam kolejne pytanie dotyczące tym razem rodzajów stalówek (i nie chodzi tu o grubość kreski), jako, że dłoń mam dość drobną lubię pióra, które stalówkę mają krótką, chodzi mi o odległość sekcji od końcówki piszącej stalówki. 

 

 

Obrazując to (mam nadzieję, że autorka, czyli Ann się nie obrazi za wykorzystanie jej zdjęcia) chodzi mi o stalówkę w stylu pióra pierwszego z góry, które jest na tym zdjęciu. Czy taki typ stalówki ma jakąś nazwę? 

 

 

IMGP57881.jpg

Edytowano przez iza
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nazwy nie znam, to po prostu stalówka jak na moje, zdjęcia wrzucone są ogólnie dostępne, nie wiem, co musiałabym sobie pomyśleć, żeby mi przyszło do głowy się obrażać :D

 

a piórko to Vector, nic szczególnego... do drobnych dłoni Liliput albo sport z Kaweco, zdecydowanie ;)

Edytowano przez Ann
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stalówka jak stalówka, ale przecież stalówki też mają swoje rodzaje i każda to jest mimo wszystko stalówka, jak stalówka ;) Tutaj niestety te krótsze, to mam wrażenie, że są na "wyginięciu" czasem wsadzane w tańsze pióra, ciężko dostać taką drobną i króciutką, nie wiem, czy wszyscy mają teraz takie wielkie łapataje, czy jak, że im z tym wygodnie. Dlatego chciałam poznać nazwę (o ile istnieje) żeby chociaż wiedzieć, co dokładnie szukać

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż, jak widzę dużą stalówkę z szerokimi skrzydełkami to jestem bardziej niż zadowolony ;), więc pewnie trzeba poczekać na kogoś bardziej obeznanego w temacie, ale wydaje mi się, że trafiłby w twój gust (stalówkowy przynajmniej) Parker 88,Rialto (to chyba to samo?), 25, albo Urban. A co do nazwy stalówki, wyszukanie "krótka stalówka" w googlach naszych i obcojęzycznych daje niezłe wyniki, ale bardziej profesjonalnej nazwy nie znalazłem.

Edytowano przez thefil9
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parker odpada, mam awersję ;) a lamy to z kolei takie trochę dziecięce (ja już niestety jakiś czas temu ukończyłam pełnoletniość ;)) Mam w domu pióro, które właśnie odpowiada moim wymaganiom firmy crocodile, ale nic takiego podobnego nie mogę znaleźć (ten co mam jest już porządnie wyeksploatowany niestety) i z tego co widzę, to ta marka aktualnie nie ma czegoś takiego - wszystko standardowo długie, jak wszędzie niestety :( 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@iza to może bardziej sprecyzujesz o jakie piórko chodzi, bo jak na razie to chaos i małe niezdecydowanie

 co do Crocodile  tu masz link na stronkę może coś z tego wybierzesz  http://firma-aris.pl/piora-wieczne/crocodile

 i drugi link http://www.abernatopen.pl/piora-wieczne-crocodile,k,4,1.html  Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

YAMAHAL Na stronie krokodyla byłam i tak jak pisałam niestety aktualnie dostępne stalówki, są tylko w jedynym "złotym" standardzie.......

 

 

MrSteelNib z tego co widzę, to pilot stalówkę ma tak samo długą jak cała reszta, chyba, że to przekłamanie wizualne na zdjęciu jest

 

 

Chodzi mi dokładnie o taką krótką stalówkę jak na zdjęciu poniżej. Dolne pióro to właśnie krokodyl, może ktoś by potrafił jego model zidentyfikować? Naniosłam linie aby pokazać jaka jest różnica, pomiędzy długością stalówki jednego i drugiego.

 

 

 

 

 

post-534-0-90853900-1413615066_thumb.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...