Skocz do zawartości

Renoirdem Roman Time czy Lamy Safari?


WoKo

Polecane posty

Witam, pozwolę sobie podpiąć się pod dyskusję. Zastanawiam się nad kupnem pierwszego "poważnego" (czyli dobrego, trwałego, wygodnego) pióra. I zainteresowałem się właśnie Renoirdem Roman Time. Po pierwsze: polskie, a polskie trzeba wspierać :-); po drugie: nawiązanie do Starożytnego Rzymu (czyli mojej małej pasji); po trzecie: wygląd, który po prostu mi się podoba. Z recenzji wynika, że to dobre pióro jest. Waham się jednak nad wyborem czegoś bardziej przez piórowe środowisko sprawdzonego. Lamy Safari? Styl zupełnie inny, ale piszę ponoć dobrze. Jakimi jeszcze modelami warto się w tym przedziale cenowym zainteresować? Z tych dwóch wymienionych, który zwiększy prawdopodobieństwo zarażenia się piórowym bakcylem, będzie dobre dla piórowego nowicjusza, da wiele przyjemności i będzie wygodne?

Z góry dziękuję za odpowiedzi :-)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do używania na co dzień jako pierwsze piórko, tzw. "wół roboczy" - ja wolałbym safari, ale to tylko moja subiektywna opinia. Jako początek czegoś ciekawego i być może wciągającego na dłużej - chyba Renoird - będzie chyba bardziej charakterystyczny... ale to tak indywidualne odczucia... że aż trudno coś doradzić zwłaszcza, że nie miałem przyjemności korzystać z Renoird'a.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na forum określenie wół roboczy zagościło, więc pozwolę sobie zo skorzystać.

Pióra o tym charakterze poszukiwałbym/dobierałbym bardzo uważnie - ma być wygodne, a niekoniecznie musi być ładne.

Przez kilkanaście lat moim podstawowym piórem był Waterman allure - jest wygodny, ergonomiczny i super funkcjonalny, ale śliczny w zadnym przypadku już nie.

Polecałbym Ci przemyśleć czy pióro do pracy musi być ładne. Moim zdaniem - nie musi :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pióro doszło w piątek, więc za dużo nim jeszcze nie popisałem, ale:

-wydaje się solidnie wykonane, mimo, że plastikowe (ABS?), to nie boję się o to, że jak mocniej ścisnę, to się rozleci,

-jest ładne, czarny mat i ciemna stalówka bardzo ładnie się prezentują,

-skuwka (na razie) bardzo dobrze trzyma,

-nie mam do czego porównywać, ale piórem piszę się gładko, nie zacina się, pisze od pierwszego pociągnięcia stalówką, dostarcza przyjemnych wrażeń słuchowych (delikatny szelest przy pisaniu),

-zamawiałem M-kę, dostałem F... i bardzo dobrze, bo jest akuratne do mojego ściśniętego pisma.

Jak na razie jestem bardzo zadowolony i mam nadzieję, że tak pozostanie :-)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...