Skocz do zawartości

Pelikan czy Waterman?


Alwigo

Polecane posty

Witam, 
Zastanawiam się nad kupnem nowego pióra i nie wiem które wybrać:
http://www.waterman.com/en/hemisphere/225-hemisphere-blue-fountain-pen-ct-3501179045986.html
czy też

http://www.pelikan.com/pulse/Pulsar/en_US_INTL.FWI.displayShop.106971./pura-p40-blue-silver
lub jakieś inne pióro, do 300 zł i żeby było wygodnie nim notować.
Z góry dziękuje za pomoc :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Waterman jest dobry. Mam i używam na codzień. Co prawda pozłota ze stalówek lubi schodzić w co 5 modelu, ale to taka loteria.

Jako fan Pelikanów poleciłbym Ci Pelikana M200 - mały, lekki, przyjemny w użyciu. Nie ma do czego się przyczepić.

A jeśli lubisz stare pióra to za 300 zł możesz wypatrzeć na aukcjach starego Pelikana np. 140, 300, 200 a nawet 100 czy 100N przy dobrym farcie. A tam już stalówki złote, świetnie piszące, z semi fleksem (lub pełnym). Cud, miód i malina.

Edytowano przez Akszugor
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Waterman jest dobry. Mam i używam na codzień. Co prawda pozłota ze stalówek lubi schodzić w co 5 modelu, ale to taka loteria.

Jako fan Pelikanów poleciłbym Ci Pelikana M200 - mały, lekki, przyjemny w użyciu. Nie ma do czego się przyczepić.

A jeśli lubisz stare pióra to za 300 zł możesz wypatrzeć na aukcjach starego Pelikana np. 140, 300, 200 a nawet 100 czy 100N przy dobrym farcie. A tam już stalówki złote, świetnie piszące, z semi fleksem (lub pełnym). Cud, miód i malina.

 

Dobrze prawi, tego posłuchaj:) Jak się człowiek nie przypali, troszkę poczeka to można znaleźć naprawdę fajnego Pelikana za 300 zł.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...