Skocz do zawartości

Dość tanie pióro do użytku codziennego


PiVoSH92

Polecane posty

Szukam pióra na co dzień. Do tej pory pisałem (jakieś 10 lat) Parkerem Vectorem, ale im dłużej nim piszę tym bardziej przeszkadza mi to jak grubo on pisze. Czy da się dostać za 100-200zł porządne pióro ze znacznie cieńszą linią? Piórem prowadzę notatki i zasadniczo jest sporo używane prawie że codziennie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parkera (tego z linka) sobie odpuść zdecydowanie :)

Jeśli nie przeraża cię design to polecam Lamy Safari, All-star, Vista i to nawet ze stalówką EF :) Mam 5, dwa kolejne zamówione :)

Sheaffer 300 - to chyba byłby najlepszy wybór mam 2 sztuki F i oba piszą super :)

Pilot 78G F świetnie piszę gorzej wygląda :) Mam 4 i wszystkie są OK :)

Za 200 pln kupisz 2 Lamy lub 4 Piloty i kilka porządnych atramentów ewentualnie Sheaffera i atrament :)

Nie wiem gdzie mieszkasz - ale podstawowa moja rada - wypróbuj pióro przed zakupem ! Każdy porządny sklep umożliwi ci przetestowanie piór przed zakupem - jeśli nie omijaj taki sklep szerokim łukiem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parkera (tego z linka) sobie odpuść zdecydowanie :)

Jeśli nie przeraża cię design to polecam Lamy Safari, All-star, Vista i to nawet ze stalówką EF :) Mam 5, dwa kolejne zamówione :)

Sheaffer 300 - to chyba byłby najlepszy wybór mam 2 sztuki F i oba piszą super :)

Pilot 78G F świetnie piszę gorzej wygląda :) Mam 4 i wszystkie są OK :)

Za 200 pln kupisz 2 Lamy lub 4 Piloty i kilka porządnych atramentów ewentualnie Sheaffera i atrament :)

Nie wiem gdzie mieszkasz - ale podstawowa moja rada - wypróbuj pióro przed zakupem ! Każdy porządny sklep umożliwi ci przetestowanie piór przed zakupem - jeśli nie omijaj taki sklep szerokim łukiem.

................................................................................

 

Re: Pen Show Poland Katowice 2014 dyskusja

icon_post_target.gifprzez INAHON » 16 lis 2013, 11:13

Testowanie piór jest tematem...problematycznym. Przynajmniej z mojego punktu widzenia/siedzenia. "Mój" klient kupując pióro jest przekonany, że kupuje fabryczny egzemplarz czyt. nigdy nieużywany. Te pióra, które bym przeznaczył do testowania straciłyby dziewictwo. Zdaję sobie sprawę, że można je przecież wymoczyć, zmienić sekcje na nową itp. Lecz w moim przypadku jest to po prostu mało opłacalne.

Chyba, że ktoś obieca mi, że po przeprowadzeniu stosownych testów zamówi od razu 10 szt. danego modelu...wtedy to tak, może testować aż będzie świtać! icon_twisted.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może sprecyzuje te testowanie :) :

chodziło mi o zamoczenie stalówki w testowym atramencie i sprawdzenie czy odpowiada nam grubość kreski i czy stalówka nie drapie - tylko tyle :)

 

Pewnie z punktu widzenia sprzedawcy jest to temat problematyczny - najwyżej przepłucze i wysuszy stalówkę, ale problem większy ma klient - straci kasę i się wk...,a nową stalówkę/sekcję/pióro zakupi już u innego sprzedawcy który pozwoli sprawdzić komfort pisania przed zakupem :)

 

Ja lubię cienko piszące stalówki (czasami aż za cienko :() - między E a EF w Lamy jest zasadnicza (dla mnie) różnica.Tylko nawet w jednym rozmiarze stalówka stalówce nierówna - dlatego polecam testowanie :)

Nie mam Sheafera 100, ale z tego co widze na zdjęciach jest to pióro "chudsze" niż 300 (300 to kawał ciężkiego pióra :))., ale może niech się wypowiedzą ci którzy posiadają/posiadali oba pióra.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

................................................................................

 

Re: Pen Show Poland Katowice 2014 dyskusja

icon_post_target.gifprzez INAHON » 16 lis 2013, 11:13

Testowanie piór jest tematem...problematycznym. Przynajmniej z mojego punktu widzenia/siedzenia. "Mój" klient kupując pióro jest przekonany, że kupuje fabryczny egzemplarz czyt. nigdy nieużywany. Te pióra, które bym przeznaczył do testowania straciłyby dziewictwo. Zdaję sobie sprawę, że można je przecież wymoczyć, zmienić sekcje na nową itp. Lecz w moim przypadku jest to po prostu mało opłacalne.

Chyba, że ktoś obieca mi, że po przeprowadzeniu stosownych testów zamówi od razu 10 szt. danego modelu...wtedy to tak, może testować aż będzie świtać! icon_twisted.gif

 

 

Sęk w tym, że Krzysztof sprzedaje dużo drogich piór, dla wymagającej klienteli, stąd te słowa. Przynajmniej ja je tak odebrałem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowałem się na Sheaffera 300, teraz pytanie - co jest w zestawie, co dokupić? Mam jeszcze pół buteleczki czarnego atramentu Parkera, będzie ok (mam w niezłej cenie w sklepie na mieście) czy zamówić jakiś inny? Nabój z tłoczkiem czy coś w tym stylu jest w zestawie czy też trzeba nabyć?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj wątki typu:

 

Jaki atrament jest Twoim ulubionym; dlaczego? Jaki atrament dzisiaj kupiłeś/ -łaś?

 

przejrzy testy atramentów i....

 

zmieniaj, kupuj, szalej  :D 

 

Nie piszę i nie posiadam czarnych więc nic nie doradzę ale... nowe pióro to może i atrament jakiś nowy by się przydał?  :) 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...