Skocz do zawartości

Montegrappa Lech Wałęsa


Mariusz888

Polecane posty

"Montegrappa jest jednym z najbardziej poważanych producentów piór wiecznych na świecie. Firma ta jest znana również z prezentowania wielu edycji limitowanych – również tych niezwykle wyszukanych pod względem materiałów czy wykonania. Najnowsza kreacja poświęcona jest jednej z najbardziej charakterystycznych postaci XX wielu – znanej przede wszystkim w kraju nad Wisłą – a mianowicie Lechowi Wałęsie. Jego osoba stała się w pewnym sensie ikoną przemian jakie dokonały się w polskiej gospodarce oraz polityce. Pomimo tego, że ma on tak wielu zwolenników jak i przeciwników, nie sposób nie docenić osoby, która między innymi została laureatem pokojowej nagrody nobla, jak i została zakwalifikowana do grona „100 najważniejszych ludzi stulecia”."

 

Czytaj całość

 

montegrappa_lech_walesa_2.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile mnie Omas bardzo się podoba, to Montegrappa nie szczególnie. Nie do końca podoba mi się kolorystyka. Ten czerwony przywodzi  mi na myśl wyścigowe motocykle lub kombinezony skoczków narciarskich a ten drugi kość słoniową. Nie podoba mi się też stylizowany na symbol solidarności napis na koszulce. Nie do końca pasuje mi tez kotwica na klipie. Nie pamiętam czasów Wałęsy, ale według mnie to pióro bardzo słabo oddaje jego historie i osobowość. A chyba trochę o to tutaj chodzi... 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogli zrobić pióro Solidarności, która nie budzi kontrowersji. Co do samego pióra, to podoba mi się orzełek i kotwica, reszta wygląda tandetnie. 

Spoza polskiej perspektywy Lech Wałęsa jest człowiekiem światowej klasy, ikoną demokracji. Za to Solidarność nie wiele komukolwiek mówi. Rzuca się w oczy to, ze projektant podchodził do swojego zadania właśnie z takiego punktu. Jeżeli pióro byłoby projektowane przez Polaka, to overlay byłby pewnie wykonany ze słomy. Ja po przemyśleniach osobiście zmieniam zdanie. Gdybym miał chęć i możliwość dołączenia do swoich zbiorów pióra tej klasy, to rozważałbym ten model jako jeden z pierwszych.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...