Skocz do zawartości

Dziwny Waterman


m.a.g

Polecane posty

@Konis, dziękuję bardzo! Swoją drogą - skąd Ty człowieku czerpiesz te informacje, to się mi w głowie nie mieści - jesteś jak chodząca encyklopedia przyborów piśmienniczych :-)
 

PS. To pióro raczej u mnie długo nie zabawi, bo.... jest strasznie małe. Tak mniej więcej o 2/5 krótsze niż Etalon albo Gentleman, w zasadzie całkowita długość zamkniętego pióra jest może o 0.5 cm dłuższe niż sam wkład. No i jest strasznie lekkie - niby metal, ale chyba jakieś aluminium, w każdym razie wrażenie jest "plastikowe", źle trzyma mi się je w ręku.

Edytowano przez m.a.g
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pogrzebałem w sieci, a tam informują, że Twoje pióro M.a.g. to po prostu mazak z serii Torsade. Feutre to nie nazwa modelu, a tylko określenie rodzaju pisaka (tak jak pióro wieczne, ołówek, pióro kulkowe itd.). Zagadkowe jest słowo "Luxe".

 

http://penshotsandthoughts.blogspot.com/2014/06/watermans-pens-from-seventies.html

Edytowano przez GranatowyPrawieCzarny
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pogrzebałem w sieci, a tam informują, że Twoje pióro M.a.g. to po prostu mazak z serii Torsade. Feutre to nie nazwa modelu, a tylko określenie rodzaju pisaka (tak jak pióro wieczne, ołówek, pióro kulkowe itd.). Zagadkowe jest słowo "Luxe".

 

http://penshotsandthoughts.blogspot.com/2014/06/watermans-pens-from-seventies.html

Zauważ kolego, że nazwę Torsade zarezerwowano wyłącznie dla pióra wiecznego.

Mazak @m.a.g.'a Ma nazwę Feutre Luxe. Na reklamie wyżej jest Feutre graduate w ciut uboższej wersji wykończeniowej.

Mazaki, którym przyporządkowano nazwę pochodzącą od modelu pióra nazywają się tak jak ten model z dodatkiem "feutre" lub bez.

Na przykład Watermina feutre, czy Waterminum z zamieszczonej przeze mnie reklamy.

zdrówka

Edytowano przez konis
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...