Skocz do zawartości

Rohrer & Klingner - osiemnascioro wspaniałych


visvamitra

Ankieta  

49 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Najbardziej podoba / podobają mi się



Polecane posty

  • 3 weeks later...

Z całego serca dziękuję za test osiemnastki rodem z Niemiec.

Moje serce podbił już kiedyś Salix, ale nie udało mi się jeszcze go zdobyć. Mam Cassię i choć testującego nie porwała to mnie, miłośnikowi czarnego (tak, zdecydowanie mamy odmienny gust) się podoba. Do listy zakupów po tym teście dokładam (jakże by inaczej) Leipzig Schwarz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Świetna, wyczerpująca recenzja. Podziałała na mnie mega sugestywnie... na tyle, że mam ochotę przetestować aż cztery kolory!

Fernambuk - śliczny, żywy odcień. Idealny dla mnie, ale raczej nie do codziennego pisania.

Sepia - uwielbiam sepię w każdym wydaniu (te piękne retro fotografie...). W sumie mogłabym zacząć od takiego atramentu.

Alt-Goldgrun - rewelacyjna zieleń. Kolor wydaje mi się szlachetny i niebanalny. Myślę ~~

Blau Permanent - taka klasyka atramentowa, "bezpieczny", dyskretny kolor, z lekka staroświecki. No i mam dylemat. :)

 

A już chciałam kupować Private Reserve Blue Suede. Znaczy kupię, ale jeszcze nie teraz. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 months later...

Ja dostałam niedawno dwie próbki od Arka^^, Alt-Goldgrun i Solferino, ta druga jeszcze czeka. Alt-Goldgrun natomiast, upatrzony już od dawien dawna, podbił moje serce. Próbką zatankowane pióro, szybko muszę nabyć butelkę! :D

 

A zestawienie rewelacyjne, dzięki!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 months later...

Takiego własnie testu szukałem przed wydaniem kilkudziesięciu złotych na te atramenty. Chyba nie ma w Europie innych jak VISVAMITRA tak cierpliwych osób, żeby takie testy robić. Myślę, że nawet producentowi się nie chciało. Wiem, że bardziej świadomie podejmę teraz decyzję. Dziękuję bardzo. Jak przetestuje kilka kolorów, uzupełnię temat o moje doświadczenia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Test jak zwykle kapitalny. Ja na co dzień używam mieszanki Verdigrisa i Leipziger Schwarz 1:1. Mam też Morindę, ale używam jej "od święta". Wszystkie te atramenty mają rewelacyjne właściwości i (moim zdaniem) obok Diamine, powinny stanowić niezbędnik każdego pióro-pisarza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tej pory miałem do czynienia z Sepią i Verdingrisem, które mnie zachwyciły swoimi kolorami i właściwościami, oraz ze Scabiosą, która z kolei mnie rozczarowała. Kolor u mnie jest dużo bledszy, niż na znalezionych w internecie zdjęciach, mówiąc wprost - wygląda jak popłuczyny. Do tego wydaje się jest strasznie suchy i... śmierdzi. Piórem, w którym testowałem Scabiosę był Pilot Kakuno, który choć nie pisze zbyt grubo, zostawia mokrą, nasyconą kreskę i nigdy nie ujmował atramentom ich walorów wizualnych. Aha, i na ściankach próbki utworzył się podejrzany osad.

Następny w kolejce koniecznie będzie Alt Goldgrun, wygląda olśniewająco.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@parkerIM Bardzo dobry wybór, bo to świetny atrament :thumbup: . Mam go w piórze, które używam w wyjątkowych okolicznościach i zdażają sie mu nawet 2-tygodniowe przerwy w użyciu. Nigdy nie zasechł i nigdy nie wylazł na stalówkę. Jedynie potrafi przybrać jeszcze ciemniejszy odcień po dłuższej przerwie w pisaniu, ale kilka lub kilkanaście słów na papierze i kolor wraca do swojego standardu. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...