Skocz do zawartości

Waterman Gentelman, prosba o poradę


Sylwia1gb

Polecane posty

Witam wszystkich serdecznie,

 

mam male pytanie i prośbe  o pomoc...

otóz, mam tego Waterman (chyba Gentelman), śliczne piorko, zielone, zdaje sie, ze z lat 90ych i wszystko pięknie ale strasznie kiepsko 'ścieka' atrament. Muszę mocno naciskac stalówkę zeby pisać. Przy tym piórze np Pelikan to wręcz płynie, nie dotknę do papieru a już pisze a tutaj.... :/ czy to kwestia przemycia? czy moze ten typ tak ma?

 

dziękuje z góry za każdą radę, wskazówkę,

Sylwia

post-355-0-87521500-1411214259_thumb.jpg

post-355-0-77499200-1411214260_thumb.jpg

post-355-0-07610300-1411214272_thumb.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli długo leżało nieużywane, porządne przemycie na pewno nie zaszkodzi.

Ciepła woda, odrobina detergentu.

bede probowała, choc obawiam sie uzycia detergentow, nie znam sie na tym, a oto probka pisma, niebieska kreska to Lamy a blada-szara to Waterman, aczkolwiek i tak jakos na zdjeciu wyszlo ostrzej, w rzeczywistosci linia jest bardzo słaba... ostatnie zdjecie oddaje w pelni pismo, jak pisze normalnie-ani za lekko ani oczywiscie za mocno

post-355-0-95639900-1411216132_thumb.jpg

post-355-0-76747500-1411216133_thumb.jpg

post-355-0-95922900-1411216361_thumb.jpg

Edytowano przez Sylwia1gb
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bede probowała, choc obawiam sie uzycia detergentow, nie znam sie na tym

Kropelka płynu do mycia naczyń wystarczy, nie ma się co bać. Możesz poszukać w internecie informacji na temat wyjścia stalowki i splywaka i spróbować - ale nic na siłę - jak się nie uda, dalej moczyć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co się bać detergentów.

Kropelka płynu do naczyń do słoiczka, szklanki, czy jakieś innego pojemniczka (ja używam butelki po atramencie), ciepła woda i..

b16a1f37c3948ae7.jpg

Widok tuż po zanurzeniu sekcji w wodzie z detergentem.

90ba97796350efcb.jpg

Widok po pięciu minutach. Już widać, że detergent z wodą rozpuszcza zaschnięty atrament.

3af7ebc31bcac6d1.jpg

Na dnie zbiera się wymyty atrament.

W razie potrzeby co godzinę zmień wodę z detergentem.

Po 6 - 8 takich zmianach wpuść strumyczek wody z kranu do sekcji, aby dokładnie wypłukać pióro.

Powinno pomóc. Dla zilustrowania wziąłem sekcję z zielonego Watermana Gentlemana.

zdrówka

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak? A po jakim czasie oddasz pióro?

Po około 5 minutach. To nie polowanie na część zamienną ani klejenie, gdzie nie jestem w stanie przewidzieć, ile czasu mi to zajmie. Trafiło mi się ostatnio kilka takich perełek pod rząd i efekt jest, jaki widać. Napisz na PW (albo tutaj, jeśli wolisz), do którego konkretnie pióra pijesz, bo może jest już zrobione, tylko muszę wysłać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...