Skocz do zawartości

Duke 929 Red (pinstripe) – TEST


Mariusz888

Polecane posty

Oczywiście zapraszam do odwiedzenia strony Zegarki i Pióra gdzie znajduje się np więcej zdjęć :)

 

Pióra marki Duke, zdobyły na naszym rynku całkiem sporą popularność. Ich oczywistą zaletą jest niska cena, dzięki której są one dostępne dla szerokiego grona odbiorców. Oczywiście potencjalny nabywca może dzisiaj przebierać w asortymencie różnorodnych firm, modeli oraz cen.

 

duke_929_red_pinstripes-1.jpg

 

Wygląd i wykonanie

Na pierwszy „rzut oka”, pióro prezentuje się całkiem atrakcyjnie. Zestawienie czerni z podłużnymi, połyskującymi czerwonymi pasami, które uzupełniają metalowe elementy, robi bardzo dobre wrażenie. Bez wielkiego przyglądania się, trudno dopatrzeć jakieś mankamenty, jednak po uważnym przyjrzeniu się, bądź podczas oglądania zdjęć makro – takie wpadki jednak się ujawniają. Na skuwce zauważyłem małe załamania lakieru na styku z pierścieniem trzymających klip. Sam klip w dodatku też jest średnio estetycznie wykolejony. Może nie widać tego od razu, jednak wnikliwy obserwator jest stanie to dostrzec. Poza takimi niuansami, pióro prezentuje się okazałe i efektownie. Pióro ma całkiem słuszne rozmiary i spory ciężar. Trzyma się je w ręku wygodnie bez uczucia dyskomfortu. Sprawia wrażenie solidnie wykonanego.

 

duke_929_red_pinstripes-4.jpg

 

System napełnienia

Za pomocą naboi bądź dołączonego konwertera.

 

Stalówka i wrażenia z pisania piórem

Stalówka wykonana jest ze stali nierdzewnej. W tej klasie cenowej to oczywiste. Na jej powierzchni umieszczono ładny grawer, który pasuje do ogólnego charakteru pióra. Poza napisem „22KGP”, znalazła się tutaj oczywiście korona, będąca logo marki.

 

duke_929_red_pinstripes-6.jpg

 

Pióra Duke przeważnie są uznawane za produkty, którymi pisze się dobrze. Postanowiłem poprzeczkę ustawić dosyć wysoko i nie ułatwiać niczego. Do testu wybrałem atramenty Diamine Oxblood, który w mojej opinii nie jest atramentem o wzorowym przepływie. Powiedziałbym nawet, że jest to atrament, którego niektóre pióra nie lubią. Papier też nie należy do czołówki wyrobów papierniczych – jest to papier biurowy do drukarek. Wszak najczęściej pisuje się jednak na takim papierze.

 

Flexa nie ma – to jest pewne. Stalówka zaczyna pisać od razu i nie przerywa. Nie pisze super lekko, ale jest naprawdę dobrze. Oczywiście trzeba lekko docisnąć do powierzchni papieru, ale nie jest to uciążliwe. Jeszcze będzie trzeba sprawdzić pióro z innym atramentem, ale myślę (a wręcz jestem pewien), że będzie już tylko lepiej. Trzeba przyznać, że pisze naprawdę dobrze i jest nawet lepiej niż się spodziewałem.

 

duke_929_red_pinstripes-9.jpg

 

Próbka pisma

Zapraszam do testu Diamine Oxblood, gdzie wszystkie próbki zostały wykonane tym piórem.

 

Podsumowanie

Oceny pióra trzeba by dokonać w odniesieniu do ceny, na tle której owy produkt jest naprawdę dobrej jakości i sprawia wrażenie solidnego. Oczywiście – są pióra, które są lepsze pod każdym względem, jednak najczęściej kosztują one znacznie więcej. Zdarzają się również sytuacje, gdy produkt bardziej rozpoznawalnej marki wcale nie pisze lepiej, a czasem zdarza się, że nawet gorzej. Bądź co bądź, w tej klasie cenowej często mamy do czynienia z pewnego rodzaju ruletką dotyczącą jakości wykonania. W tym przypadku jest naprawdę nieźle.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za miłe słowa :)

 

 

mogę Ci wysłać mojego fiskarsa x7?

A możesz mi zdradzić co mam z nim zrobić? :D  Ja kupiłem sobie niedawno taką małą siekierkę na ogniska i myślałem o tym małym fiskarsie, ale stwierdziłem, że używam "raz na ruski rok" więc kupiłem wariant tańszy (konkretnie to z 4x tańszy) ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A możesz mi zdradzić co mam z nim zrobić? :D  Ja kupiłem sobie niedawno taką małą siekierkę na ogniska i myślałem o tym małym fiskarsie, ale stwierdziłem, że używam "raz na ruski rok" więc kupiłem wariant tańszy (konkretnie to z 4x tańszy) ;)

jak to co zrobić? zdjęcia takie pyszne.

 

a ja odwrotnie. najpierw kupiłem tę mniejszą, x5. wszystko fajnie, tylko że jej się nie da poważnie użyć. u nas w lesie na miejscu ogniskowym są takie kawałki zostawione, że ja dziękuję. także koniecznym był zakup większej, tj. x7. x7 jest cięższa (ca. 200g), ale nie to jest ważne, ważniejsze jest to, że ma dłuższe stylisko, dzięki czemu nie cierpią palce. zwłaszcza u początkujących użytkowników.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no siekierki Fiskarsa są bardzo fajne - szkoda tylko że cena wysoka - a może nie tyle wysoka co zbyt wysoka na okazjonalne używanie. Przy większej częstotliwości to wiadomo, że się opłaca mieć lepsze narzędzie. Ale do pocięcia czegoś raz czy dwa w roku to raczej wystarczy mi taki "zwyklak" ;) Tym bardziej że niesamowicie irytuje mnie jak dopiero na miejscu okazuje się, że nikt nie pomyślał o czymkolwiek do cięcia i trzeba łamać w rękach albo szukać cienkiego bo inaczej nie ma czym ;) A "dobra siekiera nie jest zła" - już jako dziecko polubiłem to narzędzie kiedy własnoręcznie rozchrzaniłem nią piaskownicę, a później wykarczowałem orzecha :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tam z córką staram się robić kilka - kilkanaście ognisk. czy to lato, czy to zima. w takim przypadku te 120zł (kupiłem od razu z ostrzałką) to nie wydatek. zresztą moim zdaniem przegięcie to na przykład w takim celu kupować toporek Gransfors Bruks.

a siekierki i saperkę zawsze wożę ze sobą w samochodzie, nigdy nic nie wiadomo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tam z córką staram się robić kilka - kilkanaście ognisk. czy to lato, czy to zima. w takim przypadku te 120zł (kupiłem od razu z ostrzałką) to nie wydatek. zresztą moim zdaniem przegięcie to na przykład w takim celu kupować toporek Gransfors Bruks.

a siekierki i saperkę zawsze wożę ze sobą w samochodzie, nigdy nic nie wiadomo.

O kurczę - to prawie pół darmo kupiłeś - nie pamiętam teraz który to model był ale cena była 150 albo nawet (bardziej prawdopodobne) 175zł ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...