Skocz do zawartości

Hero 616, czyli piórozagadka ze skandalem w tle


ArielN

Polecane posty

Jak dla mnie:

stalówka - nie wiem czemu, tak mi sie wydaje

sposób nie dopasowania tych pierścieni to takie swoiste wspomnienie

Fakt jest faktem, że nie jestem i nie czuję się znawcą piór, ale pewne charakterystyczne (dla mnie) modele wydają mi się dobrze znane.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, ja nigdy nie biegałem z miarką na Księżyc, a mimo to wiem, jaka jest odległość do naszego naturalnego satelity. :)

Wybacz, ale od tego są min. fora internetowe, by wypracowywać jakieś stanowiska, opinie, tworzyć recenzje, dzielić się wiedzą i doświadczeniem. itp. Nie musimy wszystkiego sprawdzać osobiście, możemy polegać na opiniach osób, którym ufamy.

Ten mechanizm działa nie tylko w świecie piór...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, wiem. Mimo tego na temat tego samego przedmiotu czy zjawiska opinie mogą być skrajnie różne, prawda? Możemy polegać na opiniach innych, oczywiście. Bez tego trzeba by pióra kupować z ciemno.

Tak więc: czy ktoś ma (lub wie, że ktoś inny ma) pióro Duke z wczesnego okresu produkcji? Czy ktoś ma namiary na miejsce, gdzie posiadacz takiego pióra wyraził swą o nim opinię?

Bo jeśli to podwyższenie poziomu produkcji jest stwierdzonym faktem - chylę czoła przed Firmą.

Howgh!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam przyjaciół którzy mają sklep z piórami. Przed 5-6 laty zrezygnowali ze sprzedaży Duka z powodu ilości reklamacji, a sam byłem świadkiem jednej z nich. Poszedl klips po tygodniu użytkowania. Ale mówili, że maja naprawde dobre stalówki.

Teraz nie wiem, nie interesuje się tą firmą.

Mi sie przypomina sytuacja w Polsce jeszcze socjalistycznej, kiedy to dobre rozwiązania konstrukcyjne padały przez zastosowania nieodpowiednich materiałów, czego przykladem może być chyba Polski Fiata 125p. Montowany z części włoskich na początku podobno byl bardzo dobry. Potem już bylo znacznie gorzej. Myśle że znalazło by sie jeszcze wiele przykładów. Mam wrażenie, że podobnie jest jeszcze w Chinach w wielu przypadkach, czego ofiarą może jest i Duke. Gdzieś na etapie produkcji pakuje się materiały zastępcze niezgodne z projektem i są tego potem takie efekty. Ale to tylko moja teoria (domniemania)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...