Skocz do zawartości

Atramenty niebieskie - TEST


kerad

Polecane posty

Ponieważ nazbieralo sie troche tych flaszek z niebieskimi płynami bez tabliczek ostrzegawczych z odpowiednim portretem, postanowiłem więc coś z tym zrobić. "Nie chciałem wylewać do zlewu i potem zatrzymywać jedna ręką dom" dlategóż napoilem nimi parę piórek. Każdym piórem popisałem troche aby rozpisać a nie pisać częściowo wyschniętym i nie zafałszować koloru, dopiero potem zapisywałem kartkę testową. Nie użyłem wacika gdyż większość atramentów jest z nabojów. Zakreślone pole jest do połowy jeden raz a drugą połowe zakreślałem poraz drugi.

test_niebieskich.jpg

Skaner troszke rozjaśnił, ale jest niebieski Parker więc jest jakiś odnośnik.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi najbardziej z nich odpowiadają Parkery ale nie washable. Lecz w zestawieniu zwróciła moja uwage WM Folryda. Tak na żywo to kiedyś wybrałem Parkera. Mojej małżonce w zestawieniu też najbardziej podoba się Floryda.

Niebiesko czarne podobają się mi mniej, ale z tych dwóch wybrać nie potrafie. Gusta się zmieniają, Scheaffera kiedyś odstawiłem na jakiś czas, teraz znowu mi się podoba. Każdy z nich ma to swoje coś...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również mam ochotę na jakiegoś blue-black'a, jednak ten Watermana mnie zawiódł. Zastanawiam się teraz, który mi najbardziej przypasuje: Pelikan, Sheaffer, czy Parker? Jutro wybiorę się do sklepu i sprawdzę osobiście, a za test dziękuję, bo rzucił mi trochę światła na te kolory :wacko:.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja wlasnie mam takiego Parkera Blue-Black (stare logo) i nie specjalnie chce mi z niektorymi piorami wspolpracowac. W tych z cienka stalowka jest OK (aczkolwiek po wyschnieciu kolor jest juz nieco inny), ale w Picasso 916 zrobil sie jakis bardzo jasny, a ostatnio w no name z Tesco pisal wrecz na zielono:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dostaniesz starą wersję Parkera blue-black (tę z pochyłym logo), bierz, ile będzie.

Najwyżej odsprzedaż. :P

A wiecie, że w pracy znalazłem ostatnio w biurku pewniej starszej pani ze dwie butelki strasznie starego takiego właśnie Parkera? Podarowałaby mi, ale z troski o moje pióro powiedziała, że chyba wyrzuci, żeby "stary atrament nie zapaskudził pióra" :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...