Skocz do zawartości

Cross w kropeczki


Ann_gd

Polecane posty

Błękitne w kropeczki. Cudnie śliczne i uroczo zgrabne. Złamało mi serce, ale już się dotarliśmy, a właściwie to piórko zostało dotarte do mnie ;) może o tym na koniec.

 

1. Zgrabne, smukłe, szeroko zaobrączkowane, nawet ten klips tak filuternie zagięty...

IMGP4717.JPG

 

2. Firmowe pudełeczko również niczego sobie, z ciekawą teksturą.

IMGP4719.JPG

 

3. Powycierałam w miarę dokładnie i niemalże można mnie rozpoznać w odbiciu na czubeczku skuwki

IMGP4720.JPG

 

4. Trochę zmieniło mi się światło i dopiero wtedy ten błękit zaczął wyglądać, jak należy, nie tylko atramenty zmieniają kolor ;)

IMGP4721.JPG

 

5. Stalówka z minimalnym grawerowanym wzorkiem – cud, miód, śliczniutka

IMGP4723.JPG

 

6. Oj trochę się zaplątało, ale uratowałam.

IMGP4728.JPG

 

7. Naboje jedynie dedykowane, tak schodkowo zwężane, piórko mało duże to i akcesoria zgrabne

IMGP4732.JPG

 

8. Tak, tu też mnie prawie widać...

IMGP4735.JPG

 

9. Ładnie, wyraźnie grawerowany numer seryjny

IMGP4790.JPG

 

10. Spodobało mi się bez dwóch zdań :D nawet bez tych fatałaszków!

IMGP4736.JPG

 

11. Delikatnie oznaczona grubość ziarna i maluteńki spływaczek

IMGP4796.JPG

IMGP4755.JPG

 

 

12. Taki niebieski to ja rozumiem.

IMGP4742.JPG

IMGP4746.JPG

IMGP4748.JPG

IMGP4751.JPG

IMGP4752.JPG

IMGP4754.JPG

 

Niestety, czasami nie może być zbyt pięknie tak od razu, dotarcie stalówki przy moim pisaniu było niezbędne... Wymieniona sekcja na nową niewiele pomogła, stalówka już inaczej wzorzysta

2014-09-12%252019.26.43.jpg

 

za to teraz już po wszystkim jest ok!  :thumbup:

2014-09-12%252019.29.19.jpg

 

Alveryn wyrównał taki dzióbek na końcu ziarna który mi przeszkadzał, oddał i ja się cieszę, mogę spać spokojnie i pisać Crossem, od jakiegoś czasu nie rozstaję się z nim.

 

Aha, technikalia jeszcze:

wysokie to to na jakieś 13,5 cm,  szerokie - czy raczej wąskie na mniej niż 10 mm, wagowo coś koło 20 g, może ciut więcej, ale czuć je w dłoni, to nie plastikowy Pilot 78.

 

A nie pochwaliłam się zakupem w odpowiednim temacie, no bo właśnie złamane serce i te sprawy, sami rozumiecie... ;)

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak złote stalówki właściwie powinny być lepsze. Bywały już z resztą na forum, pewnie pamiętasz, namiętne dyskusje w których to sięgano po przeróżne parametry w rodzaju twardość, sprężystość, moduł Younga, etc. ;) Tak z mojego doświadczenia, to chyba jedno z najgładziej piszących piór z jakim miałem do czynienia, to Faber-Castell Basic ze stalową stalówką F. Także 'Lama' mojej córki pisze tak, że wywołuje efekt „łał!”, szczególnie, że wygląd tego pióra niczego takiego nie zapowiada. Nawet Nakaya, albo Montblanc potrafią nieciekawie skrobać tudzież słychać szczególny poszum stalówki podczas pisania. Popróbowałem trochę nimi pisać na PenShow w Katowicach. Najlepiej piszące stalówki z mojego skromnego zbioru, to nie oszukujmy się, hehe adjustowane przez @Alveryna. Jak mi odesłał moje piloty to miałem normalny opad szczęki do pasa. :o:w00t:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Micromesh jest git!

Próbowałem wcześniej na kamieniach do ostrzenia, łącznie z marmurem i z pilnikami do polerowania szponów co żonie podwędziłem.

Efekt był, ale jakiś.

Mm wygrywa. Jest przewidywalny i ma konkretną gradację.

Fajna opcja że można pojedyńcze dokupić jak sie któryś zacheta. :)

 

No i piórko fajne :P

Edytowano przez _ded_
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pióro fajne, ale dlaczego nie czarne?

 

Hrabio - bo konsekwencja to moje drugie imię, a ja na co dzień posługuję się tym pierwszym :P

 

>7. Naboje jedynie dedykowane, tak schodkowo zwężane, piórko mało duże to i akcesoria zgrabne

Można prosić na tle linijki, lub papieru milimetrowego ten nabój? :-)

Tak do kolekcji :D

 

zdjęcia... drażliwy to temat, postaram się ogólnie zrobić nabój do kolekcji. chcesz od zera, przepraszam, Zera, czy jak bądź, na środku skali, żeby nie było łatwo widać wymiaru? :D

 

o, a tego renaulta to gdzie kupiłaś? bo moja Córa takiego chciała.

 

na alledrogo, nie ja tylko rodziciel mój i niestety nie dla mnie, takie mnie nie kręcą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja pierwsza myśl na widok tego pióra brzmiała mniej więcej tak: "Jak napisać, że pióro jest okropne, żeby jednocześnie nie sprawić przykrości jego właścicielce..." Szukając okienka do szybkiej odpowiedzi po drodze minąłem pozostałe fotografie i muszę przyznać się do błędu. Pióro jest obłędne i kojarzy mi się z Afryką. Kiedy wysiadasz z samolotu na małym, zakurzonym lotnisku, widzisz tłustego celnika, który wachluje się starym amerykańskim Newsweekiem, kawałek dalej dostrzegasz kilka śpiących psów w cieniu, które wyglądają jakby od tygodnia nie żyły i kiedy wreszcie dostrzegasz automat, kiedyś na pewno czerwony, z wielkim napisem Coca-cola to myślisz sobie, że gorzej być nie mogło i chcesz natychmiast wracać do domu. Ale gdy kawałek za lotniskiem zobaczysz pierwszą zebrę, a potem antylopę, słonia i jakiegoś dziwnego węża to zdajesz sobie sprawę, że Afryka jest po prostu fascynująca. Trzeba tylko na nią spojrzeć z odpowiedniej perspektywy. I tak samo jest z tym piórem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...