Skocz do zawartości

Potrójne J-F - potrójna frajda.


Alveryn

Polecane posty

Tak to na ten moment wygląda:

20120108.jpg

Pudło dwukrotnie zdezynsekowane, przetarte spirytusem (musiałem uważać, żeby nie zetrzeć napisów; chcę zachować klimat przedwojennego sklepu - nawet, jeśli to sklep z rowerami, a nie z piórami :P), zaszpachlowane, pociągnięte bejcą (maskuje przetarcia). Niedługo siadam do lakierowania.

Potem nudna część - będę musiał dorobić identyczne "tacki" dla pozostałych dwóch szuflad.

Kilka piór się tam zmieści...

C.D.N.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I kolejny "kamień milowy" :)

20120109-2.jpg

Jak widać, Montblanc 149 jest ociupinę za duży. Nie żebym był zaskoczony. :blink:

Za to na Sheaffery będzie jak ulał.

Gumki, czas na gumki... :D

Skończę jedną tackę i pewnie stracę zapał, bo się zacznie wszystko powtarzać. Dlatego robię na przemian: "ratowanie" skrzyni, "ratowanie" szuflad i klejenie tacek. Mniej nudno i nie muszę czekać bezczynnie między kolejnymi warstwami lakieru. :wacko:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie ma być ekspozytor, tylko magazyn. ;)

Po ostatnich przeróbkach udało się wygospodarować dłuższą rynienkę przypadającą na pióro - pozostałe dwie szuflady powinny udźwignąć MB 149, albo chociaż Van Gogha Maxi.

Za to równoległy projekt "łyknie" w razie potrzeby nawet nabiurkowca... ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Z lekkim poślizgiem, ale prezentuję zdjęcie gotowej, częściowo wypełnionej komódki.

Trochę szkoda, że to już koniec...

20120213-koniec.jpg

Dolna szuflada wyszła trochę inna, ale tak to już jest z prototypami. Nie chce mi się jej robić od nowa, więc zostanie w tej postaci.

Edytowano przez Alveryn
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, Pan_Q.

Tym razem jestem naprawdę zadowolony z efektu.

Luba też się powoli przyzwyczaja do nowego mebla w pokoju. Z dwojga złego, lepiej, jak stoi na półce, niż jak się poniewierał w kawałkach po podłodze. ;)

W rzeczywistości wykończenie jest matowe, bo chciałem, żeby drewno zachowało "stary" wygląd. Lampa błyskowa oszukuje. :P

(Jakby ktoś miał szufladę do zagospodarowania, to zapraszam na PW. :D)

Edytowano przez Alveryn
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie koniec. To nowy początek! :D

Piękna rzecz.

Jak chodzą szuflady? Bo łożysk czy krążków tam raczej nie ma...

Na Kole kupiłem w sobotę niewielką, śliczną, białą, drewnianą skrzyneczkę po herbacie z napisem TEA. Jakże łatwo byłoby przerobić na PEN! ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szuflady po prostu leżą na listewkach umocowanych w środku (wzdłuż ścianek i na froncie). Robota na tyle solidna, że jestem skłonny uwierzyć w przedwojenny rodowód tego mebla. To wygląda na przyzwoite drewno z drzewa liściastego (fajnie byłoby się znać na gatunkach i odmianach drewna ;)).

Do wypełnienia użyłem tego, co daje się bez problemu tanio kupić w dużych ilościach, czyli sosnowych listewek. Bejca czyni cuda. :)

Wykorzystałem całą głębokość skrzynki, więc do pełnego dostępu szufladę trzeba wyjąć. Bez rolek jest nawet wygodniej :)

To drewniane ustrojstwo wkładane do środka zabiera sporo miejsca, ale z każdą kolejną skrzynką udaje mi się ugrać kilka milimetrów więcej. :)

"E" już masz. Trzeba dorobić brzuszek do "T" i domalować kreseczkę do "A". :)

Edytowano przez Alveryn
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

a tak z ciekawosci jakie bylo pierwotne przeznaczenie komodki?

Prawdopodobnie jakieś części do rowerów marki JF. Wnioskuję po tym, że na skrzynce są namalowane rowery, a w Google trafiłem na szczątkowe informacje nt. rowerów JF. Poprzedni właściciel skrzynki wiedział jeszcze mniej.

Edytowano przez Alveryn
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...