Skocz do zawartości

Gładkopiszące pióro wieczne ze stalówką M


co3en

Polecane posty

Witam Wszystkich na Forum :)

 

Ostatnio miałem okazję złożyć kilkukrotnie podpis WM Graduate ze stalówką w rozmiarze M i strasznie mi się to spodobało. Urzekł mnie w szczególności sposób w jaki stalówka gładko sunęła po papierze, bez żadnego drapania i oporu jaki znam z dotychczasowych piór.

 

Niestety WM Graduate w rozmiarze M nie jestem w stanie już nigdzie znaleźć. 

 

Szukam więc pióra z szerszą kreską (M?) które będzie pisało co najmniej tak samo gładko jak Waterman.

Cena to max 70 złotych ze względy na fakt, że wszelkie moje "pisadła" znikają w tajemniczych okolicznościach po max 3 mcach ;)

 

 Producent ani wygląd nie mają (większego) znaczenia więc Jinhao i inne chińskie firmy krzaki również wchodzą w grę ;)

 

Pozdrawiam Łukasz :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam więc pióra z szerszą kreską (M?) które będzie pisało co najmniej tak samo gładko jak Waterman.

Cena to max 70 złotych ze względy na fakt, że wszelkie moje "pisadła" znikają w tajemniczych okolicznościach po max 3 mcach ;)

 

No to może Duke'a jakiego...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie Jinhao w większości swoich piór ma te same stalówki, to samo tyczy się Baoera więc wystarczy porozglądać się za czymś co się podoba. Trzeba mieć tylko na uwadze to że zdarzają się jakieś nieudane egzemplarze, ale raczej rzadko. Osobiście jestem bardzo zadowolony z Baoera 507. Za niecałe 80zł na allegro można dostać Kaweco Sport Ice - bardzo fajny dziwoląg, moim zdaniem warto. Za ok. 30zł można dostać pióro Pilot Plumix, które w zależności od kąta daje różne grubości kreski co nadaje pismu kozackości :) Również warto. Kupiłem też kiedyś Pelikana Twist za jakieś 40zł i stalówka była bardzo gładka, a mój młodszy brat maltretuje ją codziennie i się jeszcze trzyma :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten bosy duke którego macałem na spotkaniu (jak to brzmi o_O) był rzeczywiście gładki, myślę że dorównywał gładkością Montblankom. No a Montblanc to jednak Montblanc a nie chińczyk, więc warto spróbować.

 

Faber Castell też słynie z gładkości.

 

I Lamy, ale nie-EF.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu szukałam białego pióra.W końcu kupiłam czarne, ale potem mąż mi zrobił prezent i kupił białego Regala.

Nie wiem jaki to model. A o piórach Regal czytałam tu na forum, że suną po papierze jak po maśle.

I mogę zaświadczyć, że tak jest. Tak gładko sunie, że to aż dziwne..:D

I jest to najczęściej stalówka M.

Wyraźniej grubsza od moich efek.

W sumie mogę polecić.

Spokojnie do 70 zł można znaleźć całkiem ładne modele.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...