Jump to content

Waterman Expert II - skuwka odmawia współpracy


thefil9

Recommended Posts

Ostatnio udało mi się wejść w posiadanie ww. pióra, w wersji kolorystycznej w burgundowe ciapki, niestety, co innego na aukcji, co innego w rzeczywistośći - skuwka, chociaż po założeniu na tył korpusu, trzyma się na pierścieniu wprost wspaniale, to po zwykłym zamknięciu pióra, obraca się dookoła jak chce, ma też z poł mm luzu, chodzi w górę i w dół. Da się to jakoś poprawić? A, zapomniałbym o drugim mankamencie - każdy Expert II ma na górze skuwki taki pozłacany, owalny element - mój ma zamiast tego tylko otwór na ten element. To też idzie jakoś poprawić, czy w grę wchodzi tylko nowe pióro?

Link to comment
Share on other sites

Tego to sam się domyśliłem ;). Ale właściwie masz rację, głupie pytanie zadałem, pamiętałem tylko żeby zadać dwa, no i to drugie oczywiście zadałem złe. Więc dołączę tutaj to dobre pytanie - na ringu jest bliżej nieokreślone zabrudzenie, i nie chcąc zniszczyć złocenia, uznałęm, że pióro wymyję, tylko, że nigdy tego nie robiłem. Wystarczy wrzucić na jakiś czas do szklanki z ciepłą wodą?

Link to comment
Share on other sites

Zazwyczaj ciepła woda nie zaszkodzi. Ale Expert jest metalowy, więc musiałbyś go potem dokładnie wysuszyć żeby nie została w nim wilgoć.

Chyba że mówisz o ringu na uchwycie tuż za stalówką, to możesz śmiało wrzucić do wody. Ale spróbuj najpierw to przetrzeć mokrą szmatką, ew. z dodatkiem detergentu jeśli nie będzie chciało zejść.

Edited by Rittel
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...