Jump to content

Fountain Pen Day - Dzień Pióra Wiecznego w Warszawie - Dyskusja


adamon

Recommended Posts

  • Replies 118
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Szkoda że w Łodzi nikt tego się nie podejmie :-(

 

Po pierwsze - po prostu przyjedź do Warszawy - to raptem 120 km. Na wczorajszym spotkaniu byli np. ludzie z Olsztyna, Poznania i Rzeszowa - dali radę, choć to niby tylko zwykłe spotkanie. :D

Po drugie - zachęcam do umawiania się na forum i organizacji wspólnej podróży - jesli ktoś ma samochód, to podróż z Łodzi będzie trwała godzinę, czyli tyle, ile ja potrzebuję codziennie, aby dojechac do pracy, a koszty rozłożą sie na kilka osób. Na imprezie alkoholu i tak nie będzie, więc nikt nie będzie poszkodowany. :)

Po trecie wreszcie - jeśli naprawdę nie możesz przyjechać - po prostu umów się z kimś będącym w podobnej sytuacji jakiejkolwiek sympatycznej kafejce - i już.

Link to comment
Share on other sites

Mam następujące propozycje:
1. W dniu 7 listopada "oflagujmy się" wszyscy w naszych miejscach pracy - na drzwiach, na biurkach plakatem lub choćby zwykłą kartka z napisem "Dzień Pióra Wiecznego - Fountain Pen Day  2014 - Tu się pisze piórem wiecznym". Na pewno uda się opracować jednolitą formę takiego oznaczenia, żeby każdy mógł sobie wydrukować. Zróbmy sobie małą dokumentację fotograficzą - jakąś "słitfocię", czy coś takiego. Na obydwu forach lub na gruncie neutralnym zróbmy konkurs, głosowanie wszystkich nas pozwoli wybrać "człowieka najbardziej wiecznopiórnego".
2. Zorganizujmy 8 listopada wspólną imprezę w Warszawie. Z atrakcjami - udziałem producentów, możliwością preferencyjnego zakupu piór, atramentów, notatników itp., warsztatami kaligrafii, może jakimś punktem porad, możliwością drobnych napraw, czy cos takiego. Dla osób przyjeżdżających prawdopodobnie będzie można załątwić dobre ceny w hotelu. Kwestia przyjazdu tez nie powinna być przeszkodą nie do pokonania - organizujmy się w grupki w celu wykorzystania np. miejsc w samochodzie. Wsparcie obydwu forów osobistymi kontaktami może nam zapewnić fajną imprezę.
3. Ci, którzy nie będą mogli przyjechać, niech zorganizują spotkania lokalne. Zawsze to lepiej się spotkać, niż żałować. Zapewniam, że do spotkania lokalnego wystarczy chęć - można spotkać się w jakiejkolwiek sympatycznej kafejce. Wystarczy umówić się na forum, zrezerwować stolik i przyjść. Jeśli lokalna impreza miałaby mieć większy format, to też byłoby fajnie, z tym że dobrze byłoby uzgodnić zakres i szczegóły, żeby nie robić sobie wzajem konkurencji.

Link to comment
Share on other sites

Myślisz że to by wypaliło? Że udałoby się zachęcić producentów/dystrybutorów do prezentacji swoich produktów, namówić kogoś żeby poprowadził warsztaty, załatwić zniżki w hotelach czy innych schroniskach? Jeśli tak by było to jadę na stówę :D

Link to comment
Share on other sites

Myślisz że to by wypaliło? Że udałoby się zachęcić producentów/dystrybutorów do prezentacji swoich produktów, namówić kogoś żeby poprowadził warsztaty, załatwić zniżki w hotelach czy innych schroniskach? Jeśli tak by było to jadę na stówę :D

A dlaczego miałoby się nie udać?

Pierwsze ustalenia już są poczynione i sprawa wygląda bardzo optymistycznie.

Szczegóły już niedługo...

Edited by adamon
Link to comment
Share on other sites

Twoje czysta przy tym połączeniu do Stolycy to jakieś... 3 godzinki? Nie zdążysz dobrze ruszyć, a już hamujesz przed Zachodnią. ;)

Nie inaczej :) szybko leci - zawsze mam książkę, którą obiecuję sobie przeczytać w całości. Ale jak jadę TAM, to jestem zbyt podekscytowana czekającym mnie spotkaniem i nie mogę się skupić, ponadto nieustająco esemesuję z niektórymi osobami  ;), a jak jadę Z POWROTEM, to... jestem zbyt podekscytowana odbytym spotkaniem i nie mogę się skupić, ponadto nieustająco esemesuję z niektórymi osobami :D

Link to comment
Share on other sites

A czy ktoś Łodzi lub Bełchatowa, lub pobliskich okolic będzie mieć jedno wolne miejsce?

Jeśli będę mógł pojechać to miejsce (z Łodzi) się znajdzie. Mnie też praca może przytrzymać w trybie pilnym...

Link to comment
Share on other sites

Ja się zastanawiam nad taką ewentualnością, ale u mnie w grę wchodzi jedynie autobus/pociąg... 

Szczerze mówiąc po kraju nie podróżowałem już dawno autobusem czy pociągiem, ale jak widzę cenę intercity do Warszawy wynoszącą 115zł w jedną stronę to trochę ręce opadają. Tym bardziej że czas podróży pokazuje niewiele krótszy niż samochodem. Nawet TLK znalazłem, że to 52zł... Natomiast najlepszy jest samolot - czas lotu 50min :D Cena to 303zł (najtańsza opcja jaką znalazłem) ale fajnie że to tylko 1/3 - 1/4 dojazdu czasu samochodem :rolleyes: Z drugiej strony jechać samochodem pojedyńczo to się też nie opłaca - jak tak szybko podliczyłem to praktycznie wyjazd wychodzi prawie 0,5k zł (600km to spokojnie za 200zł się spali + jakiś nocleg (też obstawiam w W-wie koło że trzeba by mieć zarezerwowane bo wiadomo i do tego jakieś opłaty za kawałek autostrady czy coś to powiedzmy 100zł).

 

Jakby nocleg był jakiś przystępny cenowo i się zorganizować jakoś samochodowo, albo jak ktoś zna jakieś tanie połączenie to spoko. Natomiast przy kosztach jak wyżej to trochę ciężko :unsure:

Edited by Mariusz888
Link to comment
Share on other sites

ja do Wawy i z powrotem jechałem neobusem. w sumie zapłaciłem 45zł w obie strony. do Wawy 15zł, do Rzeszy 30zł. trochę drożej wygląda "polski" bus, no i oni mają bez sensu połączenia czasem, chyba że jedziesz na Okęcie. bo przepraszam, ale co ja miałbym robić w Stolicy o 5AM w sobotę? bar z flaczkami koło pl. Zbawiciela otwierają o 8AM, więc trzy godziny o suchym pysku.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...