Skocz do zawartości

Fountain Pen Day - Dzień Pióra Wiecznego w Warszawie


adamon

Polecane posty

7 listopada obchodzimy międzynarodowe święto miłośników piór wiecznych, czyli Fontain Pen Day - Dzień Pióra Wiecznego.

Jak uczcimy to święto - dyskusje jeszcze trwają. Jedno jest pewne - w Warszawie z tej okazji odbędzie się spotkanie miłośników piór.

Znamy termin - sobota, 8 listopada, godziny - jeszcze do ustalenia.

Znamy adres - Warszawa, ul. Postępu 1, siedziba firmy Geberit.

Znamy organizatora/koordynatora - to ja, czyli adamon.

Wiemy, co chcemy - ma być spotkanie z atrakcjami - udziałem producentów i możliwością zapoznania się z ich produktami, udziałem sprzedawców i możliwością zakupów, warsztatami kaligrafii, prezentacjami dotyczącymi historii piór, prezentacjami zbiorów, różnymi gadżetami okołopiórowymi. No, ale przede wszystkim spotkanie nas - pióromaniaków (czy też pióropsycholi, jak to określiły dzieci endoora).

Pierwsze rozmowy i ustalenia już się toczą, a do poważnej pracy zabieram się od poniedziałku.

W tym wątku będę zamieszczał kolejne informacje, jak tylko zapadną kolejne ustalenia.

 

W osobnym wątku założymy listę zgłoszeń uczestników, a w jeszcze innym proponuję prowadzić ewentualną dyskusję.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 62
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Pierwsza tura organizacyjna jest za nami. Mamy wstępne deklaracje i potwierdzenia od firm. Pomału krystalizuje nam się plan imprezy.
Sytuacja na dziś:
- Twoje Pióro uruchomi swój sklep - jak widzieliście - razem z niespodzianką promocyjną.
- Mamy wstępne deklaracje obecności przedstawicieli Pilota, Pelikana i Herlitza, Kaweco.
- Krzysztof (Inahon) - nie wyobrażam sobie, żeby go nie było.
- Escribo (Midori, Whiteline, Ciak) wyraziło chęć uczestniczenia.
- Zedeklarował się PanBonTon, a Fajnechlopaki (Nieladaco) też wyraziły chęć uczestniczenia.
- Będą warsztaty kaligrafii.
W przyszłym tygodniu będę prowadził bardziej szczegółowe rozmowy - dopracujemy szczegóły, porozmawiamy o dodatkowych atrakcjach dla uczestników.
Kolejne informacje już niebawem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobieramy partnerów bardzo ostrożnie. Czasami mniej znaczy więcej. To jest przede wszystkim spotkanie miłośników piór. A od naszych gości wspierających oczekujemy przygotowania atrakcji dla uczestników. O tym też będę rozmawiał w przyszłym tygodniu.

Ze sklepów będziemy mieli Twoje Pióro - a jest to naprawdę świetny partner.

 Zapewne Pelikan/Herlitz, Escribo, PanBonTon i Nieladaco będą mogli prowadzić sprzedaż.

Z Lamy rozmawiamy, ale jeszcze za wcześnie na komunikat.

Program spotkania też jest w opracowaniu - wygląda, że impreza zapowiada się nieźle.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwrot w kierunku akcesoriów to niezłe posunięcie. Pióra już wszyscy jakieś tam mamy (niektórzy nawet o "kilka" więcej, niż miejsca w etui), a jakąś pamiątkę fajnie by było sobie z takiego spotkania przywieźć. Nawet, jeśli to tylko notatnik albo pudełko nabojów.

Edytowano przez Alveryn
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

7 listopada obchodzimy międzynarodowe święto miłośników piór wiecznych, czyli Fontain Pen Day - Dzień Pióra Wiecznego.

Jak uczcimy to święto - dyskusje jeszcze trwają. Jedno jest pewne - w Warszawie z tej okazji odbędzie się spotkanie miłośników piór.

Znamy termin - sobota, 8 listopada, godziny - jeszcze do ustalenia.

Znamy adres - Warszawa, ul. Postępu 1, siedziba firmy Geberit.

Znamy organizatora/koordynatora - to ja, czyli adamon.

Wiemy, co chcemy - ma być spotkanie z atrakcjami - udziałem producentów i możliwością zapoznania się z ich produktami, udziałem sprzedawców i możliwością zakupów, warsztatami kaligrafii, prezentacjami dotyczącymi historii piór, prezentacjami zbiorów, różnymi gadżetami okołopiórowymi. No, ale przede wszystkim spotkanie nas - pióromaniaków (czy też pióropsycholi, jak to określiły dzieci endoora).

Pierwsze rozmowy i ustalenia już się toczą, a do poważnej pracy zabieram się od poniedziałku.

W tym wątku będę zamieszczał kolejne informacje, jak tylko zapadną kolejne ustalenia.

 

W osobnym wątku założymy listę zgłoszeń uczestników, a w jeszcze innym proponuję prowadzić ewentualną dyskusję.

Adamon, pamietajac wcześniejsze spotkanie (chyba ze 2 lata temu?) jesteś swietnym Organizatorem, bardzo się ciesze na nasz Dzien Pióra Wiecznego ! :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawy się toczą.
Sytuacja na dziś:
- Twoje Pióro uruchomi swój sklep - razem z niespodzianką promocyjną.
- Będą przedstawiciele Pilota, Pelikana i Herlitza, Kaweco.
- Krzysztof (Inahon) - będzie, ale osobiście, a nie jako firma.
- Będzie Escribo (Midori, Whiteline, Ciak) z różnymi atrakcjami.
- Będzie PanBonTon z fajnymi atrakcjami.,

- Z Nieladaco jeszcze będę rozmawiał.
- Będą warsztaty kaligrafii.

- Będzie mały warsztacik naprawy piór i konsultacji problemów piórowych.

- Nicpoń będzie ze swoimi atramentami.
- Prawdopodobnie nie będzie Lamy :( .

- Będą prezentacje dotyczące piór (pracujemy nad programem).

- Mamy dostępne już pierwsze gadżety (notatniki Pigola - uwaga: osobna informacja), a następne będą już niebawem.

- Będzie dobra kawa i różne napoje (ciastka zapewne też) w przystępnej cenie - Silesia Cafe uruchomi swój ekspress.

- Dla każdego z uczestników przygotujemy płytę z prezentacjami oraz katalogami, patentami i innymi informacjami piórowymi.
Kolejne informacje już niebawem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli Twoje Pióro będzie mieć Lamki w asortymencie, to płakać nie ma po co.

O rety, będzie się działo, w sobotę od godzin w miarę porannych mogę być do dyspozycji, jeśli trzeba wam rąk do noszenia krzesełek czy jak, przyjezdne sierotki z dworca chyba już jakoś trafią na miejsce ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spoko, żartowałam. aczkolwiek smutno by było nie spotkać cię już na dworcu, jak dotąd :)

 

A ja mam pytanie - czy ktoś z przyjezdnych planuje nocleg? pojawiały się tu i tam zakulisowe rozmówki o większym afterparty ;) w jakim chętnie wzięłabym udział. jeno ceny mnie przerażają.

Jednakowoż, dwójki wypadają duzo tanej niz jedynki, także jakby ktoś... coś...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spoko, żartowałam. aczkolwiek smutno by było nie spotkać cię już na dworcu, jak dotąd :)

 

A ja mam pytanie - czy ktoś z przyjezdnych planuje nocleg? pojawiały się tu i tam zakulisowe rozmówki o większym afterparty ;) w jakim chętnie wzięłabym udział. jeno ceny mnie przerażają.

Jednakowoż, dwójki wypadają duzo tanej niz jedynki, także jakby ktoś... coś...

To może ten... Kol. Aegir...? :P :P :P

Edytowano przez Rittel
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.


×
×
  • Utwórz nowe...