Skocz do zawartości

Para nasyconych atramentów


Kisielow

Polecane posty

Cóż, to tak jak w temacie, szukam dwóch mocno nasyconych, intensywnych kolorów. Czerwonego i Zielonego.

Jeśli ktoś czytał temat w powitaniach, nastawiłem się na Diamine Red Dragon i Ultra Green. Ale tak zanim zamówię, ciekaw jestem czy ma ktoś lepsze propozycje ^^.

 

Chciałbym krwisty czerwony, żadnej żarówki, raczej ciemniejszy, ale nie wpadający w brąz, natomiast zielony w rodzaju soczystej, ciemnej, ocienionej trawy.

 

Miło by było gdyby był względnie łatwo dostępny w Polsce :). Jakieś sugestie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Diamine Red Dragon / Monaco Red / Oxblood lub Rohrer & Klingner Moprinda.

 

Co do zieleni: Moss Green Gras von Faber Castell lub Zielony Sosnowy / Galusowy 2 forumowego kolegi Nicponia. Ultragreen jest fajny, ale nie jest mega intensywny. Ciekawą opcją może być też Lierre Sauvage J. Herbin, ale jest jaśniejszy. Rzuć okien tutaj.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Chciałbym krwisty czerwony, żadnej żarówki, raczej ciemniejszy, ale nie wpadający w brąz, natomiast zielony w rodzaju soczystej, ciemnej, ocienionej trawy.

 

 

Diamine Syrah oraz Diamine Evergreen.

Edytowano przez bosa
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z czerwieni bardzo mi podchodzą Monaco Red i Red Dragon.

Z zielonych chodziło mi natomiast o trochę inny odcień ;p. Źle go troszkę opisałem, ale patrząc na te z zestawienia (które swoją drogą jest CUDOWNE), podchodzą mi bardzo Amazon Caran d'Ache i Penman Emerald, których cena skutecznie je ode mnie odsunęła ;p. Moss Green też jest całkiem całkiem, może się skuszę na próbę na paczkę naboi. Jeszcze Woodland Green Diamine wpadł na listę do rozważenia.

Nie wiem, czy to wina monitora, ale mam wrażenie, że Galusowy Zielony wpada trochę w turkus, jak jest w rzeczywistości?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem na drugim komputerze i na telewizorze, macie rację ;p.

Jest tak wiele kolorów a tak mało kasy :C. Szczególnie, że jeszcze wpadłem na zestawienie bursztynów i takie też chcę. Lista must have, robi się coraz dłuższa ;p.

Spokojnie, później będziesz chciał do tych wszystkich atramentów osobne pióro :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Restoration

Sprawdziłem na drugim komputerze i na telewizorze, macie rację ;p.

Jest tak wiele kolorów a tak mało kasy :C. Szczególnie, że jeszcze wpadłem na zestawienie bursztynów i takie też chcę. Lista must have, robi się coraz dłuższa ;p.

ja jak zaplace za atramenty ktore zamowilem, planuje zakup pozapiorowy, juz zbieram na jakies fajne vintage piorko, ktore wycisnie cos z tych inkaustow ktore zamowilem :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wędruje do mnie paczka naboi Moss Green... Razem z Sheafferem VFM ;p, także na razie zakup innych mi się opóźni ^^.

 

Moss Green od GvFC to bardzo dobry wybór. Mnie tak podszedł, że zarzuciłem poszukiwanie innych zieleni. Jakości płynu nabojowego nie znam gdyż nabyłem tradycyjną butelkę atramentu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...