Skocz do zawartości

Ciekawe odkrycie CROSS APPLE 1980 10k GOLD


tomekasles

Polecane posty

Witam. 

 

Jakiś czas temu znalazłem w szpargałach długopis z logo APPLE jednak nie zwróciłem na niego większej uwagi. Podczas ostatniego sprzątania znowu wpadł mi w ręce i się nim zainteresowałem. Elegancki złoty, smukły długopis z automatem chowania wkładu poprzez przekręcenie niestety nie ma wkładu. Na samej górze wygrawerowany jest napis 

"CROSS 1/20 10 KT ROLLED GOLD MADE IN IRELAND" logo APPLE jest kolorów tęczy na CZARNYM TLE!!, powstało ono w 1976 roku, zaprojektowane przez JOBS'a. Logo jest w stanie idealnym, samemu długopisowi przydało by sie czyszczenie ale ja sie na tym nie znam. Długopis nie jest idealnie gładki, wzdłuż są wygrawerowane prawie nie widoczne paski na całym obwodzie. Pogrzebałem troszkę w internecie i udało mi sie znaleźć jeden taki egzemplarz, z tym że w etui i logiem na BIAŁYM TLE. Stan mojego jest praktycznie identyczny jak tego w ogłoszeniu...Jeśli ktoś ma jakieś info na temat tego długopisu proszę o odpowiedź:) chciałbym go sprzedac jeśli ma jakąś wartość...

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio dostałem niemal identyczny, tylko bez jabłuszka i sprawdziłem ceny.
Długopis w lepszym stanie niż Twój, z grawerem i z pudełkiem został sprzedany w licytacji na eBayu za $20.
$129 jest z pewnością nieosiągalne, chyba że znajdziesz bardzo naiwnego kupca ;)

Edytowano przez Rittel
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na allegro czy olx też można znaleźć zwykłe firmówki bazujące na tanich  modelach parkera czy innych firm w cenie kilkakrotnie wyższej niż nowe egzemplarze w sklepie. Ale co z tego? Za rok czy 5 nadal będą wystawione w kosmicznych pieniądzach przez tego samego sprzedawcę, bo on uparty a naiwniaków brak.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...