Skocz do zawartości

Wartość Waterman Edson Błękit Szafirowy GT


aficio

Polecane posty

Szanowni Państwo, 

dostałem w prezencie Waterman Edson Błękit Szafirowy GT  w komplecie z długopisem. Nie ukrywam, że noszę się z zamiarem sprzedania tego kompletu. Jednak nie wiem o jakich kwotach mogę rozmawiać z potencjalnymi kupcami. Dlatego zwracam się do Was jako fachowców w branży. Czy możecie mi pomóc? 

Oczywiście komplet jest nowy i nieużywany, przywieziony z Francji.

 

Liczę na pomoc.

 

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Aficio,

 

w zależności od tego czy są do zestawu dokumenty potwierdzające zakup oraz gwarancja (Edson to awaryjne pióro, które potrafi zgubić korpus), czy też nie to ceny transakcyjne na rynku wtórnym kręcą się wokół 1 tys. zł. Długopis sam z siebie nie jest specjalną atrakcją. Jak masz problem z wyceną to wystaw na portalu aukcyjnym od złotówki. Rynek sam najlepiej wyceni towar.

 

Jak szukałem Edsona to miały dla mnie duże znaczenie obecność i stan oryginalnego (bardzo nietypowego) opakowania. Swoje pióro w promocji sklepowej w Niemczech udało mi się nabyć za równowartość 800 zł. Długopis nie był mi potrzebny.

Edytowano przez GranatowyPrawieCzarny
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza z brzegu aukcja: http://www.ebay.pl/itm/Waterman-Edson-Sapphire-Blue-Fountain-Pen-S0102070-/130849644374?pt=UK_Home_Garden_PensPencils_WritingEquipment_SM&hash=item1e773f1f56

 

Jak będziesz rozmawiał o 50-60% tej kwoty to być może ktoś się skusi.

 

W sklepie: http://www.watermansklep.pl/kat31_piora_wieczne_edson.php - już myślałem, że google nie działają.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eee tam, złośliwi jesteście, a człowiek normalnie się zwraca z pytaniem. Polska to nie Ameryka, żeby ebayem się podpierać. Allegro, Świstak itp. to tak, ale ceny zza oceanu? :unsure: Kupilibyście tam Edsona, gdybyście byli nim zainteresowani? Ja nie.

Edytowano przez GranatowyPrawieCzarny
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Aficio,

 

w zależności od tego czy są do zestawu dokumenty potwierdzające zakup oraz gwarancja (Edson to awaryjne pióro, które potrafi zgubić korpus), czy też nie to ceny transakcyjne na rynku wtórnym kręcą się wokół 1 tys. zł. Długopis sam z siebie nie jest specjalną atrakcją. Jak masz problem z wyceną to wystaw na portalu aukcyjnym od złotówki. Rynek sam najlepiej wyceni towar.

 

Jak szukałem Edsona to miały dla mnie duże znaczenie obecność i stan oryginalnego (bardzo nietypowego) opakowania. Swoje pióro w promocji sklepowej w Niemczech udało mi się nabyć za równowartość 800 zł. Długopis nie był mi potrzebny.

No własnie. Mnie zależy na wartości transakcyjnej - realnej do sprzedaży. Za taką cenę, jaką wskazują koledzy na ebayu chętnie bym sprzedał ten komplet :)

Jednak nie mam do tego żadnych dokumentów. Ktoś mi to podarował po powrocie z Francji. A co do opakowania, to nie wiem czy to jest takie o jakim piszesz. W takim po prostu było. Postaram się wstawić zdjęcie.

post-3169-0-86749300-1409827353_thumb.jpg

Edytowano przez aficio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opakowanie, które posiadasz nie pochodzi od tego zestawu. Oryginał wygląda tak: 

 

edson_box.jpg

 

Jeżeli sprzedawany jest zestaw to dostajesz dwa opakowania. Tak sobie producent wymyślił.

Super, dziękuję za info. Tak myslałem, ze to opakowanie jakieś dziwne. W takim razie pomyslę nad dobrą ceną. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eee tam, złośliwi jesteście, a człowiek normalnie się zwraca z pytaniem. Polska to nie Ameryka, żeby ebayem się podpierać. Allegro, Świstak itp. to tak, ale ceny zza oceanu? :unsure: Kupilibyście tam Edsona, gdybyście byli nim zainteresowani? Ja nie.

tego za ca. 600$ jakby mi zależało, to może i tak. tego który poszedł za ca. 730$ raczej nie. może za połowę tej ceny. no ćwierć.

Edytowano przez rbit9n
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polska to nie Ameryka, żeby ebayem się podpierać. Allegro, Świstak itp. to tak, ale ceny zza oceanu? :unsure: Kupilibyście tam Edsona, gdybyście byli nim zainteresowani? Ja nie.

 

Niestety na lokalnych portalach ilość ciekawych piór jest znikoma. 98% MB to podróbki - szkoda czasu na szukanie lub czekanie na okazje.

Co do Edsona - na pewno wolałbym kupić na Ebay-u niż wystawionego u nas.

Pierwsza z brzegu aukcja na ebay-u, która wkleiłem dotyczy pióra z Wielkiej Brytanii - to nie Ameryka.

W Ameryce kupiłem sporo piór i jakoś na szczęście nie trafiło mi się takie, na które bym przeklinał. 

A ceny mają zdecydowanie lepsze niż u nas w PL czy  w Europie.

Edytowano przez Romii
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...