Skocz do zawartości

Parker Sonnet - skuwka


tomaszk1

Polecane posty

Witam.

 

Od blisko 10 lat używam pióra Parker "Sonnet" - stalowe. Z pióra jestem bardzo zadowolony i bardzo się do niego przyzwyczaiłem. Niestety kilka dni temu, na zasłużoną emeryturę przeszedł klips. Obluzował się i kompletnie nie wiem jak go z powrotem osadzić. 

Z tego samego kompletu posiadam jeszcze pióro kulkowe - pomyślałem, że wykorzystam skuwkę z pióra kulkowego do pióra wiecznego. Niestety chociaż "na oko" z zewnątrz pasuje to nie wiem czy wewnątrz także będzie nale życie spełniała swoją funkcję.

Bardzo proszę forumowiczów o ewentualną pomoc w postaci informacji, czy bez obaw mogę zamienić skuwki?

 

Pozdrawiam serdecznie

Tomasz

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Wracam do tematu, ponieważ skuwka jednak nie trzyma się idealnie.

Mam w związku z tym pytanie czy można do modelu Sonnet - czarna laka CT dokupić nową skuwkę? Jeśli tak, to czy mógłbym prosić o jakieś informacje w tej sprawie? A może ktoś z Szanownego Koleżeństwa ma coś takiego "na zbyciu".

Pozdrawiam wszystkich serdecznie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracam do tematu, ponieważ skuwka jednak nie trzyma się idealnie.

Mam w związku z tym pytanie czy można do modelu Sonnet - czarna laka CT dokupić nową skuwkę? Jeśli tak, to czy mógłbym prosić o jakieś informacje w tej sprawie? A może ktoś z Szanownego Koleżeństwa ma coś takiego "na zbyciu".

Pozdrawiam wszystkich serdecznie.

Możesz udać się do dowolnego sprzedawcy. On weźmie od Ciebie pióro i wyśle do serwisu do Francji. Tam za darmo wycenią naprawę i odeślą pióro do Polski. Potem będziesz mógł zadecydować, czy interesuje Cię naprawa w danej cenie i pióro ma lecieć z powrotem do Francji lub zrezygnować. Przynajmniej tak mi to wytłumaczono. W końcu nie zdecydowałem się.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz udać się do dowolnego sprzedawcy. On weźmie od Ciebie pióro i wyśle do serwisu do Francji. Tam za darmo wycenią naprawę i odeślą pióro do Polski. Potem będziesz mógł zadecydować, czy interesuje Cię naprawa w danej cenie i pióro ma lecieć z powrotem do Francji lub zrezygnować. Przynajmniej tak mi to wytłumaczono. W końcu nie zdecydowałem się.

Dziękuję za radę. Poszedłem tym tropem. Napisałem maila do jednego z oficjalnych dystrybutorów firmy Parker, a tam skierowano mnie do działu "Servis after sales" firmy Newell. Po wyłuszczeniu sprawy tamże, otrzymałem uprzejmą odpowiedź z sugestią aby wysłać do nich (do Poznania) pióro kurierem, na ich koszt (podano mi konieczne dane do takiej wysyłki). Nastepnie wycenią usługę i jeśli mi pasuje, to po wpłacie na konto odeślą mi naprawione pióro, a jeśli nie to odeślą mi pióro na swój koszt.

Szczerze mówiąc, bardzo eleganckie i profesjonalne podejście.

Najbardziej mnie ujęło jedno z pytań formularza reklamacyjnego: "czy pióro ma wartość sentymentalną".

Niezłe, prawda?

pióro oczywiście wysyłam. Poinformuję jak sprawa się zakończyła.

Pozdrawiam serdecznie, ukłony dla Claash.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo się cieszę, że tak to wygląda. Trochę zaskoczyło mnie, że pióro ma trafić do Poznania. Mnie we wspomnianej już rozmowie napomknięto, że serwis w Polsce został zamknięty a pióro ma trafić do Paryża. Było to jakieś 10 miesięcy temu. Co najzabawniejsze, tylko po to, by serwisant mógł stwierdzić, że stalówka istotnie jest zniszczona i kwalifikuje się do wymiany.

Mnie również bardzo podoba się pytanie o wartość sentymentalną pióra. Nawiasem mówiąc, piszę dokładnie takim samym Sonnetem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, bo trochę nagmatwałem. Skuwka do pióra stalowego (CT) pomimo, że trochę luźna to jednak godnie zastępuje oryginał.

Wysyłane pióro to inny egzemplarz - czarna laka - wykończenie również CT - skuwkę tego pióra "zdematerializowała" moja 4 letnia latorośl (to był moment nieuwagi), i to właśnie pióro wysłałem w piątek (26.09). Jeśli operacja zakończy się powodzeniem, to ze stalowym zrobię to samo. Na razie czekam nas dalszy ciąg i o wszystkim Was poinformuję.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i czar przepadł.

Dostałem dzisiaj wycenę dopasowania nowej skuwki do mojego Sonneta. Składa się ona z dwóch punktów:

1. cena skuwki - 69,70 zł (netto)

2. Koszty naprawy (czyli nałożenia skuwki na pióro) - 139,40 (netto)

Suma brutto = 257,19

 

Po prostu katastrofa. Cenę skuwki rozumiem i akceptuję, ale ta naprawa to jakiś koszmar. Prędzej spodziewałbym się wyceny odwrotnej - skuwka droższa, naprawa - jakaś symboliczna.

Właściwie to dołożę pare złotych i mam nowiutkie pióro. Oczywiście z naprawy zrezygnowałem.

Gdyby ktoś miał zatem, niepotrzebną mu skuwkę w kolorze czarnej laki to proszę o kontakt, wersja kolorystyczna wykończenia nie ma już znaczenia.

 

Pozdrawiam i doradzam pilnowania skuwek jak oka w głowie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale wiesz, to jest założenie skuwki w serwisie, zgodnie z procedurami. Gdybyś sam tę skuwkę założył to byś złamał zasady użytkowania i straciłbyś gwarancję. Tak samo jest na przykład ze zmianą oprogramowania w telefonie, tylko serwis może to robić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe, czy np. Bazarnik byłby w stanie sprowadzić samą skuwkę...

Niestety nie. Dzwoniłem do wszystkich dystrybutorów Parkera (tych których znalazłem w internecie), ale wszyscy odesłali mnie do Service After Sales Parkera, uprzejmie podając numer telefonu i adres mailowy.

Myślę, że trend jest taki jak w motoryzacji. Zniechęcić klienta do napraw przez ceny serwisu, a zachęcać do kupna nowego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie. Dzwoniłem do wszystkich dystrybutorów Parkera (tych których znalazłem w internecie), ale wszyscy odesłali mnie do Service After Sales Parkera, uprzejmie podając numer telefonu i adres mailowy.

Myślę, że trend jest taki jak w motoryzacji. Zniechęcić klienta do napraw przez ceny serwisu, a zachęcać do kupna nowego.

Na jedno wychodzi. Po prostu nie opłaca się.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może dałoby się jednak naprawić tę skuwkę od pióra? Co tak naprawdę jest źle z tym klipsem?

Uszkodzony klips miałem w innym Sonnecie w wersji stalowej. Tam dopasowałem skuwkę z pióra kulkowego o tej samej wersji kolorystycznej.

Do pióra w wersji kolorystycznej czarna laka - skuwka po prostu zniknęła za przyczyną mojej ukochanej skądinąd latorośli.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...

Witam. A ja tak przy okazji ten model stalowy Sonneta po 10 latach pisania stracił KLIK na nasadkę inaczej mówiąc wysypało się ze skuwki i teraz nie ma solidnego nakładania i atrament wysycha nie wspominając o zaschniętej stalówce. Jakaś złota rada? Gdzie mogę środek skuwki naprawić? Nie trzeba dodawać że 10 lat to sentymenty jak w mordę strzelił ;) p.s. przy okazji to gdzie w tej Francji serwis? Jakis adres telefon? Bylbym wdzieczny.

Edytowano przez elsauria
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do ceny to wiadomość owszem przykra, ale nie bierze się znikąd, po prostu we Francji roboczogodzina jest droga i tyle, niestety. Dlatego też na przykład firmy samochodowe maja różne instrukcje serwisowe na różne części świata i to co w Azji uchodzi za część rozbieralną i naprawianą, w UE jest jednoelementowe, nierozbieralne i nienaprawialne, bo koszt części jest niższy niż koszt pracy wykwalifikowanego mechanika.

 

Przykre. Swoją drogą, nie obraź się, ale może to znak, że przydało by się jakieś nowe piór. Tak w kółko pisać jednym i tym samym ;) Daj mu wytchnąć, kup towarzysza,...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...