Jump to content

Pióro do codziennego użytku do 150 zł


Recommended Posts

Witajcie!

Chociaż piór używam odkąd uczyłam się pisać, tak naprawdę niewiele wiem na ten temat. W najbliższym czasie chcę zaopatrzyć się w nowy sprzęt, bo używany do tej pory Parker Urban trochę się już zużył.

Szukam pióra o raczej klasycznym wyglądzie, nieco podobnego do wspomnianego Parkera - czarny mat/srebrny, o zbliżonej grubości (nie przepadam za cienkimi piórami) i może minimalnie mniejszej wadze. Potrzebuję czegoś do codziennego użytku na studiach, w cenie ok. 150-180 zł. Jeśli okaże się, że za 20 zł więcej będę mogła kupić coś lepszego, to również rozważę (w tym Parkerze czarna obudowa się już mocno przetarła i zostały nieestetyczne złote ślady, czego chciałabym uniknąć w przyszłości).

 

Czy moglibyście mi coś zaproponować? Do tej pory kupując pióro po prostu szłam do sklepu brałam pierwsze, które mi wpadło w oko. Niestety ponieważ mieszkam w małym mieście, to nie mam już zbyt dużego wyboru, a ciężko mi coś samej wybrać w Internecie.

Link to comment
Share on other sites

Pooglądaj np. Platinum Plaisir, lub inne pióra Platinum, albo Sailor, ewentualnie Kaweco...

Coś powinnaś znaleźć pod swój budżet i gust...

W japońskich piórach (platinum, sailor) stalówki są z reguły o 1 rozmiar cieńsze niż w europejskich (czyli ichniejsze M to europejskie F, ichniejsze F to nasze EF...itd...

Link to comment
Share on other sites

Dziękuję, przejrzę sobie ich pióra. Na razie wpadł mi w oko Sheaffer Prelude, dlatego chciałam zapytać jak tu wygląda grubość stalówek w porównaniu np. z Parkerem?

Właśnie jego chciałam zaproponować :) Ja mam stalke F w moim Sheafferze, jak dla mnie, miłośniczki tłuściutkich kresek, jest cienka, ale przyjemnie i gładko się nią pisze.

Ale fakt, tak jak Ann napisała, Fka Parkera jest chyba grubsza.

Edited by bosa
Link to comment
Share on other sites

Guest nilfein

Jeśli nie zamierzasz rzucać Sheafferem, to marne szanse, aby coś odprysnęło...na moim długopisie Gift 300 dopiero co pojawiły się pierwsze oznaki zużycia w postaci przetarć, ale mam go od 2006 r., więc mu wybaczam... Z kolei na intensywnie użytkowanym piórze tej samej serii po 4 latach - zero śladów.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...