Jump to content

Pióro na prezent do 150zł, jest sens?

Recommended Posts

Dzień dobry

Postanowiłem kupić mojej kobiecie z okazji imienin pióro, szczęśliwie się stało, że znalazłem to forum bo kompletnie się nie znam na piórach do pisania. Szukam czegoś do 150zł. To będzie jej pierwsze pióro od czasów szkolnych jednak wiele razy już wspominała, że chciałaby pióro.... Z tego co wiem będzie służyło głównie do pracy, a że właścicielką będzie świeżo upieczona stomatolog to przewiduję dosyć dynamiczne posługiwanie się sprzętem podczas wypisywania recept czy szybkiego uzupełniania historii leczenia itd... I teraz pytanie, jest sens kupować pióro za 150zł czy lepiej przeznaczyć to na inny prezent, a z zakupem pióra poczekać na większą okazję co oczywiście będzie się wiązało z większym budżetem? Wspomnę też o tym, że miło gdyby na piórze była możliwość wykonania graweru, nie wiem jak na tutejszym forum traktujecie sprawy grawerowania (możliwe, że za akt dewastacji, heh) w każdym razie chciałbym nieco spersonalizować ten prezent, tym bardziej, że to nie jest pióro za 3000zł, i umieścić na nim imię, nazwisko czy tam inicjały właścicielki.

Dzięki z góry za pomoc!

Pozdrawiam

Kuba

P.S. - super gdyby ktoś szybko odpowiedział bo czas nagli (tzn. imieniny za kilka dni i muszę mieć czas na zakup)

Jeżeli chcesz pod grawer, to widziałam, że Sheaffer VFM dobrze znosi laser na sobie, ale trochę mi się kłóci wykończenie w kolorze srebrnym z żółtym grawerem  :hmm1:

ustaw na alledrogo czy innym ceneo cenę, posortuj to wszystko i zobacz, co Ci wyjdzie, Sheaffer Gift Collection 100 lub 300 (z czego 300 to już takie bydlę trochę...), Diplomat Traveller (zgrabniutkie ;)), Pilot MR... no coś się wybierze.

tylko proszę: Parkera IM omijaj. Z daleka. Bo tak.

Najbardziej z wyżej wymienionych spodobał mi się Diplomat. Przejrzałem jeszcze ofertę pewnego sklepu, w oko wpadło mi Kaweco Liliput - spodobał mi się, w moim odczuciu, minimalistyczny design i ciekawe opakowanie coś ala vintage. Diplomat to raczej kompletne przeciwieństwo jeśli chodzi o wygląd i dołączone opakowanie jednak też przypadło mi do gustu. Czy to Kaweco równie dobre jak Diplomat? Ewentualnie coś innego do.. 170-180zł bo tyle kosztuje wspomniany Liliput.

Bardzo dziękuję za szybkie odpowiedzi!

Kurcze ale właśnie jego nazwa zmotywowała mnie do sprawdzenia wielkości tegoż pióra i wydaje się jakieś takie... krótkie? 96mm całkiwitej długości to trochę mało. Nie wiem ile ma Diplomat Traveller ale wydaje się dłuższy.

edit :

Kasiasemba, widzę, że jestes z Poznania, podobnie jak ja. Znajdzie się u nas jakiś sklep stacjonarny gdzie będzie duży wybór piór, o których tutaj rozmawiamy? Dzięki.

Edited by udarr

Kurcze ale właśnie jego nazwa zmotywowała mnie do sprawdzenia wielkości tegoż pióra i wydaje się jakieś takie... krótkie? 96mm całkiwitej długości to trochę mało. Nie wiem ile ma Diplomat Traveller ale wydaje się dłuższy.

edit :

Kasiasemba, widzę, że jestes z Poznania, podobnie jak ja. Znajdzie się u nas jakiś sklep stacjonarny gdzie będzie duży wybór piór, o których tutaj rozmawiamy? Dzięki.

nie jestem pewna. jeden jest niedaleko Muz Narodowego, tak wcześniej jak się idzie od strony Sw Marcina, po tej samej stronie co Muzeum. Może tam, choć wątpię.

Kaweco jest malutkie, to prawda.

W tym budżecie fajnym pomysłem będzie Sheaffer Gift Collection 100 (granatowy mat jest bardzo elegancki), bardzo fajnie pisze, dla kobiety gabaryty idealne wg mnie i wygląda na żywo na droższe niż jest, Prelude ze sklepu stacjonarnego już raczej wykracza poza budżet ale jest też lepszym piórem, Parkery odradzam, zbyt dużo niepochlebnych opinii na forum mają, dużo osób będzie polecać również Faber Castel Basic. Pozdrawiam.

skoro już podałam przykłady, to małe porównanie nie zaszkodzi, modelem wyjściowym jest Parker Vector dostępny od ręki w każdym markecie czy coś, nie wiem, nie sprawdzałam, potem zielonkawy jest Traveller (stara wersja) oraz Liliput. no to jedziemy.

zamknięty Liliput jest tyci, to prawda

IMGP57871.jpg

otwarty Liliput nadal bez szału

IMGP57881.jpg

ale z nakręconą skuwkę na dupkę to już pióryszcze! natomiast nie każdy lubi zakręcać, a skoro obdarowywana ma się nim często podpisywać, to może w ogóle zrezygnować z zakręcanej skuwki...? Diplomat metalowy i przyjmie grawer, a wady i minusy Vectora pomijam litościwie.

IMGP57901.jpg

Liliput ma nazwę adekwatną do wielkości, ale co do zasady najlepiej pisać nim ze skuwką zatkniętą na szczyt pióra. Na Twoim miejscu wybierałbym pomiędzy jednym z ww. Sheafferów, ew. Pilotem MR np. w kolorze złotym (bardzo ładnie wygląda).

skoro już podałam przykłady, to małe porównanie nie zaszkodzi, modelem wyjściowym jest Parker Vector dostępny od ręki w każdym markecie czy coś, nie wiem, nie sprawdzałam, potem zielonkawy jest Traveller (stara wersja) oraz Liliput. no to jedziemy.

I właśnie się dowiedziałam jakie pióro było moim pierwszym :D

ustaw na alledrogo czy innym ceneo cenę, posortuj to wszystko i zobacz, co Ci wyjdzie, Sheaffer Gift Collection 100 lub 300 (z czego 300 to już takie bydlę trochę...), Diplomat Traveller (zgrabniutkie ;)), Pilot MR... no coś się wybierze.

Sheaffer się ładnie graweruje i 300tka wcale nie jest bydlasta ;) Porządna, czuć w ręku ale nawet do małej kobiecej dłoni (jakiej jestem posiadaczką) pasuje i nie męczy. I w ferworze wypisywania papierów tudzież upadków - przeżywa :) Polecam.

I właśnie się dowiedziałam jakie pióro było moim pierwszym :D

Sheaffer się ładnie graweruje i 300tka wcale nie jest bydlasta ;) Porządna, czuć w ręku ale nawet do małej kobiecej dłoni (jakiej jestem posiadaczką) pasuje i nie męczy. I w ferworze wypisywania papierów tudzież upadków - przeżywa :) Polecam.

Tak 300 -tka jest świetna ale musisz parę pln dołożyć :)

Wspomniany przez Kasię sklep to "Skala" przy Al. Marcinkowskiego (na przeciwko księgarni Św. Wojciecha). Nie byłem tam baaaaardzo dawno więc nie wiem co mają. W King Crossie jest sklep IQ gdzie na pewno mają Sheaffery - jakiś czas temu oglądałem kilka modeli. Mają nawet dość sporo piór ale pewnie większość będzie poza budżetem - według mnie nie są tani (porównując do internetu). Z wymienianych tu piór powinni mieć też Pilota MR a z innych potencjalnie w budżecie Lamy Safari (Al-Star pewnie już ponad).

Guest nilfein

Krótko i na temat - Sheaffer 100. Zręczny, poręczny, wygodny, wiele wersji kolorystycznych dedykowanych kobietom i mieści się w budżecie. Na Alledrogo jest masa ofert z grawerem w cenie.

• 2 weeks later...

Moim zdaniem pióro jest świetnym prezentem, natomiast personalizowanie pióra nazwiskiem lub imieniem jest raczej w złym guście. Jeden z moich kolegów miał właśnie pióro ze swoim imieniem i nazwiskiem. Wyglądało to dosyć dziwnie. Jednym kojarzyło się z megalomanią właściciela, a drugim z "systemem antykradzieżowym". Nikt nie wpadł na to, że to był po prostu prezent.

Jeżeli coś chcesz grawerować to raczej proponuję coś w rodzaju miejscowości lub daty (na przykład: "Warszawa, 22 lipca 1956" albo nazwy uroczystości i daty: "Urlop w Krynicy, lato 1974"