Jump to content

Przywitanie


KamilM

Recommended Posts

Szanowni Państwo, 

Chciałbym się przywitać jako początkujący uczestnik forum. 

Piórem piszę już od wielu lat. Pierwsze przygody z pisaniem piórem były związane z z kolorowymi piórami w szkole podstawowej:P.

Potem już w liceum zacząłem pisać parkerem Jotter CT. Choć teraz już nie pamiętam jak wszedłem w posiadanie pióra (w zestawie z długopisem), potem kilka razy "uzupełniałem" brak czy to długopisu czy pióra, które się gubiło. 

W miedzy czasie ze względu na tragiczny charakter pisma zacząłem trenować "kaligrafię" co jeszcze bardziej przywiązało mnie do pisania piórem. 

Niedawno dostałem Pelikana M200, w którym zakochałem się od pierwszego wejrzenia, a różnica do parkera jak niebo i ziemia. 

Potem dostałem Watermana Hemisphere GT, którym niestety nie cieszyłem się długo gdyż został "zgubiony" (choć niestety nie mogę wykluczyć kradzieży). 

Już teraz wiem, że to dopiero początek fascynacji piórami i już rozglądam się za czymś nowym:P

Z wyrazami szacunku 

KamilM

  

Link to comment
Share on other sites

Generalnie to szukam jakiegoś woła roboczego, który przetrwałby noszenie w teczce. Chwilowo jednak budżet przeznaczony na pióro nie jest za wysoki. Wiec myślałem albo o używanym hemisphere (żeby załatać dziurę w sercu po stracie) albo jakimś chińczyku.

Za chińczykiem przemawiają dziesiątki pozytywnych opinii. Tylko, że wybór jest trudny przez to, że tyle modeli jest polecanych.

Ponadto rozglądam się za "starymi" piórami, bo zawsze miałem słabość do rzeczy z historią. 

Link to comment
Share on other sites

Cześć! Może na "woła" kup sobie jakieś Pelikano albo Lamy. Jeśli zainwestujesz w taniego Pilota, będziesz zadowolony bardziej niż z Wodnika. Ale te wrażenia to oczywiście subiektywne obiekcje ;)  A na starocia to potrzebny spokój. Ja wdepnąłem w to zbyt nerwowo i mam chyba ze dwie setki staruszków, z których ostatecznie zostawię co najwyżej z 50 <_<

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...