Jump to content

Pelikan First Year - czy ktoś wie, ile ich zostało?


aoirghe

Recommended Posts

Cześć Aoirghe!

 

Wydaje mi się, że znalezienie odpowiedzi na postawione pytania nie będzie łatwe. O ile ceny to rzecz do uchwycenia ze względu na prawo popytu i podaży (oraz historię sprzedaży w domach aukcyjnych i ebay'u :)), o tyle ustalenie ilości istniejących dziś egzemplarzy Pelikanów wyprodukowanych w 1929 roku będzie graniczyło z niemożliwością. Podobnie z porównaniem do Toledo. Z pewnością pierwszorocznikowych piór jest mniej niż Pelikanów 100, z pewnością ich ceny są wyższe, ale proporcje pozostają do odkrycia.

Link to comment
Share on other sites

Dziękuję, ArielN. Może powinnam inaczej sformułować to pytanie: czy zdarzyło Ci się kiedykolwiek przez te lata, kiedy interesujesz się piórami, mieć w ręce taki egzemplarz, gdzieś go widzieć (na aukcji, na pen show, gdziekolwiek)?

 

O ile mnie pamięć nie myli to jeden egzemplarz przewijał się podczas pierwszych spotkań PWF w Warszawie. Kupiony za 240 złotych na pchlim targu. Za zachodnią granicą jest łatwiej. Na ebay'u co jakiś czas się pojawiał, ale cen niestety nie pamiętam.   

 

Ja widziałam jeden kilka miesięcy temu na ebayu, tak mi się wydaje. Był podpisany Pelikan 1929. Cena była taka że się nie wczytywałam w opis... coś w okolicach 2000$

 

Szukając wyceny danego modelu powinniśmy się skupić na cenach transakcyjnych. Na jednym z pchlich targów proponowano mi Parkera Vectora za 650 zł. Sprzedawca argumentował, że ma stalówkę wykonaną z białego złota, a to, wiadomo, odpowiednio kosztuje :blink:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...