Skocz do zawartości

Jinhao 11 - co o tym myślicie?


bukosz

Polecane posty

Witam, 

 

niestety w swojej kolekcji nie posiadam jeszcze żadnych piór. Tak więc budowę swojej kolekcji chciałbym zacząć od czegoś zwykłego, nie drogiego. chciałbym zacząć od pióra, które pozwoli mi rozeznać się czego tak na prawdę poszukuje w piórach i co akurat dla mnie jest ważne. 

 

Pierwsze pióro ma wyznaczyć punkt wyjścia. 

 

Nie planuję na nie wydać więcej niż 50 - 80 PLN.

 

Ważne jest aby płynnie pisało bez żadnych haczeń po kartce. Do tego wszystkiego chciałbym żeby dobrze leżało w dłoni i pięknie wyglądało.

Oglądałem wiele modeli, niektóre miały zbyt nowoczesny kształt, inne znowu zbyt klasyczny.

 

Znalazłem jeden model, który odpowiada mi zarówno ceną jak i wyglądem, chciałbym jednak usłyszeć o nim kilka Waszych opinii zanim zdecyduję się na zakup.

 

Moim wybrańcem zostało Jinhao 11

 

 

hmmm nie wiem jak wstawić tu normalne zdjęcie??

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Jinhao 11 (w wykonaniu opisanym jako- czarne gładkie) takie coś jakby "M" - pisze się nim dobrze, a biorąc pod uwagę cenę to nawet bardzo dobrze.

 

Ale bardziej polecałbym Duke 209 (w tych samych klimatach), lepiej płynie po kartce, jest odrobinę lżejsze, niewiele droższe (też dostępne w Aris).

 

 

 

Przyjdź we wrześniu na spotkanie to będziesz mógł zobaczyć "czego tak na prawdę poszukuje w piórach i co akurat dla mnie jest ważne"   ;) 

 

Choć nie wiem czy taka ilość i różnorodność piór, atramentów itp. pomoże  czy podsyci tylko chęć posiadania  :D 

 

A tak baj de łej:

Witaj  :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jinhao to nie są jakieś fajerwerki, ale na początek powinno Ci wystarczyć, na obeznanie się z piórami. Czy nie będzie "haczyć" to zależy na jaką trafisz stalówkę, może być z tym różnie.. Jeśli Ci się nie spieszy, porozglądaj się za piórami na ebayu, tam są w niższych cenach i masz większy wybór. Niestety wydłuża się czas oczekiwania. ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest tu kilka recenzji tego piora, poszukaj tutaj albo:

google: "Jinhao 11" site:piorawieczneforum.pl

Dalbym link do odpowiedniego tematu ale na wiekowym PDA to troche boli :P

No właśnie szukałem czegoś konkretnego dokładnie o Jinhao 11, ale jedyne co znalazłem to tylko jakieś szczątkowe wzmianki bez większych konkretniejszych opisów. 

Powiem szczerze, że właśnie na tych informacjach zainteresowało mnie to pióro. 

 

DUKE 209 - jest OK, ale faktura pióra jest gładka a Jinhao 11 myślałem a tej chropowatej / coś innego niż konkurencja. 

 

Nie kwestionuję jakości i wyższej klasy stalówki DUKE, najlepiej byłoby obydwa wziąć do ręki i zobaczyć jak się układa + chodzi o kartce. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest tu kilka recenzji tego piora, poszukaj tutaj albo:

google: "Jinhao 11" site:piorawieczneforum.pl

Dalbym link do odpowiedniego tematu ale na wiekowym PDA to troche boli :P

 

Recenzji Jinhao 11 jako takiej chyba nie ma (choć mogę się mylić)

Ale tak w przypadku innych opisywanych Jinhao - korpus mosiądz pokryty lakierem, który się trzyma i nie złazi,  stalówka metalowa, gwinty metalowe, pióro wyposażone w konwerter, co do stylistyki się nie wypowiadam. Jeśli piszesz dłużej to może być ciut za ciężkie.

 

Jeśli się nie mylę i nie ma recenzji Jinhao 11 to może @visvamitra by jakąś popełnił  :D  chętnie udostępnię pióro  ;)

Edytowano przez Trebreh
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

DUKE 209 - jest OK, ale faktura pióra jest gładka a Jinhao 11 myślałem a tej chropowatej / coś innego niż konkurencja. 

 

 

 

Mają różne wykonania - musisz zadzwonić bo na stronie nie mają wszystkiego pokazanego

 

 

Nie kwestionuję jakości i wyższej klasy stalówki DUKE, najlepiej byłoby obydwa wziąć do ręki i zobaczyć jak się układa + chodzi o kartce. 

 

Zawsze lepiej organoleptycznie  :D przetestować

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to że nie ma. Jest za to 101, który organoleptycznie (przynajmniej na trzycalowym ekranie :P) i pod względem nazwy (0, co to jest zero, nic właściwie) wygląda podobnie, mój błąd. http://www.piorawieczneforum.pl/index.php?/topic/3700-jinhao-101/

Edytowano przez Rittel
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dwie sztuki w dwóch wykończeniach, lubię je, bo są zgrabne, ale chyba po czasie przestawiłam się na ciut grubszą sekcję, ta w Jinhao ma mniejszą średnicę niż korpus, a trzymanie za uskok korpus/sekcja nie jest dla mnie wygodne.

Ogólnie Jinhao to Jinhao - można lepiej i drożej, ale nie są złe na początek do zajechania w codziennym pisaniu ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...