Skocz do zawartości

Zakup pióra do 1200 zł


Polecane posty

Zbliża się 10 rocznica ślubu i żona postanowiła kupić mi prezent więc zdecydowałem się na pióro. Obecnie posiadam Watermanna Hemisphere. Pióra używam do podpisywania umów, dokumentów oraz robienia codziennych notatek a więc kilka razy w ciągu dnia w biurze. Jestem leworęczny.

Przeglądając różne strony i dyskusje na forum, podobają mi się pióra grube i średnio krótkie lub krótkie. Nie podobają mi się pióra cienkie i długie. Nie podoba mi się tak często polecany Pelikan M800 W budżecie jaki posiadam (max. 1200 zł brutto) zwróciłem uwagę na model

  1. Montegrappa Ducale 
  2. Visconti Michel Angelo 
  3. Aurora Talentum
  4. Montblanc Maisterstuck Mozart Platinum - tu musiałbym już dołożyć.

Niestety w Łodzi nie ma sklepu z tymi modelami, żebym mógł się przymierzyć. Nie zamierzam kupować na Allegro ani Ebay, najlepiej polski sklep przez internet.

Co do preferencji. Lubię czuć pióro w ręku ale bez przesady. Chciałbym aby stalówka pisała cienko, nie lubię grubego pisma. Nie znam się na technikaliach, czytałem o rodowanych stalówkach, pokrywanych złotem, paladem itp. Skuwka nie musi być zakręcana, nie zakładam jej na tył, więc dobrze byłoby aby pióro miało szybki start.

Jeżeli możecie rozjaśnić temat oraz doradzić czy powyższe modele są dobrej jakości (bądź zaproponować coś innego) to będę zobowiązany.

Pozdrawiam.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że wykluczasz ebay - za ok. 60% budżetu (z przesyłką i podatkami) kupisz w Japonii nowego Sailora ProGear Realo.

Mozart w sklepach to obecnie jakieś 1500 zł, już lepiej byłoby dołożyć i kupić Chopina.

Z włoszczyzny zdecydowanie lepsza jest Aurora, zerknij na Optimę.

Michała Anioła bym sobie odpuścił.

O Montegrappie się nie wypowiem, bo tego pióra nie znam.

Edytowano przez Alveryn
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z marek podanych przez Ciebie moim zdaniem sens ma tylko Aurora i Montblanc ze wskazaniem na Montblanc-a.


 


Co do oceny piór zgadzam się z @Alverynem. Moja uwaga jest taka, że w podanym przez Ciebie budżecie mógłbyś kupić bardzo dobre pióra japońskie. Wspomnianego Sailora ProGear, ja akurat  wybrał bym model 1911 Large  (z tego co pamiętam, to chyba @marwis ma właśnie 1911-tkę), albo któryś z Pilotów Custom.  Popatrz na recenzje ‘japończyków’ na forum, to zrozumiesz dlaczego je polecamy. Najlepiej kupić na eBay-u, można zaoszczędzić nawet powiedzmy do ok. 40% w stosunku do tzw. cen krajowych. :)


 


Tak na marginesie, to mi na dziesięciolecie małżeństwa żona kupiła oryginalną hiszpańską  gitarę wykonaną z cedru i palisandru w podobnym z resztą budżecie (coś poniżej 1500,-).


 


Ps. Gratulacje! A wiesz, że po 10-ciu latach małżeństwa spowiednicy już nie dają pokuty (!), hehe ;)


Edytowano przez endoor
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozart to nawet nie jest małe pióro - ono jest malutkie :)

W linku masz fotkę trzymanego w dłoni: http://www.johnlewis.com/montblanc-meisterst-ck-platinum-line-hommage-w-a-mozart-fountain-pen-small-size/p775897

Montegrappa w Polsce przy tym budżecie to będzie słabe pióro - w modelu podanym przez Ciebie dostajesz stalową stalówkę - oni robią genialne stalówki ale złote.

Co do zakupu w JP - przy takiej kwocie doliczą VAT i cło - miej na uwadze że zakup za 1200 może skończyć się kwotą 1600 :).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@endoor: Fakt, nie zwróciłem uwagi na opis Montegrappy. Stalowa stalówka w piórze za ponad 1000 zł to dla mnie bardzo niesmaczny żart.

Polecam też zapoznanie się z ofertą sklepów Abernatopen (marka Platinum) i Buylux (Platinum, Sailor, Nakaya i trochę europejskiej produkcji). Tylko warto pamiętać, że japońskie pióra bywają w naszych sklepach ok. 2-3 razy droższe, niż w ebayowych sklepach japońskich.

Edytowano przez Alveryn
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Tak na marginesie, to mi na dziesięciolecie małżeństwa żona kupiła oryginalną hiszpańską  gitarę wykonaną z cedru i palisandru w podobnym z resztą budżecie (coś poniżej 1500,-).

 

 

 

 

No tak, ale za 1500 można mieć bardzo porządne pióro, a gitarę już mniej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aurora będzie git. Graf von Faber-Castell również - mam dwa Guilloche (tańsze rodzeństwo Classica) i są to pióra, które mam niemal zawsze przy sobie. Jedno ma F-kę, drugie M-kę. Obydwie piszą doskonale, M-ka jak dla mnie nie jest za gruba. Sugerowany przez Alveryna Sailor to też ciekawy wybór.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za propozycję Sailora ale jakoś do mnie nie trafia. Opatrzył mi się Graf :)

Na placu boju pozostały cztery modele do wyboru:

  1. Classic Anello Ebony
  2. Classic Grenadilla
  3. Intuition Platino Wood Ebony - tutaj już z dużą dopłatą z mojej strony.
  4. Aurora Talentum
Edytowano przez truesoul
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie niektóre powinny być dostępne w Excellent Office lub Galerii Prezentów w Manufakturze. Ale to tylko teoria. Odwiedziłem kiedyś oba sklepy i jeśli chodzi o pióra i atramenty ofertę mają - delikatnie mówiąc - ubogą. Może źle trafiłem, ale sprzedawcy też wydali mi się średnio kompetentni.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy już pisałem, że podobają mnie się takie wątki?

 

zażycz sobie pióro, które Ci się najbardziej podoba, bo co Ci po tym, jak napiszę, że mnie się najbardziej podoba delta dolce vita niebieski piston.

No to ja bym tę deltę sprawdził i może też by mi się spodobała, skąd wiesz? Zawsze to jakieś poszerzenie horyzontów o nowe piórowe wrażenia. :)

 

@truesoul - jak już się zdecydujesz, to napisz parę słów jak ci się udał zakup i jakie wrażenia z pisania. :)

Edytowano przez endoor
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie bo nie znam tej strony - czy kupowałeś tam, albo ktoś inny tam kupował i może polecić tą stronę? :) Pytam bo ceny wydają się całkiem dobre, a pióra mają ciekawe ()tzn głównie spory wybór Delty, która jest mniej popularna) :)

Edytowano przez Mariusz888
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie bo nie znam tej strony - czy kupowałeś tam, albo ktoś inny tam kupował i może polecić tą stronę? :) Pytam bo ceny wydają się całkiem dobre, a pióra mają ciekawe ()tzn głównie spory wybór Delty, która jest mniej popularna) :)

jak na razie kupowałem tam drobne akcesoria, typu stalówki itp. taka drobnica szła dość szybko i była solidnie zapakowana. nie pamiętam jaka wartość była podana na opakowaniu, ale prawdopodobnie taka jak należy. wszak u nich podanie fałszywej wartości paczki, to przestępstwo federalne. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...