Skocz do zawartości

Waterman Carene - uszkodzony


Trebreh

Polecane posty

Pacjent:

Waterman Carene

 

Zdarzenie:

Nieudane lądowanie po locie koszącym biurko - podłoga. 

 

Diagnoza:

Złamana część korpusu w której obsadzona jest stalówka. Obecnie ta część korpusu jest "dwuczęściowa", złamanie przebiega po obwodzie. 

 

Leczenie:

Da się go "wyleczyć" (skleić)? Tak by działał i (ewentualnie) wyglądał?

Czy ktoś się podejmie leczenia?

 

04cb2a96bb17c31bmed.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

To jest w moim rozumieniu jedno składnikowy.

 

Dwuskładnikowe - zwykle drugim składnikiem jest utwardzacz.

 

Zaryzykuję stwierdzenie, że na klejeniu znam się dość dobrze. To była ironia - klejenie tworzyw sztucznych daje najlepsze efekty, gdy użyjemy rozpuszczalnika, w którym dane tworzywo można rozpuścić. Oczywiście nie każde rozpuszcza się tak łatwo jak polistyren (toluen), celuloid (aceton) czy polimetakrylany (również aceton).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

klejenie tworzyw sztucznych daje najlepsze efekty, gdy użyjemy rozpuszczalnika, w którym dane tworzywo można rozpuścić. Oczywiście nie każde rozpuszcza się tak łatwo jak polistyren (toluen), celuloid (aceton) czy polimetakrylany (również aceton).

mówisz że co będziesz studiował? :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 years later...

Witam
Niestety moje najulubieńsze pióro pękło prawie na pół. Nie kojarzę żeby mi upadło, może kiedyś na dywan. Od 2 dni zaczęło brudzić mi palce, nie bardzo wiedziałem co się dzieje, aż nagle zobaczyłem że mam pęknięte i to na 80% obwodu.
Mam myjkę ultradźwiękową więc wyczyszczę dokładnie i pytanie co dalej? Jak klej sprawdzi się w tym przypadku?

Szkoda mi bardzo bo używam je od kilkunastu lat intensywnie codziennie.

Pozdrawiam
Jakub

Carene.jpg

Edytowano przez Kubowy
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...