Skocz do zawartości

Pelikan M200 Cognac


Mariusz888

Polecane posty

BTW to galeria piór, a nie forum fotograficzne. Kolega pokazał ciekawe pióro na dobrej jakości zdjęciach, dzięki czemu wiem jak ono wygląda w rzeczywistości i to ze szczegółami. Oto tutaj chodzi

Owszem :) No forum foto też by się obroniły wszystkie poza tymi 2 ze skuwką gdzie jest kurz ;) Myślę, że najlepiej o tym jak małe drobiny to są, wiedzą ci którzy znają M200 i jego rozmiary. Jeżeli klip jest szeroki na ok 4mm (z pamięci podaję bo nie mam go przed sobą), a te drobiny są na tym zdjęciu prawie że pojedyńczymi pikselami to (a cienki klip jest spoooory) to widać jaki to jest rząd wielkości. Generalnie raczej nie do zobaczenia gołym okiem. Ale mam świadomość że taka ogniskowa ze sporą skalą odwzorowania uwidacznia takie rzeczy. Z tym, że na tych 2 te drobiny uchowały się jedynie na fakt że powierchnia tam jest zagłębiona i ściereczka z mikrofibry już tam nie sięgła ;)

 

Wracając do samego pióra - bardzo mi się podoba, w zasadzie wszystko w nim jest tak jak być powinno, jeszcze gdyby dodać złota dwukolorową stalówkę Pelikana to byłaby bajka.

Nooooo było by super. Tzn już jest fajne, ale ze złotą dwukolorwą stalówką to było by dopiero coś :) Chociaż z drugiej strony ten złoty monochromatyzm też ma swój urok i nie wiem czy jednak ten drugi, srebrny kolor stalówki by tego nie zepsuł ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Pelikanie zmiana stalówki zajmuje raptem 10 sekund.

Każdy może sobie wstawić stalówkę, na jaką ma właśnie w danej chwili ochotę.

66deec62f2a75b52.jpg

ebba2aa0de28a600.jpg

zdrówka

PS. Zdjęcia @Mariusza888 oglądałem z przyjemnością, bo ukazywały one pióro rzeczywiste, bez skazy graficznego "upiększania" i "ulepszania" fotografowanego obiektu.

Bravo @Mariusz888. Jestem pod wrażeniem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie daj się im wkurzyć. Fotki przewyższają jakością średnia fotek testowych.

 

Nawet spojrzałem na swojego koniaka, co go dźwigam do pracy codziennie i twoje fotki są lepsze niż mój egzemplarz w rzeczywistości.

Edytowano przez tsyrawe
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Pelikanie zmiana stalówki zajmuje raptem 10 sekund.

Każdy może sobie wstawić stalówkę, na jaką ma właśnie w danej chwili ochotę.

 

 

zdrówka

PS. Zdjęcia @Mariusza888 oglądałem z przyjemnością, bo ukazywały one pióro rzeczywiste, bez skazy graficznego "upiększania" i "ulepszania" fotografowanego obiektu.

Bravo @Mariusz888. Jestem pod wrażeniem.

Dzięki :) Fajnie porównanie i faktycznie jednokolorowa wygląda lepiej, a zmiana to w przypadku Pelikana tak jak napisałeś może z 10 sekund :)

 

 

Nie daj się im wkurzyć. Fotki przewyższają jakością średnia fotek testowych.

 

Nawet spojrzałem na swojego koniaka, co go dźwigam do pracy codziennie i twoje fotki są lepsze niż mój egzemplarz w rzeczywistości.

Dzięki :) Nie dam się wykurzyć tylko dlatego, że na 2 fotkach ktoś dopatrzył się drobinek których nie widać gołym okiem i to jeszcze w zagłębieniu jednego elementu ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie, ale macie problemy (no, i oko ;)). Kurz, nie kurz, kropki, nie kropki, kurcze, chyba jestem ślepy.

Mnie pióro się nie podoba - wole niebieski. Lena kiedyś takie wrzuciła, wraz z jakimś alkoholem - no, bomba!

Jak znajdę - przypomnę.

 

może z takim?

 

vso.jpg

 

ale czy to bezpieczne napełniać pióro koniakiem?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z punktu widzenia koloru (biały, niebieski, koniakowy czy też inny) to już kwestia indywidualnych preferencji. Ja lubię takie barwy więc prywatnie chętnie bym go kupił gdyby nie inne wydatki, a wbrew pozorom ten M200 Cognac wygląda naprawdę fajnie i nie miałbym oporów stosować go nawet podczas sytuacji o bardziej oficjalnym charakterze :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

2 razy się przymierzałem do tego pióra na FPD i jak dla mnie stalówka tyłka nie urywa....duzo fajniejsze były stuby Kaweco :)

No niby w M200 jest I czyli italic, ale jest on tak przeszlifowany, że jest bardziej to stub i to taki dosyć okrągły jeżeli można to tak ująć - przynajmniej takie odniosłem wrażenie. Ostatnio sporo piszę stub'em Lamy w rozmiarze 1.5 i bardzo sobie chwalę :)

A te stuby Kaweco to są już w jakiejś sprzedaży? Czy na razie tylko na FPD były? I jaka szerokość kreski?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...