Skocz do zawartości

Pióro dla gimnazjalistki


Polecane posty

Witam, jako że idę do trzeciej klasy gimnazjum, postanowiłam sprawić sobie nowe pióro wieczne. Moją przygodę zaczęłam od kilku piór Zenith Omega, później kupiłam Parker Vector stalowy z stalówką F. Niestety, Vector nie spełnił moich oczekiwań. Przy dłuższych notatkach ręka mi "odpadała". Musiałam używać więcej siły do pisania piórem niż długopisem. Dlatego zamierzam sprawić sobie nowe. Przeglądałam forum i naprawdę jesteście profesjonalistami.

Moje wymagania to :

- pióro musi być eleganckie, proste,nie zbyt duże i nie za ciężkie, w kolorze np. bieli, różu, czerwieni, ewentualnie jasnego niebieskiego i nie plastikowe, najlepiej metalowe,

- będe nim dużo pisała, więc zależy mi żeby śmigał po kartce,

- stalówka w Parkerze była dla mnie dobra, ale teraz skusiła bym się na stalówkę trochę cieńszą,

- kwota to około 100 zł,

Edytowano przez Alicja
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Alicjo - coś Ci się postaram doradzić

Są to pióra wprawdzie plastikowe, ale godne polecenia :

  • Pilot 78 g - znakomita stalówka, ta F Cię zachwyci, bo to F japońskie o wiele cieńsze od europejskiego. Cena około 50 zł.
  • Platinum Plaisir  też japońskie, też piękna stalówka F (ok. 82 pln) (chyba metalowe, ładne kolory do wyboru)
  • Baoer (chińskie), masz całą gamę piór w cenie do 100 pln. Nienajgorsze, ludzie chwalą, ja niespecjalnie znam, ale to jednak produkcja chińska a nie japońska

Pooglądaj, poguglaj, poczytaj i popytaj o opinie na naszym Forum jeśli beziesz miała upatrzone konkretne piórka...

Życzę powodzenia i miłych wakacji z piórami... ;-)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Ci bardzo MarcinEck za odpowiedź. Wcześniej zastanawiałam się na Parkerem Urban Fashion i nie wiem co onim myśleć :), troszkę bałabym się zamawiać pióro przez internet, wolałabym kupować pióro w stacjonarnym sklepie, żeby dotknąć, zobaczyć :) i co mam sądzić o tym Parkerze?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parker Urban to pióro cięższe od Vectora, całe metalowe i takie dość masywne, poza tym opinie na forum są takie że z tymi Parkerami różnie bywa pod względem jakości. Na Twoim miejscu spojrzałbym też w kierunku Sheaffer VFM, niedrogie i przyjemne pióra, dość lekkie mimo że są metalowe i piszą dość cienką F, na naboje standardowe dostępne w każdym sklepie.

sheaffer-vfm-fountain-pens-large.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parkerem Urban pisze moja koleżanka, dziennikarka zresztą i ma o nim nie najlepsze zdanie, pióro jest ciężkie i paliwożerne. Z 'chińczyków' to jeszcze godne polecenia są piórka marek Picasso ew. crocodile. Popatrz na ofertę np. firmy Aris, albo Abernatopen. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłam przez internet jakąś old-schoolową wersję. Przyszło błyskawicznie i prawdą jest, że Pilotowa Fka może zachwycić. Piórko kosztowało 12$ bez kosztów przesyłki czyli ok 36-38 zł. Nie rozstaje się z nim. Jeśli chodzi o Platinum to są metalowe, ale za to mają specyficzne naboje, jeśli się zdecydujesz pamiętaj, żeby za jedną przesyłką zakupić konwerter. Powodzenia w zakupach  :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...