Skocz do zawartości

Pióra do identyfikacji


oskar164

Polecane posty

Pióra zakupione u Staruszki na targu w Brukseli za łączną kwotę 10 euro z watermanowskim, skórzanym etui. 

 

Wymiar korpusu ze zdjęcia= korpus + sekcja.

 

W piórze nie Waterman :) wymiar samego korpusu: 8.5 cm

Waterman: 8.5 cm- korpus, 11 cm- korpus i sekcja, skuwka- 6,8 cm, pióro z nałożoną skuwką: 13.8 cm

 

Wszelkie wskazówki i uwagi krytyczne są mile widziane!

 

Pozdrawiam.

post-2991-0-43803500-1406903228_thumb.jpg

post-2991-0-10439200-1406903231_thumb.jpg

post-2991-0-77226000-1406903232_thumb.jpg

post-2991-0-36561000-1406903690_thumb.jpg

Edytowano przez oskar164
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

W tym "The Charlex Pen" co jest napisane na stalówce? MSZ coś tam było kombinowane jeśli chodzi o stalówkę i spływak, ale jak działa i daje radość to w sumie mało istotne :)

Nie no, dlaczego kombinowane? Po prostu spływak siedzi ciut za płytko. Wygląda na nie zużyty, z resztą jak, chyba całe pióro. Zdaje mi się, że pióro zostało wyprodukowane w jednym z krajów Beneluksu, ewentualnie w Danii. Ten styl i ten problem z identyfikacją. Dołączam się do pytania o inskrypcje na stalówce.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Nie no, dlaczego kombinowane? Po prostu spływak siedzi ciut za płytko. Wygląda na nie zużyty, z resztą jak, chyba całe pióro. Zdaje mi się, że pióro zostało wyprodukowane w jednym z krajów Beneluksu, ewentualnie w Danii. Ten styl i ten problem z identyfikacją. Dołączam się do pytania o inskrypcje na stalówce.

Pióro, Charlestone, zakupione zostało w Belgii na bazarze :). Na stalówce widnieje napis: EDELCHROM 1st quality.

post-2991-0-74289500-1452033021_thumb.jpg

Nowość zakupiona przed Świętami. Pióro pisze świetnie, nie jest jednak w moim stylu.

Edytowano przez oskar164
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Mam nadzieję, że wątek właściwy. Znalazłem w szufladzie pióro "No name"- czy rzeczywiście pochodzi od tego największego producenta dóbr wszelkich? A może uda się obarczyć odpowiedzialnością za jego powstanie jakąś firmę?

O zwykłego IPG bym nie pytał, ale to ma tłoczkowy (!) system  napełniania- obraca się końcówką korpusu, przy okazji usiłując utrzymać na miejscu pierścień w kolorze złotym.

Wykonane z plastiku, stalówka- wedle napisów na niej- złota, 14k, próby 585. Klips zdobiony w kielichy (">" tylko dziobkiem w dół). Średnica w najszerszym miejscu 12 mm, długość bez skuwki: 123 mm, zamknięte: 136 mm

Ogólne wrażenie nie wskazuje, że to górna półka; może średnia, ale dlatego tylko, że na dolnej nie było już miejsca.

Proszę o pomoc w identyfikacji. Dziękuję.

 

[edycja]

"B" raczej nie oznacza wielkości stalówki, bo linie zostawia jak F/M.

 

stalk__zpsjje2bx37.jpg

 

pr_calk_zpsjlmd1xkl.jpg

Edytowano przez drEvil
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że wątek właściwy. Znalazłem w szufladzie pióro "No name"- czy rzeczywiście pochodzi od tego największego producenta dóbr wszelkich? A może uda się obarczyć odpowiedzialnością za jego powstanie jakąś firmę?

O zwykłego IPG bym nie pytał, ale to ma tłoczkowy (!) system  napełniania- obraca się końcówką korpusu, przy okazji usiłując utrzymać na miejscu pierścień w kolorze złotym.

Wykonane z plastiku, stalówka- wedle napisów na niej- złota, 14k, próby 585. Klips zdobiony w kielichy (">" tylko dziobkiem w dół). Średnica w najszerszym miejscu 12 mm, długość bez skuwki: 123 mm, zamknięte: 136 mm

Ogólne wrażenie nie wskazuje, że to górna półka; może średnia, ale dlatego tylko, że na dolnej nie było już miejsca.

Proszę o pomoc w identyfikacji. Dziękuję.

 

[edycja]

"B" raczej nie oznacza wielkości stalówki, bo linie zostawia jak F/M.

 

stalk__zpsjje2bx37.jpg

 

pr_calk_zpsjlmd1xkl.jpg

To jest Herlitz Bugatti - taki łabędzi śpiew Herlitza przy próbie wejścia trochę wyżej niż pióra szkolne.

Na pierścieniu skuwki może, ale nie musi być napis Bugatti, bo ten 'model' był również produkowany w wersji noname z pozłacaną stalówką i innym kształtem captopu. Mam u siebie właśnie dwa: jednego z napisem Herlitz Bugatti i złotą stalówką, drugiego 'no name' ze złoconą stalówką, bez napisów i z innym kształtem captopu i pokrętła tłoka, reszta identyczna.

Edytowano przez Bryan
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...